Kuža v bloku

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

21. avg 2009 8:24

Nasja je napisal/a:
Sicer pa pes sodi v naravo - vsaj na neko veliko (kmečko) dvorišče, kjer lahkopo možnosti s svojim lastnikom cel dan hodi okrog - na primernem povodcu oz za ograjo seveda. In kjer se seveda  morajo ukvarjati z njim vsaj toliko kot ste opisali zgoraj, ne pa ga prikleniti na verigo.

Ampak takih odgovornih lastnikov psov je res še manj kot 10%.

 

Nasja
Jej,potem ima pa naš vse...ogromno dvorišče,prosto šetanje po njem,vodo,hrano,senco,družbo,igrače,pozornost...ampak ne razumem zakaj ubogo dete če le lahko pride v stanovanje Za povrh vsega se je pa še malo prekvalificiral in ker v naših rovtah reševanje iz vode ni možno je postal kar kmet Tortica meni so te table res tako mem,pa žal morajo biti Jaz sem imela dolgo časa obšeno plastificirano fotografijo našega bučmana,ki laja zraven pa pripis "Tjaša pravi,da imam rad vse ljudi.Misliš,da sem danes že jedel?" Smo na enem forumu veselo izdelovali take table z raznimi zabavnimi napisi :) Roncolino

mimoza5  

član od: 14.5.2007

sporočila: 74

21. avg 2009 10:23

Da bi imeli brisačo nastavljeno pred vhodom in obrisali tačke svojim ljubljenčkom je čist vredu. Samo morate vedeti, da tega v bloku ni, oz. kam naj namestim brisačo, da ga bom obrisala? Na stopnišče? Hja, vprašanje, kakšne sosede ima kdo v blokih, in če jih brisače počakajo do prihoda s sprehoda. Pa ne, da bi jo kdo potreboval, temveč iz same hudobije. mimoza5

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

21. avg 2009 10:58

Pač vzameš s sabo na sprehod "ledvičko" v katero lahko spraviš mobi,priboljške,vrečke za kakce,kakšno žogico in pa zraven še tisto brisačo za roke brisat (te so precej manjše dimenzije,1x vem da jih je še Arden grange -pasja hrana- delil kot darilo za novo leto in to imam jaz za brisat tačke)...saj ni vsaka stvar tako zakomplicirana no Roncolino

neznan uporabnik

21. avg 2009 11:11

Ali pa daš brisačko pred odhodom na sprehod na hodnik znotraj stanovanja in ko se s kužkom vrneta, ga lepo naučiš, da zunaj počaka, ko greš ti po brisačko. Da vzameš brisačko in prideš pred vhod, traja lih 10 sekund. Tako je moja teta naučila svojo španjelko in kužika se je čas naučila celo dvigovat tačke tako, da je teti olajšala čiščenje. In kasneje ni hotela več vstopiti v stanovanje brez čiščenja tačk. Se strinjam z Roncolino, res ni vse tako zakomplicirano. jancka

Košuta  

član od: 8.7.2008

sporočila: 199

21. avg 2009 11:37

Toliko drobčkanih stvari sem izvedela v zadnjih postih, da mi je trenutno kar malo upadel pogum. Kot pred ustnim izpitom, ko sicer veš, da bo vse OK, ampak kar nočeš noter in mencaš.... Upam da je razpoloženje prehodne narave. Mimogrede: Mimoza5 - hvala na tisto na ZS! Košuta

mimoza5  

član od: 14.5.2007

sporočila: 74

21. avg 2009 12:12

Ženske, vse govorite O KUŽKIH, ki jim brišete tačke. Točno, kužki (majhni, nagajivi, pridni). Kužku je res zadosti mala brisačka za brisanje tačk. Ampak tema se nanaša na bernskega planšarja. Oprostite, tu več ne moremo govoriti O KUŽKIH. To je kar konkreten pes in rabi kar kopalno brisačo, da ga obrišeš, ko prideš z deževnega sprehoda. Saj vem, da ne dežuje vsak dan. Ampak je zjutraj rosa itd. Košuta: malenkost. Opisala sem, kaj sem videla na lastne oči. mimoza5

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

21. avg 2009 13:40

Res smo v hiši, ampak za našo ovčarko smo ob slabem vremenu vsakokrat napolnili 10 do 15 litrski ajmar z vodo in vsako tačko posebej umili in jo obrisali ne z eno, ampak dvema brisačama. Prav navajena je bila tega in se ni čisto nič branila. Če bi živela v bloku, bi verjetno nesla odnesla vodo s sabo in začela s pranjem tačk pred vhodom v stopnišče. Malo se je treba potrudit, pa gre.

 

Vanja

nina _  

član od: 31.10.2008

sporočila: 156

21. avg 2009 17:09

Drugače pa... pardon, ampak če je že tako ali tako stopišče blatno in polno odtisev čevljev vseh številk, zaradi štirih pasjih šap ne bo nič bolje ali slabše. @Roncolino: iiii, kaki cuker. To pa je nekaj za prečohat. nina _

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

21. avg 2009 19:16

Tadam: http://photos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc pa smo rešili mokre tačke. Copatke dol pa smo čisti Še mokro dlako: http://pasji.net/shop/index.php?main_page=prod Hurtta je zakon In dokaz da se obnesejo: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=5523.ms (fotk Atosa in Besta-oba bernca, ne najdem,pa vem da imata oba tak plašček) se mi pa zdi,da bo pa zdaj še večji hudič,kako smo začeli počlovečiti pse (pa da ne bo kdo mislil,jaz tega na svojega ne spravim,mi2 šmiknirava z ovratnico in konec debate) Nina_ še dobro da nisi napisala cukerček,bi kdo še paniko zagnal da ni kuežk ampak ogroman mrcina Roncolino

nina _  

član od: 31.10.2008

sporočila: 156

22. avg 2009 16:12

No, pa da malo porušim mir: mali cukerček, baby boo, trolin in ker smo na kulinariki: ja pa kaki štrudl... In mislim čisto resno. Daj mu en cmok! Aja, oni copatki pa izgledajo kot boksarske rokavičke. Ful je cute, samo je pa za crknit smešno. nina _

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti