Gamberi

malecka_mateja  

član od: 5.4.2009

sporočila: 5

tema odprta - 6. avg 2009 18:49 | ogledi: 5.087 | odgovori: 5

Lep pozdrav!

Sem v iskalcu iskala podobno temo pa je nisem zasledila. zanima me samo če gambere ali škampe predodno odatlite preden se delajo po vaših dobri receptih?ali jih prehuhaš? Mi smo sedaj kupili gambere smo trenutno na morju, vnedar ko smo jih dali na pol odmrzjene v ponev smrdijo, zellloioooo in tudi omaka je prevzela vonj. Pomoč?

Hvala

malecka_mateja

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

6. avg 2009 19:20

Zamrznjene gambere daš v veliko posodo z mrzlo vodo in sol, pustiš petnajst minut, da se malce odtalijo, na tak način gamberi se ne skrčijo, ko jih skuhaš. To mi je zaupala naša Nola, ki obvlada zadevo!

Verjamem , da smrdi, jaz vse prej toliko oplaknem, da se vidi skozi...

Uživajte na dopustu!

 

Pa še mega recepta

http://www.kulinarika.net/recept/testenine/Spageti_z_ga

http://www.kulinarika.net/recept/testenine/Spageti_z_ga

 

 

Anamarija

 

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 06. 2009 19:26

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

6. avg 2009 20:11

Če zelooooo smrdijo, v smeti z njimi!

 

Sveži in pravilno zmrznjeni škampi nimajo niti malo nerpijetnega vonja.

Vsak en paket imam vedno v zmrzovalniku. Odtaljene osušim na papirnati brisači, ker sem ugotovila, da zmrznjeni oddajo preveč vode. Tako imam več kontroje nad količino vode v jedi, pa naj bo to rižota ali pa jambalaja.

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 06. 2009 20:17

malecka_mateja  

član od: 5.4.2009

sporočila: 5

12. avg 2009 10:40

hvala oben az nasvete in odgovore. Lp Mateja malecka_mateja

kruhy  

član od: 15.3.2007

sporočila: 310

12. avg 2009 11:39

Gamberov res ne kupujem samo zaradi tega smrdljivega vonja. Raje kupi zmrznjene škampove repke. So red malo dražji ampak vsaj ješ z guštom. Zmrznjenih repkov nikoli ne odtajam. In sploh jih ni potrebno predolgo kuhati. Ravno toliko, da iz steklene barve mesa, postane meso belo kruhy

sol 63  

član od: 11.2.2008

sporočila: 39

13. avg 2009 1:27

Najboljša rešitev za problem "smradu" po morju je, da se uporabi piščanca. Po Ptujsko. Kozice, škampi, kanoče, bodo vedno "smrdele". OK., cinizem na stran, repke kozic (oljuščene ali ne) se vrže na predhodno razgreto olivno olje v katerem so se prej kopali na ploščice narezani stroki česna (nikoli do porjavitve!), če ste prijatelji pikantnega, tudi malo zdrobljenega feferona. Kozice, če so predhodno kuhane, samo parkrat pretresete, da se navzamejo okusov, če so surove, počakate, da dobijo lepo oranž-roza barvo. Hudo dobro se jih zmaže s hrustljavim, sveže pečenim, belim kruhom. LP, B Življenje je praznik, življenje ni delovni dan!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti