Juha in francoska solata

tema je zaklenjena

jozekuch  

član od: 23.4.2009

sporočila: 13

tema odprta - 8. avg 2009 8:36 | ogledi: 5.832 | odgovori: 13

Dob'r dan.

Prvič v življenju bom jutri kuhal govejo juho in pripravljal francosko solato.

Za 8 ljudi.

Večina je starih med 80 in 90.

Kako naj se lotim "projekta"?.

Dob'r dan

jozekuch

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

8. avg 2009 12:27

Francoska solata, kot jo naredim jaz: -narežem krompir na male kocke in ga skuham - skuham grah ( lahko tudi iz konzerve že kuhanega) - korenček narezan na kocke - kuhan - ene 5 jajc trdo kuhanih in narezanih na kocke - kisle kumarice narezane na kocke Vse dam v skledo, počasi dodajam majonezo ( ta veliko teglo) in dodam malo kisa od kislih kumaric + eno žlico zenfa. Včasih dodam narezano jabolko, tudi na kocke in nihče sploh ne opazi, da je nhotri jabolko, je pa zelo dobra, sveža. Ta recept mi je dala ena soseda, ki je bila šefica kuhinje v Valdoltri. lahko se tudi že kupi v tegli, ko se dobi že vse narezano na kocke za francosko solato, pol se doda samo jajca in kisle kumarice, če se ne motim. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) Katarina K dne 08. 2009 12:28

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

8. avg 2009 16:06

Katarina K je napisal/a:
Včasih dodam narezano jabolko, tudi na kocke in nihče sploh ne opazi, da je nhotri jabolko, je pa zelo dobra, sveža. Ta recept mi je dala ena soseda, ki je bila šefica kuhinje v Valdoltri.

Potrjujem, zelo osvežilno.

rimljanka - zasebno mnenje

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

8. avg 2009 17:21

Zakaj mislim, da se vprašalec norčuje iz nas ?

F r i n a

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

8. avg 2009 18:21

frina je napisal/a:

Zakaj mislim, da se vprašalec norčuje iz nas ?

F r i n a

 

Ker pri vseh svojih izkušnjah ne moreš verjet, da lahko še kdo začne na začetku?... Seveda pa možnost ni čisto izključena...

 

Vsekakor pa je sumljiva starost populacije. Če je resnična, potem mora bit župca kar mastna, obvezno s kako mozgovo kostjo, sicer ne bo "cekinov" na vrhu in bo "prešvoh".

 

V francoski pa jaz pol majoneze obvezno zamenjam s kislo smetano, je dosti bolj okusna, osvežilna. Dodam še čisto malo gorčice (eno malo žličko na liter majoneze in liter kisle smetane), malo soli, malo popra. Nam je všeč bolj sočna varianta, taka bolj redka. Aja, pa tudi jaz prilijem nekaj kisa od kumaric.

čoko

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

8. avg 2009 20:24

frina je napisal/a:

Zakaj mislim, da se vprašalec norčuje iz nas ?

F r i n a
Mogoče, ker je isto objavil na RR? ( en forum za mamice z dojenčki) Ni pa nujno. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

8. avg 2009 21:01

Zanimima je starost populacije. Zanimivo je, da PRVIČ kuha govejo juho,pa je zadolžen za prehraniti 8 ljudi s hrano, ki je še ni nikoli kuhal. Kot da je edini preživeli.

Bi verjela, če bi kuhal za frende. Pa da ne zna poiskat na netu   recepta, je tudi čudno. Saj ni npr. ena čudna jed s zapletnim francoskim imenom.

Pač profesionalna defomacija. RAvno odkrivam eno goljufijo, zlorabo in manipulacijo  ter iščem izraz, s katerim naj sodišču napišem, da je nekdo prizadet. 

OK, pomagajte: koliko je na trgu vredna ena 4 leta stara krava poprečne teže ?

F r i n a

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

8. avg 2009 21:09

frina je napisal/a:

Zakaj mislim, da se vprašalec norčuje iz nas?F r i n a

Ker se je včlanil aprila, tole je njegovo prvo vprašanje...? In v tem času ni odkril brskaknika? Ker bo gostom postregel z govejo juho in francosko solato? Da o starosti gostov ne govorim...

Je pa možno, kaj pa vem, mogoče nam japaja postreže s kakšnim scenarijem .

tulka

minutka  

član od: 15.5.2008

sporočila: 128

8. avg 2009 21:30

Ja, dajmo razvit eno novo "našo zgodbico"! minutka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

8. avg 2009 21:46

Kaj, če bi ostali pri osnovnem vprašanju. Sicer bo tema zaklenjena.

rimljanka - moderatorka Kulinarične Slovenije

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti