Opravljanje izpita iz upravnega postopka

nina88  

član od: 6.3.2007

sporočila: 66

tema odprta - 3. avg 2009 13:30 | ogledi: 9.482 | odgovori: 10

Pozdravljeni!

Končano imam srednjo ekonomsko šolo, sedaj me čaka samo še diploma na FOv v Kranju, in zelo rada bi tudi opravila strokovni izpit iz upravnega postopka. (več možnosti za službo)

Zanima me če je katera ta izpit opravljala v Brdu pri Kranju, na fakulteti za evropske in državne študije, ki pride nekje 135 € z ddv. Pa kako zgleda izpit? Je težak, veliko učenja?

Pa tudi če ima katera gradivo, da ne bi kukpovala knjige ki pride 200€.

lp

Nina

onaon  

član od: 21.6.2010

sporočila: 72

15. jan 2011 18:06

Pozdravljeni, zanima me če ima kdo zapiske, za izpit za V. stopnjo iz ZUP in izpit iz poznavanja sodnega reda, oziroma če (še) obstaja obstaja kakšen povezava na internetu. Gornja se namreč ne odpira. lep pozdrav, onaon Ne veš, kaj zmoreš, dokler ne poskusiš.

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

16. jan 2011 12:21

Poskusi odpreti spletne strani Pravne fakultete v Mariboru. Tam je najti tudi gradivo za izpit iz ZUP. Ni potrebe po zapiskih, ker so itak prepisi iz tega gradiva.

Poleg tega pa ponuja možnost opravljanja izpita tudi Doba Maribor, Pravna fakulteta Maribor in še veliko ponudb je na internetu različnih izvajalcev izobraževanj. Cene se tudi razlikujejo, tako da se splača preverit.

Titta

onaon  

član od: 21.6.2010

sporočila: 72

16. jan 2011 16:47

žal ne najdem nič uporabnega, ne MB ne LJ straneh. onaon Ne veš, kaj zmoreš, dokler ne poskusiš.

Tanja05  

član od: 26.12.2003

sporočila: 392

16. jan 2011 22:15

jaz sem opravila izpit pred enim letom na IJUP. V veliko pomoč sta ti gradivi s predavanj dr. Viranta in dr. Pličaniča. Na spletni strani IJUP najdeš vse koristne informacije, gradiva,... Učila sem se pa po skripti Marjana Štrikerja Tanja05

Trnovo  

član od: 9.5.2007

sporočila: 13

17. jan 2011 8:55

Po pripovedovanju nekatereih se na MJU ne splača opravljati izpita, saj tam iščejo boj neznanje kot pa znanje. Jaz sem ga opravila na Pravni fakulteti v Ljubljani in lahko samo pohvalim. Trnovo

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

17. jan 2011 10:10

Če znaš, ti je pa res vseeno, ali iščajo neznanje (ker ga nimaš) ali znanje (ker ga imaš) - rezultat je enak -izpit je narejen. Če stvar obrnemo: če iščejo neznanje (in ga imaš) ali znanje (in ga nimaš) je rezultat tudi enak - izpit ni opravljen.

rimljanka

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

17. jan 2011 17:26

Jaz sem izpit iz ZUP (skupaj z ZUS) opravljala lani pri Inštitutu za javno upravo na PF v LJ.....sicer sem na PF par let nazaj tudi diplomirala, tako, da mi je bila v pomoč predvsem literatura, ki sem jo takrat uporabljala pri upravnih predmetih. T.i. zunanji izpitniki pa so se kolikor vem učili po gradivu s tehle dveh linkov: http://www.ijupf.si/pdf/predavanje%20virant.pdf http://www.ijupf.si/pdf/predavanje1%20plicanic.pd seveda ob obeh zakoni, ki prideta v poštev. Cena izpita je bila 120 eur, če so medtem kaj podražili ne vem, najbolje, da si ogledaš njihovo stran, kjer so vse informacije. Ninja24

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

18. jan 2011 9:14

Tudi jaz se  ravno učim za ZUP in imam tele zapiske http://www.lu-velenje.si/upload/doc/427_Gra to je od Pravne fakultete v MB in je tud izdana knjiga, ki je čist enaka tem zapiskom.

Lizzie

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti