Barvanje las

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

tema odprta - 4. avg 2009 20:20 | ogledi: 12.027 | odgovori: 45

Hojla!

Mene pa zanima katere barve uporabljate in na koliko časa se barvate (barvanje predvsem sivih las). Ali se barvate same ali greste k frizerju. Ali katera uporablja barvo za katero zadošča že 10 minutni nanos?

anitram1

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. avg 2009 20:25

Lase mi vedno barva frizer. Poskušali dva krat doma, svakinja ima veselje do igranja frizerke, pa sem enkrat namesto malce osvežene rdeče brave postala barve jajčevca, kakšno leto nazaj, med osveževanjem rdeče-rjavega odtenka, ki mi je res dobro pristajal, pa sem postala vranje črna. Skoraj me je kap, vse ostale tudi, ker barvo smo kupili rdeče-rjavo. Za povrh mi lasje zelo hitro rastejo in ker sem že precej siva, sploh ob ušesih, imam zdaj svetle lase, na barvanje, četudi samo narsatka, pa samo k frizerju. Mamamia mamamia

amc  

član od: 31.8.2007

sporočila: 68

4. avg 2009 20:26

Jaz uporabljam Keune, pa tudi vse ostale proizvode za nego las. Imam pa tri barve, ki jih zmešam, da dobim odtenek, ki mi odgovaja. zoja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

4. avg 2009 20:33

Nekaj sivih las imam na vrhu glave in mi jih frizer prav lepo skrije s prameni v 3 različnih odtenkih. Z barvanjem doma se ne ukvarjam več, ker ne najdem barve, ki bi mi bila res všeč in ne bi obledela po dveh tednih. Lase si namreč perem vsak dan vsaj 1x.

Vanja

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

4. avg 2009 20:41

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Nekaj sivih las imam na vrhu glave in mi jih frizer prav lepo skrije s prameni v 3 različnih odtenkih. Z barvanjem doma se ne ukvarjam več, ker ne najdem barve, ki bi mi bila res všeč in ne bi obledela po dveh tednih. Lase si namreč perem vsak dan vsaj 1x.

[pika] Vanja
vsak dan, vsaj enkrat?! A malo pretiravaš? anitram1

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

4. avg 2009 20:43

anitram1 je napisal/a:
Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Nekaj sivih las imam na vrhu glave in mi jih frizer prav lepo skrije s prameni v 3 različnih odtenkih. Z barvanjem doma se ne ukvarjam več, ker ne najdem barve, ki bi mi bila res všeč in ne bi obledela po dveh tednih. Lase si namreč perem vsak dan vsaj 1x.

Vanja

vsak dan, vsaj enkrat?! A malo pretiravaš?anitram1

 

Sploh ne!

 

Odvisno od tega, kdaj grem v telovadnico in včasih grem 2x. Domov pridem skoraj tako premočena, kot če bi bila pod tušem

Vanja

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

4. avg 2009 21:54

Ko se strižem pri frizerju ,me še pobarva,vmes pa se sama.Uporabljam barvo Loreal,ker mi samo ta barva res dobro prekrije sive lase.Konec tedna bo potrebna osvežitev pred službo  in sem si kupila 10 minutno...bomo videli...

lp goga

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

4. avg 2009 22:18

Sama sem se včeraj prvič barvala z 10 minutno, moram rečt, da je kar dobro prijelo na mojo sivino, kako bo pa po nekaj umivanjih bomo pa še videli( pa tudi močnega vonja ni). Drugače pa uporabljam barvne kreme od Ilirije, zmešam ene tri in mi tudi kar dobro pokrije, vendar ker mi lasje hitro rastejo moram barvanje ponoviti skoraj na tri tedne. Ponavadi se sama barvam ( s pomočjo sina) 2x, ko pa je na vrsti striženje in želje po barvni spremembi pa se prepustim frizerki. Včasih ko sem imela bolj kratke lase sem hodila obvezno 1x na mesec k frizerju, sedaj je pa malo recesije, mal se mi pa tud ne da hodit kar naprej in cel popoldan prežvet pri frizerju anitram1 Sporočilo je spremenil(a) anitram1 dne 04. 2009 22:20

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

4. avg 2009 22:30

Nekoč, tega je že davno, sem se barvala s kano. S poletnih počitnic na morju sem pred algami bežala domov. Pred tem mi je frizerka naredila trajno. Poletnega dne sem torej postopala po Čopovi v Ljubljani, kar sem zagledala v izložbi bejbo, ki je nosila ravno tako črtastvo srajco kot jaz, le da je imela korenčkaste lase. Vam je že jasno, kajne.

Drugače pa že od leta 1979 nosim pramene, v osnovi sem precej temna rjavolaska. Čeprav so me na začetku znani in ne znani ljudje zaradi pramenov žalili, ženske, tudi prijateljice za živo glavo ne bi imele takih las, nek prijatelj iz klape me je sredi ceste tako zmerjal zaradi teh pramenov, da si ne morete misliti. Prve pramene mi je uglajeni gospod Milivoj,star 65 let, napravil s pomočjo plavalne kape.

Nekaj let nazaj sem imela pink pramene, zdaj pa sem pri stari kombinaciji. Prameni dobro skrijejo sive lase, da niso tako opazni. Moja frizerka od mojega barvanja ne bo obogatela, sploh pa ima idejo, da bi me prepleskala na bakreno barvo.

V gimnaziji sem imela rdečkste lase, Helenton, če se ga kdo spomni. To je bila prava revolucija, ko sem si to privoščila.

V življenju pa nisem odrezala niti pramena las.

F r i n a

korenckova  

član od: 14.10.2008

sporočila: 222

4. avg 2009 22:46

Frina, ne razumem dobro tega tvojega zadnjega stavka. Kaj to pomeni, da se v življenju nisi nikoli ostrigla? Niti konic ne? korenckova

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

4. avg 2009 23:12

Kane se pa spominjam ,ja,tista zelena packarija.....frina gotovo misli ,da jo samo frizerka striže,ker bi sedaj že pometala z njimi,če se nebi nikoli ostrigla...

lp goga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti