100€ in menjava službe

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

tema odprta - 13. avg 2009 8:50 | ogledi: 3.973 | odgovori: 13

sem pred dilemo glede menjave službe in sicer ali je 100€ več vrednost za katero bi zamenjale sluzbo?

In sicer učiti se bi morali vse nanovo, služba je v centru (parkiranje??, čas??)prevoz je 10%manj plačan kot dosedaj, pa tudi s parkiranjem sedaj nimam težav, ker delam sedaj na obrobju mesta in je celo nekaj Km bližje. Služba pa je ta in nova za določen čas.

Lp,

anitram1

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

13. avg 2009 8:59

Če si se prisiljena voziti z avtom, boš za parkirnino (in/ali čas, porabljen za pot avto - služba - avto) precej porabila, dodaj še manj za prevoz, večjo porabo časa...................... Odločiti bi torej morala perspektiva za podaljšanje dela ali vsebina dela. Vsaj jaz bi tako razmišljala.

rimljanka - zasebno mnenje

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

13. avg 2009 9:10

Čao, v tem primeru bi se jaz odločila na podlagi želje do menjave dela, torej novi izzivi, novo okolje, sodelavci, firma... če ti je do tega in si to želiš, potem ja. Zaradi večje plače gotovo ne, ker boš teh 100 EUR hitro skompenzirala pri stroških vožnje, parkinga in časa. Lep pozdravček, S. (http://nevemkaj.moj-album.com/album/10877539/)

LUCIJA99  

član od: 13.2.2009

sporočila: 34

13. avg 2009 9:59

Tudi sama sem bila že v dilemi menjati službo ali ne. Ponujeno sem imela službo v 30 km oddaljenem mestu z istim delovnim časom, kot ga imam sedaj. Vendar čas, ki bi ga porabila za prevoz, zimske razmere mi sploh ne dišijo, strah ali bom prevozila "hrib" ali ne. Tudi razlika v plači cca. 250 EUR me ni prepričala. Odločila sem se, da ostanem v stari službi, tudi zaradi otroka. Ko ugotoviš, da na prevozu izgubiš približno dnevno 1 uro pa še malo, je odločitev lahka. Raje tisti čas kvalitetno preživim s svojim otrokom. Lep dan še naprej. LUCIJA99

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

13. avg 2009 14:03

Moj pogled je takšen.Seštej minuse in pluse pri obeh službah.In zakaj potreba po menjavi? Mislim,da je eden izmed dobrih razlogov počutje v kolektivu.Če ti ni težko iti v službo in nimaš kepe v želodcu ostani tu.Če pa ti je muka zamenjaj. Naj bo delo še tako zaguljeno odnosi v kolektivu so velikega pomena.Če je vzdušje pravo ni nič težko.Obratno pa je zelo obremenjoče in psihično težko. dari

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

13. avg 2009 14:13

dari je napisal/a:
Moj pogled je takšen.Seštej minuse in pluse pri obeh službah.In zakaj potreba po menjavi? Mislim,da je eden izmed dobrih razlogov počutje v kolektivu.Če ti ni težko iti v službo in nimaš kepe v želodcu ostani tu.Če pa ti je muka zamenjaj. Naj bo delo še tako zaguljeno odnosi v kolektivu so velikega pomena.Če je vzdušje pravo ni nič težko.Obratno pa je zelo obremenjoče in psihično težko. dari
Se podpišem. če se imaš v tem kolektivu dobro, ni vredno za 100e manjavat, še posebaj, ker ne pridobiš nič drugega. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

13. avg 2009 15:17

Tudi jaz se podpišem pod tole. Jaz sem se po 26 letih službe odločila skoraj čez noč in zamenjala službo. Bilo je težko, vendar se človek vsega navadi. Sedaj sem super zadovoljna, rada grem delat, predvsem pa nisem sitna že v nedeljo zvečer, ker je zatem ponedeljek. Je pa res, da je potrebno kar nekaj korajže, da to narediš, sploh pri mojih letih. ursa40

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

13. avg 2009 16:32

Mene pa zanima, če imaš sedaj službo za nedoločen čas? Za isto plačo se izplača menjat pod pogojem, da imaš na novem mestu možnost napredovanja, izobraževanja itd.

Ne bi me pa prestavili iz nedoločenega na določen čas. Še posebej ne v današnji recesiji.

Ker sem menjala kar nekaj služb in celo različnih "karier" v treh državah, se mi menjava službe ne zdi nič kaj posebnega.

Veliko sreče, kakorkoli se že odločiš.

Vanja

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

13. avg 2009 20:11

Anitram1,

v tvojem postu so očitno pri novi službi sami minusi , razen tistih 100 EUR. Razmisli, kako zelo jih potrebuješ.

jasna

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

13. avg 2009 20:49

Vanja, saj je napisala, da sta obe za določen čas........................

rimljanka - zasebno mnenje

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

13. avg 2009 21:02

rimljanka je napisal/a:

Vanja, saj je napisala, da sta obe za določen čas........................

rimljanka - zasebno mnenje

 

Oooops,

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti