Piškoti-tiramisu

masters  

član od: 23.5.2009

sporočila: 188

tema odprta - 8. avg 2009 21:28 | ogledi: 5.656 | odgovori: 1

A ve mogoče kdo kako se da narediti piškote za tiramisu in pa količine za 500 g takih piškotov?

masters

ledenka  

član od: 1.3.2008

sporočila: 201

9. avg 2009 1:06

Pozdravljena, pri piškotih za tiramisu se ponavadi uporablja piškote savoiarde ali baby piškote. Če ste imela v mislih recept za te piškote, se glasi nekako tako: (recept mi je dala znanka) Babyi piškoti • 8 beljakov (240 g) • 125 g sladkorja • 12 rumenjakov (240 g) • 125 g sladkorja • 150 g gladke moke • 150 g škroba Biskvitno testo delamo po hladnem postopku. Beljake stepemo v čvrst sneg s sladkorjem. Rumenjake in sladkor penasto vmešamo s sladkorjem in obe masi združimo ter previdno vmešamo moko pomešano s škrobom. Maso nabrizgamo z okroglim nastavkom na namaščen in z moko potresen pekač. Posipamo jih s sladkorno moko, da se na površini naredi tanka sladkorna skorja. Pečemo pri 220°C , da lepo porumenijo. sicer pa ne vem kakšna količina pride. Italijanski tiramisu pa se ponavadi dela tudi z biskvitnega testa (Plošč) ki mu italijani pravijo pan` di spagnia (kar naj bi pomenilo španski kruh), delajo ga po določenem navodilu. Sama ga delam večkrat po preizkušenem italijanskem receptu. Prilagam vam preveden recept: PAN DI SPAGNA (ta pekač premera 24 cm) - 200 g moke - 200 g sladkorja - 360 g jajc (to je približno 6-8 jajc) - 40 g masla jajca in sladkor temeljito stepajte na vodni kopeli pri 45-50 stopinjah celzija, približno 10 minut oziroma dokler zmes ni kremasta. Pososdo odstranimo z ognja in z kuhalnico primešamo moko (primešamo in dobro zmešamo res narahlo da pride veliko zraka v testo). Pekač namažamo z 40 g masla in pečemo v že prej ogreti pečici na 180 stopinj celzija od 20-25 minut. Tako delam jaz tiramisu, sicer pa piškote vedno kupim. Drugačne piškote se za tiramisu ne uporablja, oziramo nevem katere piškote bi še lahko uporabili. Zdi se mi da če ne naredimo z savoiardi (lahko tudi domačimi) ali tem biskvitom to ni več tapravi tiramisu. Lp iz obale ledenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti