Malta

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

tema odprta - 6. avg 2009 16:26 | ogledi: 12.677 | odgovori: 22

Prosim za kakršenkoli predlog ali nasvet v zvezi z dopustovanjem na Malti.

daga

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

6. avg 2009 18:19

Ne hodi tja sredi poletja, razen če obožuješ pasjo vročino. Na celem otoku in tudi drugih dveh, ki ju lahko obiščeš, težko najdeš senco. Če pa že greš avgusta pa pohiti, danes se je v glavnem mestu začel Wine Festival, katerega se res splača obiskat, če si starejši od 16 let in si želiš zabave . Če pa si mlajša, pa itak veš za Paceville. Otok raziskuj sama, avtobusne povezave funkcionirajo bp. Bolj se splača vozit z lokalnimi busi kot s turističnimi - te so dražji in ne peljejo povsod. Valletta je zelo lepa, jaz sem se tam zamudila dva dni, pa bi se komot še dva, če bi imela čas. Mimogrede, agencija izlet v Valletto izpelje v treh urah! To še za St. John's Cathedral ni dovolj, da o knjižnici ne govorim. Plaže niso nič kaj posebnega, meni so bile najbolj všeč na zahodni strani, npr. Gnejna bay, smao se kar nahodiš od postaje (po soncu, jasno), da prideš na res lepe skale, kjer ni turistov. pa marelo moraš imet s sabo, ker je senca samo v votlinah v vodi. Najpopularnejša plaža - Mellieha je meni osebno grozna. Na plaži in v vodi mivka, ležalnik pri ležalniku, za plažo pa cesta. tam sem se samo v vodo vrgla na poti v Popajevo vasico - ta je res blazno turistična, ampak se jo splača videt, je res pravljična, pa božička pri taki vročini tudi redko srečaš. Menda je najlepša plaža na otočju, Blue Lagoon na otoku Comino - samo če imaš rada gneeeeeeečooooooo. Saj je lepa, samo ne takrat, ko naenkrat tja pripluje vse, kar se drži nad vodo. Namesto modrine vidiš vse črno. Če pa že greš na Comino, se pa malo sprehodiš po skalah in so že streljaj od zaliva kar spodobne ploščate skale za ležat in super pečine za skakat v vodo. veliko je tudi muzejev, zgodovinskih znamenitosti (npr. jama na otoku Gozo, kjer naj bi Kalipso 7 let zadrževala Odiseja) in cerkva na vsakem koraku in v vsaki se je jasno zgodil čudež:) Mltežani so blazno veren narod, ker je bila skozi zgodovino za prebivalce vera edina opora, ko so jih napadali iz vseh strani morja. Kulinarika dosti spominja na italijabsko, presenetljivo dobra so vina, mene je pa najbolj navdušil kaktusov liker. To je na hitro, bi morala za podrobnejši opis v album pogledat, mi je šlo precej iz glave. Aja, seveda se ni treba vozit samo z busi, lahko rentaš tudi avto, če si vešča vožnje po "pravi" strani. Sporočilo je spremenil(a) petkica dne 06. 2009 18:22

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. avg 2009 18:22

Bila tam pred devetimi leti in sicer na zimskem jadranju od Splita do La Vallette. V bistvu imaš tri otoke, Malta je največji otok, potem je Gozo, med obema je pa še en mali otoček, ki se začne na C in sem zdaj pozabila, kako se mu reče. La Valleta spominja na Dubrovnik, oziroma, lahko razmišljaš, katero mesto ti je bolj všeč. Imaš ogromno zgodovine, malteški viteški red (in potem zraven Britance, ki prodajajo hecne T-shirte s citati H. Bogarta iz Malteškega sokola, zanimiv suvenirček). Lahko boš veliko pogledala cerkva in muzejev, imajo tudi gledališki festival poleti. Avtobusi so okej, lahko pa vzameš tudi avto, rentanje je čisto affordable. Poleg angleščine se lepo pride skozi tudi z italijanščino. Plaže so več-ali-manj peščene in vetrič ves čas piha. Vendelina jr.

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

6. avg 2009 22:50

Hvala za napotke. S prijateljico sva se odločili za termin od 8.do 15.septembra. Upam, da bo do takrat najhujša pasja vročina malo ublažila svojo moč. daga

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. avg 2009 6:51

Seveda bo. Vendelina jr.

girica  

član od: 25.5.2009

sporočila: 614

7. avg 2009 8:10

Se popolnoma podpišem pod petkico. Mi smo bili na Malti konec junija in je že bilo grozno vroče. S tem, da dol zmeraj pihlja iz morja in ni vlage, kot pri nas. Tako je vročila znosnejša, a pozor .. zelo hitro se lahko opečeš. Otok raziščita s prijateljico same, izleti z agencijo so res le neko tekanje in ne bosta ga lepo doživeli. Otok ni tako velik...gibata se lahko z lokalnimi avtobusi ali pa najameta motor ali kakšen "fency" jeep in otok lahko prevozita in raziščeta po dolgem in počez. Vožnjo pa imajo po levi, tako kot Angleži. Sicer pa se še precej čuti angleški vpliv, saj so bili angleška kolonija. Meni osebno so bile počitnice na Malti ene izmed lepših . girica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

7. avg 2009 8:11

Comino je 3. otoček................Vendelina jr.

Na Gozu vozijo izključno stari angleški busi, tisti z nosovi,...................Malta pa mi je ostala v spominu (konec avgusta) po rumenem, malo okrastem odtenku vsega - take so njih kamnine, tak je njih prah,.....po neskončno zasvinjani zlati plaži...............in po ribah, lampuki jim rečejo, ki jih začno konec avgusta loviti in so njihova, menda, posebnost. No, rekli so nam pač tako.....dobre pa so bile.

Je bil hec, ko so nam v eni taverni, kjer smo imeli večerje, bivali smo v enih apartmajih (skupina mladih s spremstvom), rekli, da bi nam postregli za večerjo naslednji večer z ribami, če lahko. Seveda smo bili zelo za. In so, v zadregi, dodali, ja, ampak te ribe imajo  - kosti. So očitno imeli kake čudne izkušnje s čudnimi gosti. No, mi smo bili zelo zadovoljni z njihovo hrano in njihovim odnosom do nas. Daleč nad nivojem v onih velikih hotelih, kjer so živeli in jedli mladi drugih skupin (no, maturanci so to bili), nam so kuhali res na nivoju in prav vsakega vprašali, če je ostalo kaj na krožniku, če je kaj narobe in če prinesejo morda kaj drugega............

Se pa ne spomnim, v katerem mestecu je to bilo, vsekakor v nobenem večjih. Sem takrat razmišljala, da bi šla zasebno na Malto nekje za 1. maj ali še prej, ko vse cveti............

rimljanka - zasebno mnenje

Lee Ann  

član od: 11.2.2006

sporočila: 90

18. avg 2009 15:17

Malta... Prekrasno svo se imeli, tam sem bila s prijateljico pred 5 leti, spomnim se, da je bilo fuuul vetrovno urco dopoldne in urco popoldne, ampak ravno v času, ko tko al tko ni pametno bit na soncu.. Res je, Malte se lotita kar sami, z lokalnimi avtobusi, zelo dobre povezave, ceste niso lih ne vem kaj, ampak saj to ni važno. Midve sva ob prihodu kar v recepciji hotela pobarali, če nama lahko priskrbijo vozni red lokalnih avtobusov, bili sva v Europa Hotel v Sliemi, in so nama ga dal in sva se skoz z avtobusi vozili naokrog. Tam sva bili 7 dni in vsak dan sva preživeli nekje drugje z novo dogodivščino. Na Golden Bay je npr. k nama pristopil en starejši lokalc, ki je nabiral skupino za na svojo ladjico in ko se nas je nabralo ene 10 kom (s celga sveta), tist cajt je hotu met cca. 10 eur za izlet za 3 ure, nas je odpeljal v eno votlino pod klifi, kjer je popolna indigo barva vode, tam smo skakal z ladjice, pa plaval v votlino, kjer je resnično vse bilo indigo barve, še skale so se zdele take, rapsodija!!! No, 3 ure smo preživeli tako, da nam je ta prijazni striček pokazal mesta na malteški obali, ki jih sicer ne pokažejo, prekrasno!! Pa vsak dan sva doživeli kaj podobnega.. Sva si rekli pred odhodom, da bova odprti za dogodivščine, sicer človeku ne vidiš v glavo, zato se na dogodivščine nisva podajali sami, vedno sva šli tako, da se je nabrala skupinca tujih turistov, vseh možnih, same nikoli. Ob večerih ne glede na uro, sva hodili v en open-space klub na obali, pa se ne spomnim imena, v St.Julian's, kar peš po promenadi iz Slieme, muska super primerna za na obalo, house, dance, DJ-ji v živo, super! Hrana je tudi vredu, zunaj sva jedli večerje, odvisno kaj se ti jé - prijateljica je vsejed in je vsak dan poskusila kakšno malteško tradicionalno ali značilno jed, kakšne so bile videt precej 'težke', veliko mesa, ipd., jaz sem se jim na daleč ognila in naročala a la carte, ker sem veganka, ampak so prav povsod bili zelo prijazni in ustrežljivi, tako da so mi jedi pripravili brez živil ali dodatkov živalskega izvora, kot sem naročila. Sicer pa glede hrane, midve sva imeli nočitev z zajtrkom, večerjali sva zunaj v restavracijah, za kosilo sva si pa šli kar v trgovino v tistem kraju, kjer sva v času kosila bili, kupit kaj za pod zob, ali pa kar na plaži v priročnih restavracijah, ponudbo so že takrat imeli zelo bogato, pa tudi ustregli so nama, če sva kakšno zadevo iz trgovine želeli pogret V tistem tednu sva bili na vseh koncih Malte, spomini nepozabni. Priporočam vama, da si v kakšnem vodiču pogledata ali na internetu kaj vse Malta ponuja, si izbereta favorites, ko bosta pa tam, pa samo uživajta, in seveda pazita nase Lee Ann

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

18. avg 2009 19:11

Hvala, Lee Ann, skušali bova kar največ potegniti iz dni, ki jih bova preživeli na otoku. Odločili sva se za polpenzion, tako, da bova imeli dovolj časa za oglede in potep. Glede hrane pa, mislim, da ne bova imeli težav, saj nisva nič razvajeni. Tudi medve bova v Sliemi in to v hotelu Diplomat. Še enkrat hvala vsem za nasvete, držali se jih bova in morda odkrili še kaj novega. daga

ealy  

član od: 27.5.2004

sporočila: 173

19. avg 2009 7:22

No, jaz sem bila pa čisto razočarana nad plažami. Ker grem seveda na morje, da se spočijem na plaži. V Quauri kjer sem bila v hotelu ni bilo plaže, samo tisti ostri kamni in skale, po katerih tudi slučajno ne moreš do vode, zato smo se vozili z avtobusom na plažo. No, sicer pa mi je bila kot otok in mesto La Valeta všeč. ealy

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. avg 2009 13:14

Ealy, za take stvari so si pa dobri ljudje izmislili tiste hibridne pohodne čevlje/sandale, v katerih greš lahko po kamnih, skalah in v vodo, ker je zgornji del iz ene sintetike, ki se je skoraj ne da uničiti. In bognedaj te grozljivke obuti za v mesto. Sama sem junija kupila ene Keenove, ki imajo spredaj zaščitene prste, da ni sile, če brcneš kamen in z njimi sem lezla čez mediteranske skale in tudi že plavala v jadranske uvale, ko je bilo treba privezati plovilo na skalo, pa v njih se lepo brodi po Kamniški Bistrici....Jih pa tudi prodajajo v večini trgovin po Sredozemlju. Skratka, dagič kupi si to pohodno sandalsko grozoto (imajo še v trgovinah s športno opremo), na plažah bo prišla prav, pa tudi nič ne bo drselo, ko boš šla v vodo in iz nje. Pa jasno, flip-flope in sandalce, z njimi boš pa ustavljala promet v mestu Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti