Dekorativni sitni kolači

neznan uporabnik
tema odprta - 4. feb 2001 12:54 | ogledi: 18.865 | odgovori: 41

Molim recepte za dekorativne kolačiće za proslave rođendana, krštenja i sl. kao što su npr. jagode, kruške i sl. (te već imam). Osobito me zanima recept za šeširiće, ako ga tko ima.

Hvala. Pozdrav.

Anera

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

5. apr 2002 20:54

Teh ne poznam, pa tudi hrusk ne. So te pripravljene podobno kot jagode? Vsekakor bi me zanimali recepti. Lep pozdrav, R Sporočilo je spremenil(a) rebecca dne 09. apr 2002 16:22:46

Anera L.  

član od: 7.12.2001

sporočila: 82

8. apr 2002 11:43

Oh, već sam zaboravila na ovu temu koja je ostala bez odgovora. Ako želite recepte, napišite koji vas zanimaju - jagode, jabuke, kruške, breskve, lubenice - sve su različiti kolači. :) Anera Longin

MIRJAM  

član od: 29.10.2001

sporočila: 138

9. apr 2002 8:13

Lubenice, jabolke, hruške? A lahko napišete recepte, glede na to, da jaz prvič slišim za to? Hvala! Mirjam

sabrina  

član od: 31.8.2001

sporočila: 213

9. apr 2002 8:33

Našla sem recept za klobuke. Testo: 14 dkg margarine 20 dkg moke 3 žlice kakava 7 dkg sladkorja 1 rumenjak Iz navedenih sestavin zamesi testo. Tenko ga razvaljaj in izreži kroge: enega večjega, dva pa manjša in tako dalje, dokler ne porabiš testo. Kroge speci. Krema: 3 jajca 15 dkg sladkorja v prahu 1 vanili sladkor 10 dkg margarine V vodni kopeli stepi jajca s sladkorjem in vanili sladkorjem. V ohlajeno kremo dodaj margarino in penasto stepi. S kremo sestavi kroge in to tako, da dva mala kroga zlepiš na en večji krog, da dobiš klobuk. Celi zgornji del klobuka pomoči v stopljeno čokolado. Pusti, da se klobuki posušijo. Na vsakem klobuku oblikuj dve majhni rožici z vrečko za krašenje iz prej navedene kreme. In to je to. Anera, daj prosim napiši recepte za hruške, ubenice in ostalo. Lep pozdrav. sabrina

MIRJAM  

član od: 29.10.2001

sporočila: 138

9. apr 2002 9:35

Sabina, a plasti samo na tanko namažeš s kremo ali je to bolj nadebelo? Hvala, Mirjam

sabrina  

član od: 31.8.2001

sporočila: 213

9. apr 2002 9:42

Sama te klobuke še nisem delala, čeprav imam recept že nekaj časa. Mislim, da bi morala kar bolj debelo namazati kremo med piškoti, da potem nastane klobuk oz. v sredini malo višji. Videla sem jih na sliki in so zgledali prav simpatično. Ob priliki jih bom pa še sama preiskusila. sabrina

Anera L.  

član od: 7.12.2001

sporočila: 82

9. apr 2002 16:53

Evo me, napokon, sa receptima... Ovaj recept za Klobuke je zapravo varijacija Išlerja (išleri). Sadje jaz delam za veće fešte i složim u košaru, vrlo je dekorativno, a najboljše su za jelo, po meni, hruške, jagode i breskve. Ne znam ima li u Sloveniji kalupa za orehe (mali kolačići), pa mi napišite i za košnice (drveni kalup) i oni su fini, kao i punjene datule i limoni. Krenimo i oprostite za napake u mojoj slovenščini. Jagode – probala sam recept s keksima i margarinom, ali ovaj mi je boljši po okusu: 2 beljaki, 35 dag mletih orehov, 30 dag sladkorja u prahu, ekstrakt jagode ili rdeča jedilna barva i sladkor beljake stepsti u čvrst sneg, vmešajte potem orehi i sladkor, oblikujte kuglice, malo izdužite u jagode. Pripravite papirnate salvete, umačite jagode u ekstrakt i pustite na salvete da se malo ocede, pa uvaljajte u sladkorju (kristal). U zelenoj barvi obojati na štapiće sesekljane oguljene mandlji i zabodite po 2 kao listiće. Hruške 25 dag suhih smokava, 4 šalice mletih orehov, 20 dag sladkorja u prahu, sok 1 pomoranče zmleti smokve u mikserju, sve zmešati u mehku masu laku za oblikovanje (je sve odvisno od tega koliko su suhe smokve i koliko masni orehi, po potrebi se doda nekaj gramov orehi), praviti kuglice, pa između dva prsta izdužiti vrh u "vrat" hruške. Na vrh ubosti kos suhe grančice kao "dršku". Sušiti na zraku 1 dan. Jabolke – njih prve pripravljam jer su najboljše kad odstoje, ne budu preveč mehke 50 dag sladkorja, 1 kg jabolki, sok ½ limone, 10 dag drobno zmleih mandeljnev, naribana lupina pomoranče V loncu zmešajte sladkor s ½ dl vode in dajte na ogenj da se rastopi (ne da preveč dobije boju kot karamel!), pa vmešajte oguljene na drobne kosi zrezane jabolke i kuhajte na ihom ognju (da ne pocrne i zgore) tako dugo da bodo slične marmeladi, dodajte sok limone i mandlje i lupinicu prokuhanu par puti u malo vode. Ko se smesa ohladi praviti male jabolke uz pomoć malo mletih keksa (so dosti mehke), pa pustiti čez noč da se prosuše na zraku. Pripraviti rdeču in zelenu jedilnu barvu i umakati jaolke, pa pustiti da se prosuše. Na vrh zabosti listiće neke biljke s malim listovima (parnim po možnosti-sa svake strane grančice po 1 listić). Sutra slede še Lubenice. Anera Longin

sabrina  

član od: 31.8.2001

sporočila: 213

10. apr 2002 8:13

Anera, kje dobite oz. kupite modele - kalupe za košnice? To sem že večkrat iskala, pa jih nikjer ne dobim. Modele za orehe sem uspela kupiti. Lep pozdrav. sabrina

Anera L.  

član od: 7.12.2001

sporočila: 82

10. apr 2002 15:09

Kalup sam naročila v trgovini koja nudi vse potrebno za sladice – vse je možno naročiti in dobiti na naslov domov, imajo katalog za naročitve ("Sve i svašta", Gornjostupnička 24 b, 10255 Gornji Stupnik, tel. 3851 65 88 402 - vedeti je treba še cenu poštnine za Slovenijo). No, za pripravo košnic potrebujemo samo 1 kalup (se dela jena po jena), pač je zanimiva rešitev da se delajo v cedilu za limono (res je mogoče in lahko – dobro ga pospite sladkorjem v prahu, seveda iznutar cedila, utisnite smesu uokoli, prstom v masi napravite mesta za fil če ga želite, a na spodnji del hostiju/oblatno zrezano v krog in lagano lupkajte da ispadne) – oblik je malo drugačji, ali je podoban. Na koncu in dober majster bi lahko napravil lesni model za košnico če znate kako tisti zgleda. Lep pozdrav in poskušajte. Anera Longin

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

10. apr 2002 17:32

Zanimivo, ni kaj .Kaj so pa to košnice Pa recept - prosim .Hvala Pozdrav MARTIKA Marta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti