Kako očistiti blazino za papasan?

Lee Ann  

član od: 11.2.2006

sporočila: 90

tema odprta - 14. avg 2009 8:06 | ogledi: 3.614 | odgovori: 17

Prosim vas za pomoč in nasvete, kako naj se lotim temeljitega čiščenja blazine za papasan? Imam 2 papasana s pripadajočima dvema velikima blazinama, ki ju seveda ni mogoče spraviti v pralni stroj, zato sem ju do zdaj čistila tako, da sem ju položila na tla in ju sčistila ročno s pomočjo pene za čiščenje sedežne in sesalnika. Saj rezultat je prav dober, površina se prav lepo očisti, ampak zanima me, ali se je kdo od vas teh blazin lotil kako drugače? Razmišljala sem že, da bi ju odnesla v čistilnico, da bi tudi filo blazin prevetrili..

Hvaležna bom za vaše predloge in mnenja.

Lp,

Lee Ann

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

14. avg 2009 8:12

Za nas nevedne, tole je papasan:

rimljanka - zasebno mnenje

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

14. avg 2009 8:47

Jaz sem jo nesla v čistilnico. Ker se ga drugače ni dalo sčistit. Jelenckova

Lee Ann  

član od: 11.2.2006

sporočila: 90

14. avg 2009 8:59

Ja, v čistilnici bodo to res najbolje naredili - HVALA obema!!! Lee Ann

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

15. avg 2009 13:55

Za kaj se pa uporablja tale papasan? Smo z otroci ugibali, da je to neko gnezdo za pasje mladičke...

jade

Lee Ann  

član od: 11.2.2006

sporočila: 90

17. avg 2009 8:21

jade, tole bi bilo pa prav drago gnezdo za pasje mladičke mi imamo papasane na pokriti terasi čez poletje, so odlični za poletni chillout ob večerih, zelo udobno se lahko namestiš v njih, lahko ležiš ali sediš. Res pa je, da je našim muckam še posebej všeč ležati v papasanu, zato pa sem spraševala, kako bi lahko blazino temeljito sčistila, ker mucke pač dlako pustijo gor in na dlakasto blazino se ravno ne bi bilo prijetno vsest.. Sicer pa, priporočam, da se kdaj v Rutarju, Lesnini ali kjerkoli drugje boš kakšnega videla, enostavno vsedeš vanj in poskusiš - jaz sem se samo enkrat, naslednjič smo šli kupit cel komplet, sem se zaljubila v občutek udobja, ki ga imaš, ko sediš v papasanu. Poletne večere smo, odkar imamo papasane, preživljali zunaj na terasi, preden smo jih kupili, smo namreč imeli bolj neudoben komplet stolov za na teraso in smo se po kavi hitro popokali nazaj noter, s papasani pa zdaj že drugo poletje odkrivamo tudi zvezde na poletnem nebu, zleknjeni v papasane in z mucki v naročju Lee Ann

meeshka  

član od: 6.11.2008

sporočila: 43

17. avg 2009 18:02

Jaz vse ampak res čisto vse čistim z čistilom Amvay - LOC,, ki je vsestransko čistilo. Zadnjič sem našla doma prav lep dolg tepih za na hodnik. Bil je katastrofalno umazano od blata. Kaj sem naredila - vrgla ga na teraso pred hišo, namočila z vodo in loc-em, pustila pol urce da se namoči in sprala.Ven je šla vsa umazanija. Tepih je kot nov! In ker je lepo sončno vreme se je tudi hitro posušil. Tako sem oprala tudi volnen tepih. In blazino za psa, ki je prav podobna vaši blazini za papasan, prav tako velika in tako debela da ne gre v pralni stroj. meeshka www.neomele.com naša grebenarka in www.agamysh.cz naš weimeranec

Lee Ann  

član od: 11.2.2006

sporočila: 90

18. avg 2009 8:16

Hvala Meeshka, na LOC sem pa čisto pozabila! To bo zato, ker mi ga je pred časom zmanjkalo, in sem porabljala še čistila, ki sem jih še imela. Vreme ta teden gre na roko, iz Amwaya je dostava dosti hitra, zato bom kar naročila in se ga z LOC-om lotila vsakič v prihodnje, najprej pa bom blazine vseeno odnesla v čistilnico, ker želim temeljito obdelavo, ki sta je blazini že potrebni po nekaj letih.. Hvala vsem! Lee Ann

meeshka  

član od: 6.11.2008

sporočila: 43

18. avg 2009 8:44

Malenkost :) jaz sem vsa ostala čistila kupljena v trgovini vrgla stran prvo minuto ko sem dobila v roke LOC :) No pa prijetno čiščenje ti želim :) meeshka www.neomele.com naša grebenarka in www.agamysh.cz naš weimeranec

Lee Ann  

član od: 11.2.2006

sporočila: 90

18. avg 2009 11:06

Hvala Lee Ann

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

18. avg 2009 11:10

Naj me kdo prosim razsvetli..LOC? kaj takega bi tudi jaz rabila, če je res tako dober???

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti