Kosila in večerje za 6 -12 ljudi

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

5. okt 2017 11:07

hedonist je napisal/a:

Olgaa ne vidim logične povezave med izobrazbo in kuharijo oz. kakšno vezo sploh ima ta poudarek ??!

 

hedonist

To je po definiciji iz enega luštnega francoskega filma, ne spomnim se več naslova, ki pravi, da je intelektualka ženska, ki ne zna kuhati. Če seveda malo nategnemo definicijo intelektualke, da  ima visoko izobrazbo, ker za diplomo pri nas intelekt ni vedno potreben. 

Sonja

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

5. okt 2017 11:33

Poznam kar nekaj ne-intelektualk ki sploh ne znajo kuhati in intelektualk , ki odlično kuhajo :) Čeprav se sam vedno sprašujem ali nekdo res ne zna kuhati ali pač enostavno noče. Kakor koli, meni je mnogo bolj kul tista, ki zna čeprov ji v moji družbi sploh ni treba :)

hedonist

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

5. okt 2017 11:44

hihi, tukaj si ne morem kaj, da ne bi dodala še definicije intelektualCa...:))))

 

"Bolan Mujo, ja sinoć izašla z intelektualcem - kaže Fata Muji.

"Pa šta ti je to?"

"Pa ono, intelektualac."

"Pa kako je bilo?"

"Pa prvo me vodio na večeru... Pa posle u bioskop... Pa onda u šetnju... Pa onda kući kod njega... Pa onda intelektualni razgovor... Pa onda izvadi svoj penis... "

"A šta ti je bre ovo penis?"

"Pa to imaju ovi intelektualci... lići na qrac, al' malecko..."

 

 

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

5. okt 2017 11:48

Dragička hvala, čeprav kot kuharica tebi ne sežem do gležnjev.

 

naor

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

5. okt 2017 16:28

No da odgovorim. Zame je malo bolj komplicirano kosilo pozdrav iz kuhinje (mini ajdov blini z oblogo ali domača pašteta na toastu-nekaj malega za v usta), kakšna goveja juha z cmoki ali ponvičnikom ali kakšno drugo bolj zahtevno zakuho). Potem pa kakšna pečenka ali svinjska ribica v bučnih semenih, ali nekakšno meso v omaki. Za prikuho nujno zelenjava...kar je pač v sezoni. Za prilogo pa domači štruklji, ali njoki, ali zelenjavni ješprenjček...cmoki kruhovi, zdrobovi... Nekaj takega za kar na navaden delovni dan zmanjka časa. Mešana solata je iz vrta, za sladico je pa ponavadi kakšna domača jabolčna pita, zavitek, kavni kolač, orehova rolada...

V začetku septembra smo imeli farno žegnaje. Prišlo je okrog 20 sorodnikov. Spekla sem domači ajdov kruh, ter naredila divjačinsko pašteto. Za glavno jed sem spekla svinjski lax kare povaljan v bučnih semenih ter pohane piščančje "auslezvane" nogice. Za prilogo je bila mešana sezonska solata a la šopska z malo makarončki. Za sladko sem pa naredila češpljev kolač z lešniki, linške makove piškote z limoninim ledom ter čokoladne linške piškote z  kavnim ledom. Imeli smo še smetano in kavo. Vse sem pripravila in postregla. Raje delam sama, ker vem kako si splaniram in kaj lahko prej ter kaj kasneje naredim. Ker pa sorodniki prihajajo v "valovih" ne vsi na enkrat moram tak jedilnik naredit, da lahko čaka. Piškote sem spekla vikend prej. Pečenko, solato in pecivo sem naredila že dan prej. Pečenko sem potem drugi dan na mesoreznico narezala na tanke rezine in jo potem skupaj z omako samo pogrela in je čakala v pečici. Pohanje sem spekla na dan dogodka in je tudi čakalo v pečici. Bilo je super. Kruh ter pašteto sem tudi naredila na dan dogodka.

LP, Saša

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

5. okt 2017 16:59

Saša, super, to pa je pogostitev, tole si bom pospravila v beležko. Si pa kuharica kot sem razumela. Bom vesela, če boš še kdaj napisala kakšne nedeljske jedilnike. A la takega, žegnanjskega.

 

naor

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

5. okt 2017 17:36

Hedonist, midva bi bila dober par: ti bi meni kuhal, jaz pa tebi kapce štrikala in kvačkala. (no, v nekem druge življenju, kjer ne bi imela vsak svojega partnerja, da ne bo pomote) . Edini problem je, da jaz nisem za ribe, hehehe!

marjja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

5. okt 2017 17:42

Meni nakupovanje vedno vzame več časa, kot sama priprava in kuhanje. Pa se vozim do trgovine. 

Vanja

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

5. okt 2017 18:07

Marjja, ja, to bi bilo dobro sodelovanje, bi te pa tud na ribe navadil verjemi, sej jih tudi moja žena prej ni marala zdaj jih pa obožuje :)

 

hedonist

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

5. okt 2017 18:35

hedonist je napisal/a:

.... bi te pa tud na ribe navadil verjemi, sej jih tudi moja žena prej ni marala zdaj jih pa obožuje :)

 

hedonist

 Hedonist, mrbit je samo tako zelo prijazna iz ljubezni do tebe.

lp

 

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti