Kuža v bloku

Košuta  

član od: 8.7.2008

sporočila: 199

17. avg 2009 16:04

No, zaradi fleksibilnega delavnika sam zagotovo ne bo skoraj nikoli - maksimalno tri ure dvakrat na teden - to se mi ne zdi kritično. V bistvu bi naju pes moral večino časa kar lepo trpeti Košuta

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

17. avg 2009 16:05

Za začetek kupita povodec. 3 mesece pojdita na sprehod samo s povodcem. Vsak dan, v vsakem vremenu in tolikokrat kot ta pes potrebuje.

Ne vem, zakaj lastniki psov v blokih vedno mislijo, da se ljudje pritožujejo nad psi samo takrat, ko jih spravijo na sodišče. Pasji lajež je v blokih nadležen.

Pes je družabna žival in mora imeti družbo rejnikov. Če je dolgo sam, je za psa hudo. Poznam primere, ko so psi hodili lulat na papir, ker jih rejniki niso imeli časa peljati na sprehod.

Pred časom mi je lastnik prinašalca povedal, da ima pes lep pesjak, on pa umazano stanovanje.

Sem prosti psom v blokih, bernski je neprimeren za blok tudi zaradi hoje po stopnicah. Zaradi enega že nekaj let ne splim, ker spada med lajavce. Ali naj tožim, ali naj počakam, da ga ne bo več. Življenska dona je cca 9 let, so mi povedali.

Počakaj na pokoj, ko boš cel dan doma, da se bosta s psom lahko dobro imela in ti ne bo v breme.

F r i n a

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

17. avg 2009 16:47

frina je napisal/a:

Za začetek kupita povodec.

 

 

Počakaj na pokoj, ko boš cel dan doma, da se bosta s psom lahko dobro imela in ti ne bo v breme.

F r i n a

 

Frina, tale s povodcem je res dobra!!!

 

Če si res ljubielj psov in še bolj kot to, odgovoren lastnik, pes ni nikoli v breme. Res jih je reba vodit na sprehode ob vsakem času, ampak "ljubezen", ki jo kažejo nam lastnikom, je neprecenljiva.

 

Vsem psom lajanje ni v krvi. Moja pokojna nemčka ovčarka je lajala, ko je kdo pozvonilin če se je res kaj čudnega dogajalo. Zdaj imam malo Havančanko, in ta pasma je znana po tem, da zelo malo laja. Da nam pove, da mora lulat, smo ji na vrata obesili znonček in jo naučili, da zacinglja, ko mora ven. Sicer pa skoraj "kikirika", ko pride kdo na vrata in pozvoni. Sosedje jo ljubeznjivo kličejo "petelinček".

 

 

Vanja

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

17. avg 2009 16:48

Huh,kakšen odziv. Berenski planšar je družinski pes ki potrebuje veliiiiiiiiiko družbe in ljubezni.In veliko gibanja...in jaz ne vidim nobenega problema za stanovanje. Mimogrede link do Pesjanraj...administrator in moderatorka (sta par) sta dolgo časa živela v bloku z dvema zlatima prinašalcema in enim ginagtskim mačkom.Danes živita v hiši z 10 psi,mačkom in 2 otrokoma...pa ne poznam nobene familije ki bi bila tako skulirana in ne poznam psov,ki bi bilo bolj skulirani kot so njuni. Torej,če se bosta s psom ukvarjala,zaposlila (mimogrede so planašrji blazno učljivi),dandanes je na trgu toliko igrač ki psa "prislijo" k razmišlanju in sploh,če si rekla da skorja nikoli ne bo sam jaz ne vidim nobene ovire (razen stopnic se čuvajte!) Roncolino

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

17. avg 2009 17:05

nina _ je napisal/a:
Pes v stanovanju pa res ni nič posebnega. Drznila bi si trditi, da je večina psov dandanes v stanovanjih.
Ja in? Jaz v Ljubljani vsak dan videvam ljudi, ki vozijo čez rdečo luč, torej to res ni nič posebnega več. Vprašanje pa je, koliko je to "zdravo". Nasploh imam občutek, da večina avtorjev, ki odgovarja, gleda skozi oči dobrobiti lastnika in ne psa. Kar se mene tiče, ima pes pravico, da prosto teka okoli, se zdivja, kaj zakoplje in razkoplje, da je na zraku, in to ne le takrat, ko ga lastnik na povodcu odpelje ven (sploh v mestih naj bi bili psi stalno na povodcu). Pa saj že imena dostikrat povedo, kaj psi rabijo in ne mi rečt, da bo en planšar bolj srečen med betonom kot na travi! strelka

nina _  

član od: 31.10.2008

sporočila: 156

17. avg 2009 17:14

No, ta primerjava pa je malo hmm... Seveda je to pravica psa in mu jo tudi vsak! lahko omogoči. Če živiš v strogem centru mesta, se pa odpeljaš s psom malce ven, ni potrebno veliko. Pri nas (živim v MB) je v neposredni bližini travnik in tja grem s psom 3 krat na dan za min. 1 uro in ja, pes je tam spuščen se zdivja, vendar nikoli ne odtava več kot 20 metrov od mene. In ja, zagotovo ti povem, da je tudi en planšar najbolj srečen, ko magari dremlje pri svojem lastniku. Povem pa tudi, da je moj pes (v stanovanju) vsaj 4 ure na aktivnem sprehodu in je veliko bolj srečen, kot drug, ki živi v pesjaku ob hiši in ga posledično lastniki (ki seveda imajo za srečnega kužka vrt) peljejo ven 1 krat na dan! LP Ne pravim, da je vedno tako, ampak pes v stanovanju ni niti pikico na slabšem nina _

neznan uporabnik

17. avg 2009 17:25

Torej, potemtakem ljudje, ki nimajo svojega posestva s travo, nimajo pravice do psa? Imajo lahko psa samo tisti, ki živijo na vasi, mi, ki smo pa v "betonu", pa si ne smemo želeti pasje ljubezni??? jancka

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8686

17. avg 2009 17:26

Neka razumna diskusija glede psov bi nam prav koristila. Razumem ljubezen do živali, ampak, ljudje božji, kaj bomo mogli pridet do tega, da se bomo mi "ostala raja" (hočem reči tisti, ki nimamo v stanovanjih psa) morali borit za mesto "pod soncem".

V naši 11-nadstropni stolpnici imajo dve družini pse, v sosednji se mi zdi, da vsako nadstropje po enega... Pred stoplnicami je lep velik travnik. Gospodarji pripeljejo kužke do vhodnih stopnic psi se pa urno zapodijo na zelenico in valjda, kakajo in lulajo. Še enega gospodarja nisem nikdar videla, da bi imel vrečko in da bi pobral pasjo nesnago.  Kam to pelje?

Družina v naši stolpnici ima celo dva psa - nimam poima kakšana je pasma, je pa taka, da je mene psa strah pogledat. Če rečem po domače so - prave mrcine. Kakšen vonj in smrad puščajo te psi v dvigalu in po hodnikih da ne govorim. Peljejo jih ven sigurno 2x na uro tam od 5. ure zjutraj pa do 11. ponoči.

Soseda nam nami je pred leti imeli psico (je že dolga leta pokona). Gospa je veselo stresala deko, kjer je pes ležal čez balkon, dlake so padale na moj balkon, kjer so bile in rože in perilo obešeno. Nedaj bog, da si kaj rekel..., to je bila užaljena na vse pretege.

 

Ljudje božji, zakaj vlačite pse v stanovanja, zakaj matrate živali?

 

Pozdravček!

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

17. avg 2009 17:35

Strelka, ti si pa čist mimo ustrelila s tem tvojim postom!!!

 

Jaz se namreč na smrt bojim psov, ki kar tako in še povrhu vsega zanemarjeni tavajo okrog.

 

Samo upam lahko, da je večina naših štirinožnih ljubljenčkov v stanovanju in v hiši v družbi lastnikov in ne kje žalostno osamljenih. Psi razgrajajo samo takrat, ko nimajo dovolj strukture in premalo dela, v obliki sprehodov, plavanja ipd. Sami po sebi se ne podijo kar tako po vrtu, ampak samo za mimoidočimi. In kopanje je samo znak frustracije, ker ne vedo, kaj naj sami s seboj.

 

Strelka, ti priporočam ogled oddaje The Dog Whisperer, ki jo vodi Cesar Milan. Nekdo mi je zadnjič omenil, da si jo lahko ogledate na enem kablu tudi v Sloveniji.

 

 

Vanja

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

17. avg 2009 17:37

nina _ je napisal/a:
No, ta primerjava pa je malo hmm... Seveda je to pravica psa in mu jo tudi vsak! lahko omogoči. Če živiš v strogem centru mesta, se pa odpeljaš s psom malce ven, ni potrebno veliko. Pri nas (živim v MB) je v neposredni bližini travnik in tja grem s psom 3 krat na dan za min. 1 uro in ja, pes je tam spuščen se zdivja, vendar nikoli ne odtava več kot 20 metrov od mene. In ja, zagotovo ti povem, da je tudi en planšar najbolj srečen, ko magari dremlje pri svojem lastniku. Povem pa tudi, da je moj pes (v stanovanju) vsaj 4 ure na aktivnem sprehodu in je veliko bolj srečen, kot drug, ki živi v pesjaku ob hiši in ga posledično lastniki (ki seveda imajo za srečnega kužka vrt) peljejo ven 1 krat na dan! LP Ne pravim, da je vedno tako, ampak pes v stanovanju ni niti pikico na slabšem nina _
Nina, vse pohvale za tvojo skrb. Ampak močno verjamem, da povprečen kuža iz bloka ne preživi 4 ure dnevno na aktivnem sprehodu. In ne gre posploševati, da tisti, ki imajo psa zunaj, tega peljejo ven samo enkrat in se tudi drugače ne ukvarjajo z njim. Pa še malo za hec: Planšar, ki je bolj srečen, ko dremucka pri svojem lastniku, ni več pravi planšar, a ne? strelka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti