Mascarpone

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

20. okt 2011 23:45

Itak sem probala predno sem namazala. Če nebi bilo ok nebi sploh gor dajala. Tudi na koncu ni bilo okusa po pokvarjenem - saj takšnega nihče nebi jedel četudi bi dobil predse! Imela sem s kavo polit svetel biskvit, vmes pa kremo iz mascapona, smetane in malo sladkorja. povrh polito s čokolado. Se strinjam da je to 'maščobna bomba', če ni predebelo namazano je ok. Jajc ni bilo v kremi.

OlivaB

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

21. okt 2011 6:44

Hofrov mascarpone sem kupila samo 1x, pa mi ni bil všeč okus, tako da ga vedno kupim v Eurospinu ali v Lidlu. Mu ne pomaga niti 50% popusta.

Smetano pa sicer običajno uporabljam alpsko, včasih pa tudi Hofrovo ali kako drugo (samo da ni rastlinska ), pa še nikoli nisem imela problema z njo. 

Nena

paulina d  

član od: 5.6.2010

sporočila: 249

21. okt 2011 8:12

Meni tudi ni všeč Hoferjev mascarpone.Sem ga pa nazadnje kupila v Sparu,ko je bila akcija in sem ga dala nekaj zamrznik. Pri odmrznjenem nisem čutila razlike v okusu. Sicer ga pa ponavadi porabim za čoko-mascarpone kocke.

paulina d

lucys  

član od: 29.10.2009

sporočila: 111

21. okt 2011 16:23

Sama ponavadi kupim mascarpone v Hoferju, pa mi je zelo dober. Se mi je zgodilo, da je bil par dni čez rok uporabe, pa je bil še vedno dober, nihče ni imel prebavnih motenj. Ponavadi ga uporabljam za tiramisu, pride zelo okusna kompaktna krema... Sto ljudi, sto okusov...

lucys

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

22. okt 2011 9:36

Lucys, meni je prišla z Hoferjevim pri tiramisuju preveč mehka. Enako pri tortici (smetana&mascapone), kjer sicer pride lepo kompaktno. Na to ali je že čez rok uporabe (od jogurtov po spisku dalje) sicer nisem preveč občutljiva, probam z žličko če je okus še ok. Se mi je že zgodilo, da je bilo še krepko pred rokom uporabe pa je bilo že pokvarjeno.

Paulina, a te čoko kocke so v bistvu čokoladen biskvit, vmes mascapone krema, čez pa oblito s čokolado?

 

OlivaB

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti