Avtizem in prehrana

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

tema odprta - 14. avg 2009 18:52 | ogledi: 4.277 | odgovori: 6

V naši družini je bila enemu najmlajših članov diagnisticirana duševna motnja -avtizem.

Nekje sem pred leti prebrala, da je pomembna ob tem tudi prehrana in še posebej je bilo izpostavljeno kot neustrezno uživanje piščančjega mesa- prsa oz. fileji. Zaradi visoke prisotnosti nekaterih snovi, ki so tem otrokom v njihovem razvoju zelo škodljivi.

Sedaj se žal ne morem spomniti kje sem to prebrala, pa prosim vas forumovce za morebitno pomoč. Ne vem več ali je sploh res in ne bi rada dajala nepreverjenih informacij.

Če imate še kakšen nasvet bomo še posebej hvaležni.

Lep pozno poletni pozdrav vsem!

kara

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. avg 2009 19:04

http://www.avtizem.net/ Tole je čisto prvi guglov zadetek na temo avtizma. Društvo Dan, kjer lahko dobiš veliko uporabnih stvari. Vendelina jr.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

14. avg 2009 20:27

Kara, predvidevam, da imaš v mislih knjigo, ki jo je napisala Jenny  McCarthy: Lauder than words. Knjiga je precej "kontraversial", ker v njej trdi, da je sina pozdravila zgolj s spremenjeno hrano. Prav zaradi tega se nekateri kritiki oglašajo, da je imel "samo" celiak bolezen, oz. alergijo na gluten.

Moja znanka, ki ima sina z avtizmom jo je prečitala, ni pa ukrepala s spremenjeno dieto. Vsi v družini so sicer vegetarijanci.

Osebno, me skrbi to, da se ona in njeni somišljeniki bojujejo proti cepitvi otrok, ker so prepričani, da avtizem povzročajo cepiva in komponente, ki so povezane z njimi, konzervansi itd.

 

Drugače pa, če poguglaš njeno ime in besedo autism, boš dobila dovolj informacij, vsaj v angleščini. Več o tem ne vem, samo usmerim te lahko, če je to tisto kar iščeš. Sicer sem pa take sorte, da bi se tudi sama poglobila v to in spremenila dieto, če bi bila v isti situaciji in bi medicinska stroka rekla, da ni pomoči oz. je skrajno omejena.

 

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 14. 2009 20:29

amc  

član od: 31.8.2007

sporočila: 68

14. avg 2009 20:55

Najprej je potrebno določiti, če ima oseba z avtizmom v krvi visoko vsebnost težkih kovin, zaradi vsebnosti živega srebra, ki je v cepivu, pa nekateri otrok ne cepijo. Nekateri so celo mnenja, da je avtizem poseledica cepljenja. Poznam primere, ko otroci ne uživajo glutena, ki je v moki in kazeina, ki ga vsebuje mleko in je stanje bolezni praviloma boljše. Sicer pa je na netu sedaj že kar precej napisanega, pred leti pa so bili otroci z avtizmom ali elementi avtizma okarakterizirani kot "nevzgojeni". zoja

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

14. avg 2009 21:59

je bil en film na TV prav na to temo, ko so se mamice združile, ker so po cepljenju njihovi otroci postali avtisti. Film je bil po resničnih dogodkih. In malo za tem sem imela za cepit našega ta starejšega sina in sem vprašala našo pedijatrinjo, če je to res in je najprej vprašala, če sem gledala ta film. sem rekla, da ja in je rekla, da je to res, samo, da mi imamo kvalitetna cepiva, ne spomnem se točno iz katere države, da so pa imeli par let nazaj s tem težave na Hrvaškem. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

angela33  

član od: 28.2.2008

sporočila: 71

15. avg 2009 1:25

Poglej še na to stran: http://www.cease-autism.com/3842/autism.aspx Nimam dovolj znanja o tej temi, vem pa, da tudi pri nas zdravnica, katere otrok ima avtizem, povezuje avtizem s cepljenjem. Sicer pa; dokler od blizu ne spremljaš zgodbe o posledici/cah cepljenja, je res vse krasno. angela33

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

16. avg 2009 9:03

Prebrala sem članke in vaše odgovore. Hvala vsem! kara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti