Dekorativni sitni kolači

sabrina  

član od: 31.8.2001

sporočila: 213

12. apr 2002 14:22

Martika, modela za košnice nimam, zato sem vprašala Anero, kje jih je kupila. Pri nas jih še nisem videla. Poskusila bom nabaviti v tisti trgovini, ki jo je predlagala Anera. Če ne bom prej mogla, bom pa med dopustom naredila en izlet k sosedom in še malo pobrskala po tisti trgovini, mogoče najdem še kaj zanimivega. Lep vikend. sabrina

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

12. apr 2002 19:47

Anera, hvala za recepte. Sploh nisem vedela, da je mozno oblikovati sadje se iz cesa drugega kot marcipana. Medtem sem poiskala recept za klobucke. Vedela sem da ga nekje imam, le da vcasih traja malce dlje. Sigurno ni tak kot si ga imela v mislih. Ne vem kaksni so po okusu ker jih se nisem preizkusila. Moti me krema – prevec sladkorja. Zgornji del klobuka: speces jih v modelih za muffine. Penasto stepes 125 g masla, 200 g sladkorja in 2 jajci, dodas 280 g moke presejane s pecilnim praskom (1) in scepom soli in 180 ml mleka ter 2 zlicki ruma. Napolnis 18 pomascenih in pomokanih modelockov in peces 20-22 min na 175°C. Za obode pripravis piskotno testo iz: 220 g rjavega sladkorja in 180 g masla penasto vmesaj, dodaj 250 g moke, 40 g ovsenih kosmicev, 2 zlick ruma in scepa soli. Razvaljaj ½ cm debelo in izrezi osemnajst 8 cm krogov, ki jih peces ~15 min na 175°C. Krema: stepes 60 g stopljenega masla in 40 g kakava, dodas 80 ml mleka nato pa postopoma vmesas 400 g sladkorja v prahu. Po potrebi dodas se sladkorja ali mleka, tako da dobis mazljivo maso. Izdelava: piskote premazes s kremo, nanje postavis narobe obrnjen kolacek tudi tega premazes s kremo in okrasis. Razmisljala sem ze o temu da bi namesto muffina dala na vrh maso za jezke in nato to prelila s cokolado ali sladkornim ledom. To da se lahko uporabi pri kosnicah kot model cedilo za limone je pa super ideja. Recept za kosnice namrec imam, le modelckov ne. Hali, kosnice so, tako kot je Anera rekla, stopnicasta piramida ce ga gledas od strani in krog ce ga gledas z vrha. Tocnih dimenzij ne vem je pa tako kot da bi stiri razlicno velike kroge zlozil enega na drugega. Na dnu najvecji na vrhu najmanjsi. Lep pozdrav, R.

Anera L.  

član od: 7.12.2001

sporočila: 82

12. apr 2002 21:36

Rebecca je pogodila izgled, niso velike, tako okoli 4-5 cm visine. Če imate nekega u Zagrebu in tamo je par trgovina z modelčekom za košnice. Slede še recepti za limone, breskve in polnjene datule... Anera Longin

SaraKay  

član od: 14.3.2002

sporočila: 19

15. apr 2002 15:46

"Košnice" pri nas -narejene v ožemalcu za limone- pri nas doma poznamo kot smrečice. So fantastičnega okusa, naša mojstrica za smrečice sicer pravi, da je to recept za upokojence, ker zahteva veliko časa. Se pa splača. Pa dober tek. SaraKay

kimi  

član od: 17.7.2003

sporočila: 14

17. jul 2003 21:07

Živio Anera ,zelo rada bi recept za vaše breskvice hvala pozdrav vsem članom od nove članice ,ki z veseljem brska po forumu kimi kimi

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

6. avg 2006 19:02

sabrina je napisal/a:
Recept za kokosove košnice: Testo: 25 dkg margarine 15 dkg sladkorja v prahu 40 dkg kokosove moke 2 beljaka malo ruma in limoninega soka Vse sestavine dobro zmešaj in daj v hladilnik, da se malo ohladi. Oblikuj kroglice velkosti oreha, dobro jih povaljaj v sladkorju v prahu, potem jih daj v modele za košnice, posute s sadkorjem. Kroglice rahlo pritisni ob steno modela tako, da v sredini ostane vdolbina, v katero vtisni kremo. Krema: 4 rumenjaki 15 dkg sladkorja v prahu 1 vanili sladkor 1 margarina rum Rumenjake, sladkor v prahu in vanili sladkor kuhaj na šibkem ognju. V mlačno penasto vmiksaj margarino in malo ruma. S to kremo napolni vdolbine v košnicah in na vrh položi rezino oblata. Košnico stresi iz modela, ampak previdno. Košnice hrani v hladilniku. sabrina
Po tem receptu sem danes delala kokosove panje. V kremi sem samo zamenjala rum (ker mi ga je zmanjkalo za mandljev liker) in margarino za maslo. Delali so se mi lepše kot zadnjič orehovi panji. So zelo okusni, meni osebno bolj všeč od orehovih. Mandljev liker pa se mi zdi, da da prav poseben okus in ga bom v kremah še večkrat uporabljala. Škoda se mi tudi zdi, da tega recepta ni v bazi, zato predlagam avtorici Sabrini, da ga pošlje. (Upam, da kulinariko še prebira, ker se je v zadnjem času nič ne spomnim). Jaz sem namreč recept odkrila čisto slučajno, saj mi iskanje po forumu na temo košnice ni dalo tega rezultata. Ne vem ali imam prav, ko ugotavljam, da po forumu lahko iščemo samo po naslovih tem, kar pa je že vprašanje za Jerneja??? Nena

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

6. avg 2006 19:15

Ne, pa nimam prav. Če v iskanje po forumu odtipkam "košnice" mi pokaže ne dolgo nazaj odprto temo Panji - modelčki, čeprav besede košnice ni v naslovu, te stare teme pa res ne. Škoda, ker sem v starih temah v zadnjem tednu odkrila kar precej zanimivega in si spravila v svojo beležko, če si pa nebi, pa ne vem kako bi spet našla. Dobro, da imam pluska. Nena

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

6. avg 2006 22:27

Veste kaj, toliko receptov za vse te hruške, košnice, jabolka in še kaj, , slike pa nobene. So ti recepti tudi kje v bazi? Sabrina, Anera, bosta kaj poslali? Sweetie

Anera L.  

član od: 7.12.2001

sporočila: 82

7. avg 2006 14:31

Poglejte, jaz ne poznam slovenščino tako dobro da šaljem recepte v bazo :( Če bi neka od vas to spregledala in poslala bilo bi superca. Slike imam, poslala bom. Nekatere so tu (hruške, jagode, breskve, orehi...) <http://www.geocities.com/madametortica/kulinarije.jpg> Anera Longin

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

7. avg 2006 14:59

Anera L. kaj za eno pecivo je to v desnem kotu zgoraj,rjavo s svetlimi koščki? Hvala Balu balu

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti