Višnjeva torta - nasvet pri kremi

jaggy  

član od: 12.8.2004

sporočila: 34

tema odprta - 13. avg 2009 16:14 | ogledi: 20.458 | odgovori: 8

Lep pozdrav iščem primeren recept za kremo za višnjevo torto...

Lani sem jo že naredil ampak sem pozabil in zgubil recept...(bom napisal postopek ki se ga bolj bledo spomnim mogoče kakšen nasvet oz pravilen recept...)

Testo bi naredil navaden biskviten z dodatkom kakava (letos jo bom naredil v visokem pekaču ker nas bo malo več in ne bom naredil okrogle)

Nadev je bil mislim da takšen...: Sok iz višnjevega kompota smo zagreli dodali sladkor in na primerni tem. primešali ožeto želatino in to prilili k stepeni sladki smetani ki smo ji dodali izkoščičene višnje ter pa borovnice...Nadev smo nadevali v 2 plasti in na koncu okrasili... Torte niso mogli prehvaliti ampak najbolj me zanima nadev... Receptura je bila brez malininega pudinga ali bilokaterega pudinga...

Če ima kdo kakšen nasvet ali recept se toplo priporočam

lp Ambrož

Ambrož

krinolina  

član od: 29.5.2009

sporočila: 130

13. avg 2009 18:08

Jaz biskvit namočim z višnjevim sokom, potem obložim z višnjami, čez pa namažem s stepeno smetano in samo pokrijem z drugim delom biskvita, ter še tega namočim z višnjevim sokom. Premažem s preostalim delom smetane, ki mi ostane in to je to. Recept je zelo enostaven in torta zelo okusna. krinolina

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

13. avg 2009 19:50

Tole se sliši pa točno tako kot višnjeva torta iz Hotela Emona v Celju in nikakor ne kot torta Črni Gozdiček. Tudi sama jo delam vsake toliko časa, po enakem postopku, kot si ga opisal, jaggy. Recepta na žalost nisem nikoli dobila, torta je pa vsakokrat uspela.

Jaggy, edini podatek, ki ga v resnici potrebuješ, je količina želatine, ki jo moraš dati v višnjev kompot. To informacijo boš našel na paketu želatine. Potem stepi pol litra smetane in jo počasi dodajaj že rahlo hladni višnjevi masi. Lahko se zgodi, da ti bo nekaj smetane ostalo, kar enostavno porabiš za kaj drugega. Če se ti zdi, da je je premalo, jo na hitro stepeš še malo več.

Bi skoraj rekla, da je to moja najljubša torta in če ste kdaj v Celju, priporočam, da si jo privoščite. Že vsaj 25, 26 let je torta popolnoma enaka in me nikoli ne razočara. Slaščičarno v hotelu so morali nedavno prenoviti, ker je res zelo lepa.

Vanja

jaggy  

član od: 12.8.2004

sporočila: 34

13. avg 2009 20:55

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Tole se sliši pa točno tako kot višnjeva torta iz Hotela Emona v Celju in nikakor ne kot torta Črni Gozdiček. Tudi sama jo delam vsake toliko časa, po enakem postopku, kot si ga opisal, jaggy. Recepta na žalost nisem nikoli dobila, torta je pa vsakokrat uspela. [torta]

Jaggy, edini podatek, ki ga v resnici potrebuješ, je količina želatine, ki jo moraš dati v višnjev kompot. To informacijo boš našel na paketu želatine. Potem stepi pol litra smetane in jo počasi dodajaj že rahlo hladni višnjevi masi. Lahko se zgodi, da ti bo nekaj smetane ostalo, kar enostavno porabiš za kaj drugega. Če se ti zdi, da je je premalo, jo na hitro stepeš še malo več.

Bi skoraj rekla, da je to moja najljubša torta in če ste kdaj v Celju, priporočam, da si jo privoščite. Že vsaj 25, 26 let je torta popolnoma enaka in me nikoli ne razočara. Slaščičarno v hotelu so morali nedavno prenoviti, ker je res zelo lepa.

[pika] Vanja
Sem drugače iz Šentjurja ampak še nisem bil nikoli v slaščičarni kajti te "industrijske torte" imajo ponavadi preveč sladke smetane ali slabše šlaga in mi je kaj hitro slabo... Torto črni gozdiček sem pa nekje gledal ampak nisem prepričan da ravno na kulinariki.net in je bil recept preveč dolg in zapleten... Ambrož

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

13. avg 2009 21:00

Jaggy, res ti predlagam, da jih enkrat obiščeš. Prav dobra je in če se prav spomnim,  jo še vedno delajo s pravo sladko smetano. Nazadnje sem bila tam pred letom in pol.

Vanja

daisy4  

član od: 22.6.2010

sporočila: 11

13. apr 2013 19:52

Pozdravljeni! Jaz pa danes delam višnjevo torto za siniv rojstni dan. Naredim pa jo tako malo po svoje.Naredim nutellin biskvit(recept torta nutella),ga trikratprerežem,saj eno plast biskvita narežem na kocke in ga dam v nadev.Nadev pa naredim tako,da v vodi od višnjevega kompota skuham puding.ko se shladi dodam dobro odcejene višnje,biskvit in stepeno smetano.Povrhu torto premažem z ogreto višnjevo marmelado,ob stranehh pa nabrizgam smetano. odlična torta je to!

Lep pozdrav! Daisy

 

daisy4

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti