Govori, verzi in pesmice za različne namene

vanjabart  

član od: 30.6.2009

sporočila: 3

tema odprta - 12. avg 2009 21:11 | ogledi: 10.068 | odgovori: 7

Pozdravljeni!

Že kar nekaj let se ukvarjam s sestavljanjem govorov za različne priložnosti, kakor tudi s pesnitvami v verzih, ki so namenjeni določenim osebam ob različnih priložnostih. V mesecu februarju in marcu sem za 4 zaključne razrede ( 116 dijakov) srednjih šol sestavila pesmice, na osnovi opisov svojih sošolcev, ki so mi jih predložili dijaki. S temi pesmicami so se potem dijaki predstavili staršem in povabljenim na maturantskih plesih in moram reči, da mi je bilo v izredno zadovoljstvo, ker so bili nad njimi prav vsi navdušeni. Pripravila sem še zahvale staršem, pa učiteljem.. Odločila sem se, da o tem povem tudi vsem vam. Morda pa se bo našel kdo, ki bi kaj takega poteboval.

vanjabart

olgica  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2

13. avg 2009 6:17

lep pozdrav jaz pa bi lepo prosila govor za hčerko ker se mi moži govor bo bral mož prosim kratkega in jedernatega hvala rabim čimprej najpozneje do 20 tega tega meseca prosimmmm ps ali mogoče imate kaj tudi za dekliščino brala bi ji sestra hvala moj mail je titan.maja1@gmail.com olgica

vanjabart  

član od: 30.6.2009

sporočila: 3

19. avg 2009 12:34

Draga Olgica, upam, da ste zadovoljni z mojim pisanjem. Lep pozdrav! vanjabart

TUMAAVGUST  

član od: 2.9.2009

sporočila: 120

6. mar 2011 17:58

rada bi kratki govor za mojo svakinjo, ki praznuje 7o lepih a tudi težki let. TUMAAVGUST

adalbert  

član od: 2.2.2008

sporočila: 285

6. mar 2011 22:23

Res ne razumem,kaj porečejo slavljenci ko jim berete verze ki jih je spisal nekdo ki jih ne pozna osebno.Tudi sama sem spretna v pisanju verzov in ni lepšega opisat drago osebo z besedami ki jih vidiš in čutiš le ti!! adalbert

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. mar 2011 11:32

adalbert je napisal/a:
Res ne razumem,kaj porečejo slavljenci ko jim berete verze ki jih je spisal nekdo ki jih ne pozna osebno.Tudi sama sem spretna v pisanju verzov in ni lepšega opisat drago osebo z besedami ki jih vidiš in čutiš le ti!!

adalbert

A veš, da je mene imelo včeraj, da bi to isto vprašala, pa sem se premislila

Ker, vsak, ki najde rimo na besedo lonec, še ni Cyrano de Bergerac....ampak. Ajoj. Bom raje tiho.

Vendelina jr.

enanova  

član od: 1.12.2009

sporočila: 88

7. mar 2011 12:20

Tudi pri nas z možem sama piševa govore in čestitke za kartice, in si sploh ne predstavljam kako bi lahko nekdo x napisal govor za nekoga iz moje družine, če ga sploh ne pozna. Bolje, da ga napišeš sam, se navežeš na življenje slavljenca, ali pa samo kakšen zanimiv dogodek in to je to, saj ni smisel da so vsi objokani ali pa pokajo od smeha.Meni pač niso všeč suhoparni dolgi govori, važno se mi zdi da so izrečeni oz. napisani od srca... Na poroki smo namesto govora pripravili skeč o tem kako sta se mladoporočenca spoznala in vsi so se nasmejali in nihče ni zehal in gledal na uro lp enanova

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. mar 2011 13:30

To me spominja na pogrebne govore .... Ko poslušaš nekoga, ki je na podlagi nekaj osnovnih  podatkov spisal govor in se sprašuješ, ali si sploh na pravem pogrebu, se čudiš, od kod se komu vzame toliko patetike, da jo res ne more stlačiti v manj kot deset minut osladnosti.

 

In za tiste, ki so mi blizu, se sama potrudim, pa magari z enim samim stavkom, ker imam svoje bližnje preveč rada, da bi jim recitirala besede neznanca, ki to dela za plačilo.

 

Mamamia

 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti