Kuža v bloku

andreychika  

član od: 18.12.2006

sporočila: 40

17. avg 2009 17:41

Dragička, vse, kar si napisala, nima nobene zveze s psi, ampak z nekulturnimi ljudmi. Ti isti ljudje bi lahko imeli tudi papigo, pa stresali odpadno perje čez balkon. In tudi papige se ene prav nagravžno derejo. Da ne govorim, koliko ljudi stresa čez balkone prt in razne koce, po možnosti na tvoje sveže oprano perilo. Hja, ampak problem je v ljudeh. Če si normalen, kulturen človek, ti je jasno, da se za psom kakci pobirajo. In da ga ne vodiš lulat na otroška igrišča, recimo. In če imaš psa, da mu ne dovoliš markirat na vsako gumo in vsak vogal. In če si odgovoren lastnik, imaš svojega psa tudi vedno pod nadzorom. Kar pomeni OBVEZNO na povodcu na olbjudenih površinah. In greš z njim v šolo ter se po možnosti ukvarjaš še s kakšnim pasjim športom. In ga tudi naučiš, da ko rečeš TIHO, da utihne. Ne krivit psov za napake ljudi. Strelka, upam, da noben pasji lastnik ne razmišlja tako kot ti. Oziroma se zavedam, da jih veliko, ampak si želim, da jih ne bi bilo. Ker pes se nima kaj prosto gibat okoli. Prvič, ker to ni varno zanj, in drugič ker to ni varno za okolico. Lahko ga povozi avto, lahko koga ugrizne, scenarijev je milijon. andreychika

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

17. avg 2009 17:42

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Strelka, ti si pa čist mimo ustrelila s tem tvojim postom!!!

 

Jaz se namreč na smrt bojim psov, ki kar tako in še povrhu vsega zanemarjeni tavajo okrog.

 

Samo upam lahko, da je večina naših štirinožnih ljubljenčkov v stanovanju in v hiši v družbi lastnikov in ne kje žalostno osamljenih. Psi razgrajajo samo takrat, ko nimajo dovolj strukture in premalo dela, v obliki sprehodov, plavanja ipd. Sami po sebi se ne podijo kar tako po vrtu, ampak samo za mimoidočimi. In kopanje je samo znak frustracije, ker ne vedo, kaj naj sami s seboj.

 

Strelka, ti priporočam ogled oddaje The Dog Whisperer, ki jo vodi Cesar Milan. Nekdo mi je zadnjič omenil, da si jo lahko ogledate na enem kablu tudi v Sloveniji.

 

 

[pika] Vanja
Pa daj Vanja, nehaj se vtikati v moje odgovore, sploh glede na to, kako ti mimo streljaš s tvojimi komentarji in razumevanjem le-njih. Psi se rabijo znoret, in to nima veze z razgrajanjem ali pa s tem, da so zanemarjeni. Pa sej se mi sploh ne da več razlagat, ker če lahko nekdo tako mimo razume, kar sem napisala, potem... strelka

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

17. avg 2009 17:47

andreychika je napisal/a:
Strelka, upam, da noben pasji lastnik ne razmišlja tako kot ti. Oziroma se zavedam, da jih veliko, ampak si želim, da jih ne bi bilo. Ker pes se nima kaj prosto gibat okoli. Prvič, ker to ni varno zanj, in drugič ker to ni varno za okolico. Lahko ga povozi avto, lahko koga ugrizne, scenarijev je milijon.andreychika
O, svašta, sej ne vem, ali naj sploh kaj rečem, samo to: Srčno upam, da ne razmišlja še kdo kot ti, bog pomagaj. Saj psi niso naši sužnji! strelka

andreychika  

član od: 18.12.2006

sporočila: 40

17. avg 2009 17:53

In potem se čudimo, zakaj beremo v novicah, da je domači pes ugriznil otroka. Ali pa če omenim samo nedavni primer, ko je prosto tekajoč pes povzročil smrt nekega gospoda. Ampak glavno, da se pes zlaufa, ne? Nihče pa ne pomisli, da bi lastnik, nebodilen, vzel štrik pa šel s psom laufat. Al pa mu metat frizbi ali žogico. Ali pa ga peljal kam plavat. Ne, naj se raje prosto šeta po vasi. Strelka, tako ne mislim samo jaz, ampak tudi zakonodajalec. andreychika

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

17. avg 2009 17:59

andreychika je napisal/a:
In potem se čudimo, zakaj beremo v novicah, da je domači pes ugriznil otroka. Ali pa če omenim samo nedavni primer, ko je prosto tekajoč pes povzročil smrt nekega gospoda. Ampak glavno, da se pes zlaufa, ne? Nihče pa ne pomisli, da bi lastnik, nebodilen, vzel štrik pa šel s psom laufat. Al pa mu metat frizbi ali žogico. Ali pa ga peljal kam plavat. Ne, naj se raje prosto šeta po vasi. Strelka, tako ne mislim samo jaz, ampak tudi zakonodajalec. andreychika
Ne razumem, zakaj je treba gledat samo skrajnosti? A zdaj je pa vsak pes, ki ni na povodcu, agresiven in nevaren? Svašta. Ja, pes naj bo vzgojen in na povodcu, ko je to treba, in skrbet je treba zanj - mislim, da nikjer nisem napisala, da sem za anarhijo. Se pa rabi tudi zlaufat in biti svoboden - in ne, to ne pomeni, da se prosto šeta kjerkoli in kadarkoli. A sem bila zdaj dovolj jasna? Se zelo lepo vidi tukaj, kako vsakdo vidi, kar hoče videti... strelka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

17. avg 2009 18:01

andreychika je napisal/a:
Strelka, upam, da noben pasji lastnik ne razmišlja tako kot ti. Oziroma se zavedam, da jih veliko, ampak si želim, da jih ne bi bilo. Ker pes se nima kaj prosto gibat okoli. Prvič, ker to ni varno zanj, in drugič ker to ni varno za okolico. Lahko ga povozi avto, lahko koga ugrizne, scenarijev je milijon.andreychika

 

Andrejčika, na žalost veliko ljudi razmišlja, kot si omenila v postu. Ko pridem k staršem, me je groza vseh lastnikov in njihovih nevzgojenih psov.

 

Vse se da lepo rešit s splošno in nato mestno zakonodajo. Povem iz prve roke, da dela kot pribito in srečni smo tisti, ki jih imamo in tudi tisti, ki jih nimajo. Z zakonodajo pa niso zaščiteni psi in njihovi lastniki, ampak predvsem tisti, ki psov nimajo. Vsekakor ne smejo biti nadlega sosedom in nevarnost okolici. Pa naj bo to v obliki ugriza ali pa kakecov po zelenici, na kateri se sicer igrajo otroci. Ukrepi in kazni se seveda izvajajo ob kakršnihkoli utemeljenih pritožbah.

 

 

Vanja

andreychika  

član od: 18.12.2006

sporočila: 40

17. avg 2009 18:10

strelka je napisal/a:
Ne razumem, zakaj je treba gledat samo skrajnosti? A zdaj je pa vsak pes, ki ni na povodcu, agresiven in nevaren? Svašta. Ja, pes naj bo vzgojen in na povodcu, ko je to treba, in skrbet je treba zanj - mislim, da nikjer nisem napisala, da sem za anarhijo. Se pa rabi tudi zlaufat in biti svoboden - in ne, to ne pomeni, da se prosto šeta kjerkoli in kadarkoli. A sem bila zdaj dovolj jasna? Se zelo lepo vidi tukaj, kako vsakdo vidi, kar hoče videti... strelka
Strelka, ne. Lahko je kuža najbolj zlati na svetu, pa skoči za mačko, v tistem pa recimo pred kolesarja. Ali pa se česa ustraši, pa konča pod avtomobilskimi kolesi. Nisem rekla, da mora biti pes vedno in povsod na povodcu, ampak da mora biti pripet na obljudenih površinah. In da nima sam kaj šetat okoli, ker ga lahko napade recimo drugi pes. Če pa ti greš s psom v hribe, ali pa v gozd, ali pa na travnik, pa ga tam spustiš in se aktivno ukvarjaš z njim, pa hvalabogu. :) Ampak iz tvojega sporočila jaz nisem razbrala tega. Vanja, saj zakonodaja načeloma je. Ampak je problem enak kot pri vseh ostalih stvareh pri nas. Da se ne izvaja. :( andreychika

angela33  

član od: 28.2.2008

sporočila: 71

17. avg 2009 18:11

Frina, Dragička, vidim da je tudi vaju doletelo sosedstvo z neodgovornimi lastniki psov. Človek kar težko verjame, s kakšnimi prepričanji živijo ljudje. Da se moramo prebivalci v bloku prilagajati lajajočim psom. Bravo. Ker nimam energije za tožarjenje, sem se znašla na svoj način. Revež je iz zavetišča, ker se ga je dobra lastnica(socialna delavka) usmilila, sedaj pa lajanje, ker ga pač ni pravilno vzgojila, nadleguje sosede. Na balkonu pa se veselo sušijo brisače, v katere pes lula, saj, če gre, gre ven enkrat na dan, za petnajst minut. Dolga leta je trajalo, da se je na državni ravni sprejelo ukrepe proti nadležnim, motečim petardam. Sprašujem se, koliko časa bo še preteklo, da bomo začeli urejati tudi neodgovorno lastništvo motečih psov, oz. dorekli, kaj sploh je sprejemljivo v bloku. angela33

verjana  

član od: 6.3.2009

sporočila: 21

17. avg 2009 19:24

Pes v stanovanju - nič posebnega, če je le pes primerno vzgojen. Ure in ure lajanja prav gotovo ne bo nihče mirno poslušal.Se bo takoj našel kak sosed, ki bo grenil življenje lastnikom. Poseben problem je bernski planšar: hoja po stopnicah zanj ni primerna , druhgače - je zelo škodljiva za skelet. Majhnost stanovanja je pri tem povsem neprimerna, ker je berni ves srečen le ob svojih krdelnikih, pa čeprav na enem kvadratnem metru. Če je stanovanje pritlično ali visokopritlično, takoj glasujem za bernija. Seveda pa ga je treba nekajkrat na dan - mi to storimo štirikrat - odpeljati na sprehod. Lep pozdrav verjana

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

17. avg 2009 19:47

strelka je napisal/a:
Pa še malo za hec: Planšar, ki je bolj srečen, ko dremucka pri svojem lastniku, ni več pravi planšar, a ne? strelka
In novofundlandec ki ne rešuje zi vode ni več njufko,in šarplaninec ki ne čuva črede ovac ni več šarplaninec,in cane corso ki se ne kolje v areni z biko za zabavo ljudi ni več cane corso in duck toller ki ne prinaša več rac ni več toller in aljaški malamut,ki ne vleče sani ni več malamut...torej kupujte samo še maltežane,yorkije in podobno,kar je že od razvoja namenjeno za družabnika človeku! Svaka vam čast za tako omejeno razmišlnaje In vsi samo omenjate kaj je kdaj pes naredel naključnemu mimoideočemu in koliko otrok je ugriznil Kaj pa to? http://www.zavetisce-horjul.net/preobrazbe.php?sub pa to? http://www.zavetisce-horjul.net/preobrazbe.php?sub pa to? http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,8787.0. in to... http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,15032.0 So tudi to naredili spuščeni psi?Ali mogoče bresrčni ljudje? In verjamem,da se berenski planšar (ki bi moral pasti ovce,ampak v Slo dvomim da je sploh še kakšen delovni predstavnik) raje "prelivi" v kavč psa in dremucka na kavču ali pri nogah svojega lastnika,kot do smrti preživi na prekratki in prezategnjeni ketni,brez vode in s hrano 1x tedensko... Škoda besed Roncolino

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti