Počrnela blitva

anajana  

član od: 21.6.2007

sporočila: 142

tema odprta - 6. avg 2009 13:10 | ogledi: 3.171 | odgovori: 3

Spet prosim za nasvet: pri nas je letos ogromno blitve, pa bi jo rada poblanširala in spravila v skrinjo. Problem je, da mi vsakič počrni po blanširanju. Poskusila sem že malo soliti vodo, pa ne pomaga.

Ima kdo kakšne izkušnje s tem?

Lp

anajana

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

6. avg 2009 13:45

Blansirati jo moras le kratek cas, samo nekaj sekund - das jo v veliko posodo, zavres dva ali tri litre vode, odstavis, zlijes cez blitvo, za trenutek pokrijes in takoj odcedis, kar je ravno dovolj, da pade skupaj; potem jo samo se cim hitreje ohladis, porcioniras in zamrznes. Taka kot iz zamrzovalnika v trgovini pa ne bo nikoli, ker jo industrijsko pripravljajo v atmosferi z znizanim tlakom kisika. lp, proxima

ferda  

član od: 1.10.2003

sporočila: 280

7. avg 2009 8:48

poskusi tako kot ti je rekla proxima......meni je blitva vedno postala črna kadar sem jo kuhala samo kadar je nisem dosti potisnila v vrelo vodo...da je čisto pokrita z vodo

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

7. avg 2009 8:51

Midva jo vedno samo prelijeva (ko je že umita) v koritu s kropom - 2x in pride lepa, nikoli črna. Ravno včeraj sva spet spravljala pridelek. p

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti