Pre-fall, oblačilni report za novo sezono

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

14. sep 2009 14:38

Ne morem si pomagat, da ne bi prilepila tegale videa. Na te čevlje sem naletela ta weekend v eni trgovini, (ne vem zakaj jih nisem pomerila in naredila par korakov), neka italijanska firma jih je imela pa na policah že lani.

 

http://stuartweitzman.zappos.com/video6.zhtml

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 14. 2009 14:40

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. sep 2009 14:39

Vanjič, pojdi nazaj in jih pomeri, ker drugače bo bolečina prehuda... Vendelina jr.

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

14. sep 2009 19:11

Huhu, tile verjetno niso mišljeni za jutranji tek do trole :)))))

Atina

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

15. sep 2009 10:47

Hudo hudi :)

jasna

bosa  

član od: 14.2.2006

sporočila: 247

16. sep 2009 14:34

Veliko zanimivega in uporabnega sem "pobrala" v tej temi. Poleg oblačil in obutve je obdelana tudi tema o perilu in dodatkih. Mene pa zanimajo nogavice. Kakšni so trendi za to jesen? Gladke, mrežaste, barvaste, vzorčaste?? Vendelina; bi lahko še kaj o tem, prosim?! Sicer pa....krasna si. Pa saj sem ti to že povedala, a ne? ;) bosa

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. sep 2009 9:38

Thnx, bosič Nogavice. Mene septembra, ko se spet obuvajo nogavice, vedno grabi neka otožnost. In potem vztrajam brez kolikor je to možno (rešujem s hlačnimi kostimi) oziroma do prvega prehlada. Včeraj sem obula ene mrežice h krilu in sem imela kar nekaj spleenovskih minut....Danes sem se spet zatekla k hlačnemu kostimu Nogavice velja razumeti kot podporo ostalim oblačilom in to pomeni, da je treba paziti, da nogavice ne "vpijejo" čez ostala oblačila. Je pa res, da je danes na trgu več vzorčkastih in porisanih in pisanih nogavic kot klasiš zadev. Vsekakor vse noge na svetu bolje delujejo v nogavicah temnejših barv. Pri klasiš črnih 20 denskih se potem kombinira zgolj in samo s črnim čevljem - vsi ostali poskusi z barvami niso posebej uspešni. Če bi rade kombinirale s čevlji drugih barv, se črna gosta mrežica lepo kombinira s temnejšimi čevlji (bordo, vijola, zelena....). Ko pa grejo temperature nižje (tam nekje okoli 10 stopinj) pa gremo na debele 60 in več denske nogavice. Take črne nogavice pa se lahko veselo kombinirajo tudi z čevlji različnih barv, tudi kontrasti so zelo okej (če znate s kontrasti, drugače se temu odpovejte). Na tržišču so tudi nogavice s čipkastimi vzorci. Črna čipka + črn kostimček in bež-črni čeveljčki so okej. Bež ali kožne čipke pa na slikah funkcionirajo (npr, kakšna kombinacija v svetlosivem-fresroza barvah in kožna čipka nogavice), v živo pa malo slabše. Če ne zaradi drugega, jesenski čevlji imajo podloge iz temnejših barv in potem se noga poti in barva s podloge gre na čipko in so nogavice za "stran vreči". K ne-črnim zadevam se super obnesejo nogavice, ki imajo oznako "summer effect". Skratka, tiste malo temnješe kožne barve. Ali pa že kar karamela rjave... Načeloma je bolj udobno nositi take nogavice, ki nimajo pretiranega sijaj efekta. Tisti sijaj se s pranji samo ofuca in je potem to zelo grdo. Plus, sijaj-mat efekti so itak že v ostalih oblačilih in če se preveč "šajna", je too much information. Npr. k lakastim čevljem nosite čim bolj nesijoče nogavice. Na tržišču so tudi porisane nogavice, ki jih nikoli nisem razumela. Namreč, pogršajo čisto vsako nogo. Potem so na tržišču tudi nogavice z vzorčki. Veliko je karirastih. Te so super za najstnice, ko pa enkrat to odbobje mine, je pa treba premisliti, kaj hočeš s tem doseči. Vodoravni karo tudi krajša postavo. Če že mislite, da morate imeti karo za kak kežual frajdej, potem naj bodo to rombi. Pa za soboto so take nogavičke okej, v kombinaciji z martensicami (ali manj dragimi sorodnicami tega obuvala), kratkimi hlačami v pasent barvi in jaknico (namesto jaknice je lahko tudi plašček). Ampak, če ste nižje od 170 cm in starejše od 20 let....rombi niso za vas. Nič hudega. Še nekaj dobrih namigov: - če imate oblačila v sivih barvah (temno siva, običajno siva, antracit siva) se to lepo kombinira z bordordečo barvo. Ampak tu so kavlji: npr siva oblekica/kostim super zgleda v kombinaciji s 60 denskimi bordo nogavicami IN bordo čevlji. Skratka, če imate bordo čevlje, jih kombinirajte z bordo nogavicami. VENDAR, če boste bordo štumfe probale kombinirati na črn kostim, stvar ne bo funkcionirala. V tem primeru bolje funkcionirajo črne nogavice. Skratka, če imate krilo v črni barvi, naj bodo te barve tudi nogavice - vse ostale kombinacije delujejo slabše. - Na sivo oblačilo in sive čevlje NE dodajate sivih nogavic, ker vam bodo obupno pogršale noge. Raje take z "zagorelim efektom", bo mnogo bolje. - Če ste ljubiteljice temrno rjave barve, potem uporabljajte temno rjave nogavice do gostote 40 den. Bollj goste nogavice te barve so pa škatljive. Ker, če ne zadaneš točno ta prave rjave barve (ki se zlije s temno rjavo barvo čevljev), bo ta komaj opazna razlika v bistvu sesula vse napore kombiniranja. Skratka, temno rjave goste nogavice ne funkcionirajo. Bolje potem zadevo reševati z ličnimi temnorjavimi škorenjci. Hope this helps. Vendelina jr.

KetyP  

član od: 30.8.2006

sporočila: 123

17. sep 2009 9:59

Evo, še eno vprašanje z moje strani :) Sem zaenkrat še v fazi "prehajanja v bolj poslovne vode".. Kar pomeni, da čeprav v moji prihodnji službi nimamo nobenega pravila oblačenja, se tudi sama najbolje počutim čimbolj urejeno. In ker bom veliko delala z različnimi ljudmi, se bo potrebno temu čimprej prilagoditi.. Obutev!!! Dosedaj (beri: študentska leta) sem bila najbolj srečna v kakšnih udobnih "supergicah", prijetnih balerinkah za h krilu ipd... Ampak moje noge so v petah za promet ustavljat in to je to, kar rabim! In glede na to, da se na področju čevljev danes dobi vse, me zanima, kaj je dejansko "in"? So to še vedno "špičaki" oz. čevlji z zašiljeno konico? Ali so to spredaj zaobljeni salonarji (upam, da si predstavljate.. raje plastično opišem ), ki jih tudi videvam povsod? Poleg ene dobre plati tega, da sem visoka (dolge noge ), pa to pomeni tudi, da imam zelo veliko nogo in le redko najdem čevlje, ki bi mi bili prav (sicer imam št. 41, ampak pri salonarjih to običajno ni dovolj).. Kakšen čevelj torej optično zmanjša nogo in kakšen jo poveča? Oz. če ima katera podobno težavo, kje dobiti lepe salonarje za takšno številko noge? Tisti izgovor za velike številke, ki ga ponujajo v Humanicu, se mi zdi skoraj žalitev za "velikonožne" gospe... Hvala za vsak nasvet in lep dan! Kety KetyP

bosa  

član od: 14.2.2006

sporočila: 247

17. sep 2009 10:44

Ti si res....ohh. Vedno daš več od sebe, kot nekdo pričakuje :D Drugače pa; sem se nasmejala že v prvem odstavku. Tudi jaz hodim bosa skoraj do zime, pa bi še dlje, če me ne bi vsi čudno gledali. No letos me je prehlad hitro zabasal, tako da sem tudi jaz včeraj prvič imela mrežico, danes pa kar kavbojke :) Vidim, da se lahko napotim v trgovino z nogavicami; zdaj več ne bo problem izbrati prave. Hvala ti še enkrat in lep pozdrav na tvoj konec! bosa

bosa  

član od: 14.2.2006

sporočila: 247

17. sep 2009 10:46

Kety! Kaj naj šele jaz revica rečem, s svojimi plavutkami številka 42? :)) Deichmann me je letos kar lepo potolažil. Poskusi še ti! bosa

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

17. sep 2009 13:24

KetiP,

špičaki ti bodo stopalo optično povečali, raje se odloči za čevlje z zaobljeno konico :)

Najbolje, da čevelj probaš (seveda v krilu) in se pogledaš v ogledalo. In če boš pomerjala različne modele, ti bo kamalu jasno, hehe.

 

jasna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti