Hrana na kampiranju

Majolčica  

član od: 2.2.2008

sporočila: 98

tema odprta - 6. avg 2009 11:45 | ogledi: 9.572 | odgovori: 8

Kmalu odhajam na dopust na Sardinijo, kjer bova s fantom dva tedna kampirala, vendar vsak dan drugje. S seboj bova imela plinski gorilnik (za eno posodo) in manjšo hladilno torbo (priklop na 12V).

Glede na to, da trgovina ne bo ravno na vsakem koraku, morava s seboj vzeti kar nekaj hrane, ki ni vezana na hladilnik.

Zanima me, kaj naj vzamem s seboj, da bodo jedi vsaj malo raznolike? Kar se lahko spomnim, so makaroni z različnimi že pripravljenimi omakami in pa kakšna konzerva od Ete (jota, golaž,...).

Kaj pa vi kuhate na kampiranjih?

Že vnaprej hvala za vaše predloge...

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

6. avg 2009 12:07

Sataraš v vseh barvah in oblikah zelenjave. Rižoto z morskimi sadeži, piščancem ali samo z zelenjavo. bolj goste zelenjavne mineštre z mesom in testeninami - to gre vse v enem loncu, pa hitro je kuhano. Kak dan lahko tudi hrenovke in paradižnikovo solato. Konzervirana hrana je v glavnem bolj zimska, po moje vama bo preslana. V Lidlu sem videla še nekaj drugih konzerviranih gostih juh, če greš mogoče še tja pogledat. Špageti carbonara, ali pa ena taka kamp varianta makaronov - ti mora biti všeč. Polžke skuhaš in odliješ. Na olju/maslu prepražiš žlico ali dve drobtin, dodaš 2-3 žlice paradižnikove mezge iz tube da se razpusti. Na to streseš polžke in fajn razmešaš, da postanejo rdeči in se oblečejo v drobtine. JAz tega sicer ne maram, večina otrok pa obožuje. Katerekoli testenine s tunino in kislo smetano, lahko tudi njoki. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

6. avg 2009 12:26

Meso verjetno ne pride prav, jaz ga ne bi sabo vozila. Če ga bosta tam kupovala, kjer se bo dalo in ga sproti ponucala. Vzemi sabo še eno ponvo, da boš lahko spekla ribice. Verjetno se jih, dol da kupit. Kaj lahko kuhaš, da ne gre v hladilno skrinjo? Mogoče sušene torteline- ali kako se reče. Poglej pri testeninah, vem, da ima Barila. Lahko bi doma vzela tudi krompir, od zelenjave mogoče še zelje za zelnato solato npr pa bučka bi mogoče tudi zdržala.V kamp sem vedno vzela riž, ki se kuha v vrečki- npr. Uncle beans (ne potrebuješ cedila); verjetno bodo prav prišle omakce v kozarčkih in konzervah- verjetno poznaš Argo, od Naturete tiste omakce za testenine, in potem še malo morje od tujih proizvajalcev. Mogoče se še kaj spovnem...... pa lepo se imejta, kdaj si pa privoščita tudi kosilo v gostilni. [sreca] katti

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

6. avg 2009 12:46

Midva neseva s sabo veliko različne pašte,veliko različnih golažev,tunine same, ali zelenjavo - vse v konzervi, s sabo vzameva različno vloženo solato (mešano, pa koruzo) letos sva vsela še sveže kumarice in paradižnike - ne preveč zrele in sva jih potem dnevno stavla v hladilno skrinjo na elektriko. Vzameva tudi že kupljeno v konzervi polnjeno papriko, pa sarmo, domač krompir. Od pijače sva vzela gazirano vodo in ledeni čaj (take plastenke da lahko ravno stojijo v skrinji, ker so ene prevelike) za zajtrk obvezno kavica z mlekom - edino mleko in kruh sva dnevno kupovala, vse ostalo je šlo z nami iz Slovenije. Mi kampiramo vsako leto, tako da če te še kaj zanima, vprašaj. LP mina20

murva  

član od: 6.12.2007

sporočila: 11

6. avg 2009 14:19

Midva nikoli ne neseva s sabo konzervirane hrane. Bi bilo škoda, ker je na Sardiniji v tem času ogromno odlične zelenjave, ki jo lahko kombiniraš z rižem, polento, kuskusem in seveda s pašto. Sicer pa je nama najbolj všeč pašta aglio-olio-peperoncino. Poleg tega je zelenjava zelo dobra tudi kot solata (grška, paradajz solata, kumarice v solati ipd.). Kar se trgovin tiče Sardinija ni neka bantu dežela, kjer jih ni. So v vseh krajih , v večjih večje, v manjših pa manjše. Zelenjavo pa se splača kupovati kar od kmetov, ki jo ponujajo na kamiončkih in tista je najboljša. Želim vama lep dopust. murva

Majolčica  

član od: 2.2.2008

sporočila: 98

6. avg 2009 14:45

Hvala vam! Vem, da je trgovin zadosti v vsakem mestu, ampak glede na to da se greva malo "robinzonskega" dopusta, ne bi rada imela dopusta pogojenega z oddaljenostjo trgovine.... Po principu - če ni možnosti kupiti sveže zelenjave in rib, da lahko iz prtljažnika potegnem obroke. Drugače pa veliko raje jem sveže ribe in zelenjavo kot pa konzerve in juhe iz vrečk.

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

6. avg 2009 15:37

Za vsak slučaj vzamem s sabo nekaj makaronov, kakšno paradižnikovo polivko in pa kako konzervo tune, pa seveda osnovne začimbe, sicer pa nabavljam tam, kjer sem.

Nena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti