Barvanje las

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. avg 2009 7:08

Prameni so genijalna stvar za prelisičiti sive lase. Vidim pri svoji materi. Moj frizer tudi vrhunsko rešuje gospe, ki imajo temne-do-črne lase (take z izrazitim mediteranskim videzom) in začnejo relativno hitro intenzivno siveti. Pušča jim sive lase - v smislu da ne barva narastka - pač pa dela na laseh temnorjave, temnordečkaste in rjavkaste pramene. Naravni temni kostanj, ki vleče na bakreno, sem poskusila že skoraj vse barve, razen črne, ker barvanje las na temnejše od naravnega, to je pa res strel mimo in tudi Vsaj tolikanj pameti sem imela Zadnje leto in pol sem v "medium auburn" fazi, pred tem sem bila precej let v medeno-zlati fazi. V veliki večini sem se pobarvala sama, ker sem za amaterko frizersko kar spretna (v smislu, kar dobro znam tudi s čopičem barvati narastek in sušenje las z devetimi krtačami naenkrat mi ne predstavlja problema). Nikoli pa nisem počela eksperimentov z drugačnimi barvami las ali kaj podobnega. Barvanje narastka z istim tonom, to je moj zhgornji limit v barvanju. Tudi sem prišla do te spretnosti, da lase na začetku lasišča pri čeu barvam na koncu in posebej pazim, da po dolžini ne dobijo barve. Takoj namreč opazim, če so sprenji prameni las "bolj pobarvani", ker to pomeni, da so bili pobarvani v domači režiji - ti lasje so namreč tanjši in zato barva na njih bolj prime. Pri frizerju sem enkrat na šest tednov. Striže konice, da mi čudo ampul in oblog, dobim dolgo masažo, proda mi kak produkt, dva "pour obtenir la brillance de cheveux", ni ravno najbolj poceni. Ampak poznam mnogo žensk, ki so vsak teden enkrat-dvakrat pri svoji frizerki "na fenanju" in jim tam razen fenanja in striženja in barvanja ne naredijo točno nič drugega, pa je to mnogo več od evrov, ki jih sama pustim pri frizerju. Vendelina jr.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

5. avg 2009 7:36

Kana sploh ni samo zelena pckarija. kar nekaj pripravkov se dobi, ki so v bistvu izvlečki kane. Recimo Henne Color.

dotjama  

član od: 27.4.2009

sporočila: 30

5. avg 2009 8:16

Pozdravljeni! Vedno me barva frizerka in to 3 do 4 letno. Nimam še sivih las, zato mi pogostejše barvanje ni potrebno. lp, dotjama dotjama

Tanja05  

član od: 26.12.2003

sporočila: 392

5. avg 2009 9:39

Pri frizerju se brvam, kadar grem tudi na striženje. Drugače pa vedno sama doma. Držim se svoje barve, le  včasih kak odtenek na viola ali bakreno, za poživitev.

Tanja05

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

5. avg 2009 10:02

Jaz pa na bolond, s prameni. Je tudi super za sive lase, moja frizerka je rekla, da jih imam že čez 40%, tko da... Barvam na 3-4 tedne, redno. Mi hitro rastejo, pa tist narastek je meni "neapetitlih"... Pramene bolj pozimi, poleti se same posvetlijo. Strižem vsake 3 mesece konice. Imam pa dolge lase, do srede hrbta. lidka [sonce]

ninkica  

član od: 31.10.2008

sporočila: 632

5. avg 2009 11:14

Jaz se barvam doma ali pa pri frizerju.Odvisno od časa. Tako kot je rekla lidka tudi meni zelo hitro rastejo lasje in se mi hitro pozna narastek in ga redno barvam zato ker mi je zelo grdo,če se naratek preveč vidi. Imam pa barvo od Garnierja zlato blond,ki mi lepo ustreza odtenek. Dam pa večkrat kakšno masko na lase. Pa pred likanjem las dam na konice od Klas-a kot nek silikon za konice in poškodovane lase.Je zelo fajn zadeva. ninkica

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

5. avg 2009 15:34

korenckova je napisal/a:
Frina, ne razumem dobro tega tvojega zadnjega stavka. Kaj to pomeni, da se v življenju nisi nikoli ostrigla? Niti konic ne? korenckova

 

Nikoli si las ne strižem sama. Sem temnolaska, ki je med destdnevno vojno od strahu dobila prve lase.

Moja prijateljica, ki iha hudo močne in goste lase, je bila nepopisno razočarana, ker na vabilu za moj jubilej nisem bila predstavljena z mašno, ki se je nosila v moji rani mladosti. Imela sem tako redke lase, da mi je mama s težavo pritrdila špango s najlonsko mašno. Prav take ima moja mala nečakinja, samo da ima svetle laske.ne vem, če je možna kam pripet konkretno špango.

Kdo se spomni najlonskih mašnic kar tako ????

F r i n a

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

5. avg 2009 15:51

Jaz se spomnim najlonskih mašnic kar tako, hehehe. Nosila sem kite (nekako do četrtega razreda osnovne šole, danes mi je za crknit smešno) in me je mami opentljala - roza mašne, rdeče mašne, rumene, svetlo plave. Drugih barv  se pa ne spomnim.

lp

cervus

sweets  

član od: 16.8.2008

sporočila: 796

5. avg 2009 16:55

Tudi jaz sem imela kitke in se spomnim mašen. Pri nas smo jim rekli flok. Meni so najbolj ostale v spominu bele z rdečimi pikami. sweets

ursulinka  

član od: 12.6.2008

sporočila: 92

5. avg 2009 17:25

da ne odpiram nove teme bom vprašala kar tukaj... običajno hodim k frizerju na našem koncu (na koroškem), ker pa sem trenutno nekaj časa v ljubljani, bom šla k frizerju kar tu... zanima me kje je kakšen "v redu" frizer pa da so cene zmerne? v poštev mi pride predvsem center mesta.. imam telefonsko številko od frizerskega salona na poljanski (v kapitlju), a ga mogoče katera pozna? upam da mi bo katera uspela svetovati, da ne pridem od frizerja in v jok :) lp ursulinka Sporočilo je spremenil(a) ursulinka dne 06. 2009 11:41

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti