Pre-fall, oblačilni report za novo sezono

Košuta  

član od: 8.7.2008

sporočila: 199

18. avg 2009 10:42

Tole berem in ugotavljam, da moram pol omare zamenjat. Šit. Tole se mi je pred kratkim zgodilo: vroč poletni dan, sestanek, visoko poslovno okolje. In zdaj: - edina od žensk sem imela krilo, srednje dolgo do kolen (ostali dve dolge hlače); - edina sem imela visoke pete - črne sandale (ostali dve nizke čevlje, ena celo nogavice); - imela sem imela majčko s širokimi naramnicami in odkritimi rameni. Ena od udeleženk je imela srajco z dolgimi rokavi, druga elegantno bluzo s kratkimi rokavi. In sem potem dobila očutek, da sandali/odkrita ramena nekako ne grejo na takšne zadeve. Dajemo prednost oblačenju vremenu primerno ali oblačenju delovnemu okolju primerno? Večkrat se mi je zgodilo, da sem dala prednost prvemu, pa se potem nisem najbolje počutila, po drugi strani sem pa sem včasih prav v takem okolju doživela vrhunsko dozo cenenosti. In se mi je zgodilo, da sem prišla na sestanek primerneje oblečena, kot moji nadrejena, ki je bila tist dan oblečena vremenu primerno. Kje je meja? Košuta Sporočilo je spremenil(a) Košuta dne 18. 2009 10:43

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

18. avg 2009 11:20

Lidka, če greš po te senčke prosim povej, boš kakšno (ali dve ali tri) zraven prinesla. Potem: pod nujno rabim zlato in novo vijola senčko? Katero? Pa še to: prejšnji teden sem v Bershki kupila wannabe črno usnjeno jaknco, spodaj ma taki patentek, oprime se rahlo nad pasom od hlač, rahel uniforma stil za 40 €, komaj čakam, da bo malo bolj hladno, da jo lahko začnem nosit. ;) Drugač pa obožujem uniforma - soft stil, ki ga je omenila Vendy. K tej moji jakni bom nosila perle - supersko. Vendy kaj pa vintage? Začetnica

Košuta  

član od: 8.7.2008

sporočila: 199

18. avg 2009 11:34

Meni je tudi takšen uniformiran stil zelo po godu. Sploh plaščki na dvojno zapenjanje. Začetnica, na ZS imaš moj nasvet glede senčil, da mi ne bo kdo očital prikritega oglaševanja. Sem se že večkrat spozabila, pa se ne mislim več. Košuta Sporočilo je spremenil(a) Košuta dne 18. 2009 11:38

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

18. avg 2009 11:50

Thanks bejbi sem videla! Začetnica

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

18. avg 2009 12:16

Zlata od MA KE UP Factory je zelo ql-ska... Vijola pa kr majo, mal v Mullerju poglej. Ja, grem septembra. Povej, če kaj rabiš, sam ne me otovorit s tem, ker grem še naprej, hočem povedat, da letim iz Londona dalje, da ne bom trogala kot zmešana. Sej veste, zdej smo na letalih omejeni s prtljago in vsem do fundamenta... Par jih prinesem BP. : ) : ) lidka [sonce]

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

18. avg 2009 12:25

Imam kronični problem s čevlji. Pa kje za božjo voljo naj pri nas kupim lepe, kvalitetne čeveljce??

A pozna katera kakšno fajn spletno trgovino s čevlji? Sama poznam edino Nora na petke...

In zanimajo me vaše izkušnje s spletnimi nakupi čevljev iz tujine.

 

jasna

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. avg 2009 12:34

Košutič, če imaš dilemo, kaj obleči, pomisli, kaj bi v takem primeru naredila Michelle Obama. Ona nima problemov z naramnicami, ker lepo kvihta in ima lepe mišice. Če pa je nadlaket viseča v stilu netopirjevih kril, potem je pa bolje, da imaš čez rokave. Nogavice na več kot 25 stopinj - to je ajoj. Če hodita Carla Bruni in princesa Leticia na uradne sprejeme poleti v sandalcih brez nogavic, potem to lahko delajo tudi vse ostale osveščene ženske. Ki ne mučijo svojih nog v elastan štumpfu. In ne mučijo ostalih z vonjem po prepotenih nogah. In ne uničujejo okolja s prevelikim hlajenjem prostorov (do točke, da jih zebe in potem nosijo nogavice). Hlače ali krilo: To pa že vsaj petindvajset let ni nobena dilema. Zaprti ali odprt sandalci: Odvisno od tega, kaj vaša pedikura zmore in česa ne zmore. Glede na to, da se peep-toes vlečejo v vse sezone (razen zime) jih lahko mirno nosite in čisto nič ne kiksate. Če pa je stopalo polno vraščenih nohtov, kurjih oči in podobne nečednosti, potem je treba pa to posanirati (in v vmesnem času ne pošiljati strupenih pripomb tistim kolegicam, ki tovrstnih težav nimajo) Aja, če se vaš nadrejeni/nadrejena ne zna obleči, to ne pomeni, da ste lahko vi underdressed. Oziroma, ni treba svoje oblačilne kode prilagajati nekomu, ki je evidentno ne zna. Ne pri oblekah in ne pri ostalih stvareh se ne spušča kriterijev. Napredujemo samo tako, da se učimo od tistih, ki znajo kaj bolje (velja za čisto vse segmente). Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 18. 2009 12:38

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. avg 2009 12:41

Začetnica, tole z jaknico in perlami si dobro zložila. Vintage in ostali triki, to še vse pride, punce, zunaj je tridesetka....hočem reči, dajte mi malo časa, da vse tole zložim, ker je materije ogromno. Pa še včeraj mi je dala Nasja en dober izziv in zdaj čekiram ponudbo za XXL punce... Vendelina jr.

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

18. avg 2009 14:28

Košuta, če v podjetju nimate nekega rigoroznega dresscoda, potem lahko mirne duše oblečeš majico brez rokavov, seveda, dokler je vse v mejah okusa. Sama ti sicer ne priporočam tankih naramnic, ker to res ne "zgleda", ampak naramnico, širšo od cca. 4 cm. Pa seveda brez "zastavic na rokah". Prav tako pazi, da ne bo deklote preglobok, to zna biti moteče. Omenila bi samo še eno stvar, ki mene osebno ful zmoti: Ženske, okrašene kot novoletna jelka. Če imaš uhane, potem ne rabiš zraven še verižice, zapestnice in ogromnega prstana, vse iz kompleta, ali pa "podobnega odtenka". To ne leti nate, to je samo moj intermezzo, ker se morem malo izpovedat. Poznam nekoga, ki vsak dan hodi z ogromnimi uhani (hipi stajl), zraven pa še vse omenjeno. Ponavadi ima še "matching" nohte. Ker ona ima pač majhne otroke in se potem malo skupaj igrajo in lakirajo nohte pa gor dajejo rožice, itd. Kar se tiče pa najlonk, to je pa druga zgodba. Sama sem absolutno proti nošenju najlonk poleti. Se razume, da morajo biti noge u nulo urejene, vključno s pedikuro. Če ti služba dovoljuje tako svobodo: go for it. Sama vem, da sem 3 poletja trpela z najlonkami na nogah, dokler nisem zamenjala službe. Zdaj sem spet "svobodna" :) Gigi_84 Sporočilo je spremenil(a) Gigi_84 dne 18. 2009 14:30

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

18. avg 2009 15:25

ma Lidka, če nisem sprobala že miljavžnt vijola odtenkov sem bicikl... saj bi ti kvečjemu maksimalno 3 naročila, ne pa za cel kufer, ;) Začetnica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti