Dekorativni sitni kolači

Anera L.  

član od: 7.12.2001

sporočila: 82

7. avg 2006 20:06

Balu, pecivo je zelo dobro - zove se "prošivena deka" recept in slika: <http://www2.serbiancafe.com/kuvar/7/1966< Anja27 tisti recepti so drugači (in izgled hruškica in jabolka) seveda dobri so :) Anera Longin

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

10. avg 2006 14:59

Anera .. samo preverjam - krem sir je po "naše" pasirana skuta a ne? Se pripravljam, da bi preizkusila ta recept... LP Staša

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

23. avg 2007 14:20

Anera, mene pa zanima še recept za polnjene datlje, hvala katka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

24. avg 2007 8:28

Krem sir je po moje kremni namaz stila Philadelphia ali Tamar, vsaj v drugih receptih je tako. Kakšna pa je polostra moka? Loni Makaroni

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

24. avg 2007 8:39

Recimo Farina, je nekje vmes med ostro in mehko. rimljanka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

24. avg 2007 9:03

Tnx, bom kupila pa še tole, s kupovanjem mok nimam ravno izkušenj, ker jo največkrat dobim od mame in to domačo. Loni Makaroni

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

26. avg 2010 9:18

Anera L. je napisal/a:
Košnice od orehov košnice: 2 beljaka, 35 dag zmletih orehov, 30 dag sladkorja v prahu krema: 10 dag sladkorja v praho, 2 rumnjaka, 1 jajce, 1 jedilna žlico oštre moke, 3 žlico mleka,4 žlico naribane čokolade, 25 dag margarine za modelček: 20 dag sladkoja v prahu spodnji del: 55-60 hostija promera 4 cm Za kremo stepite rumenjake, jajce in sladkor, pa vmešajte mleko in moko, postavite nad soparo in mešajte dok se ne zgosti. Nato naj se ohladi, podelite na 2 dela, u jenu polovicu zmešajte čokoladu. Stepite margarin, pa ½ vmešajte v svetlu kremu, a ½ v temnu. Za košnice stepite beljake v trd sneg in počasi vmešajte sladkor in orehe (ne mikserjom), neka smesa malo počaka. Nato oblikujte 55-60 žogica. Kalup iznutar zelo dobro pospite lakorjem da se ne zalepi smesa za nj in delajte kako sam več pisala pre.
Delala sem jih po tem receptu. Zdaj pa ne vem, a sem kaj narobe naredila ali enostavno to tako je. Nisem jih pa še nikoli prej jedla, tako da nimam reference. Moji problemi: - panji so lepljivi. Ko ga vzameš v roke, se ti zalepi na prste. Je to normalno? - krema ima okus po margarini. Ja, margarina je pač not, ampak a se tudi sicer blazno čuti margarinast okus? - ko malo stojijo na mizi, postanejo še bolj lepljivi in krema zelo mehka, potem pa ugrizneš vanj in je občutek v ustih ... Glede na pohvale panjev sem po moje naredila kaj narobe, ampak kaj? sara

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

26. avg 2010 9:31

Če daš maso v hladilnik, da je res popolnoma mrzla se ne lepi. Tudi narejene panje imam vedno shranjene v hladilniku. Za peko na splošno pa nikoli ne uporabljam margarine, ampak vedno maslo, je okus čisto drugačen. Ravno tako kot se rastlinske smetane nikoli ne najde v moji kuhinji.

Panji so zame res zakon, pa tudi vsem, ki so jih pri meni jedli ali dobili za darilo.

Nena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti