Domača poslikava porcelana

Katja D  

član od: 20.5.2006

sporočila: 446

tema odprta - 3. avg 2009 12:41 | ogledi: 6.279 | odgovori: 12

Naš dvoletnik zelo lepo jé za mizo, že nekaj časa uporablja kovinsko žlico in vilice in že zelo dolgo mu ni nič padlo na tla (razen kakšnega koščka hrane, he, he), zato sem mu plastične otroške krožnike in skodelice zamenjala s porcelanastimi. Plastične bo kmalu začel uporabljati naš 10-mesečnik, pa se mi ne zdi smiselno, da kupujem vse na novo.

Ker pa je pri starosti 2 leti in še malo možnost nezgod (npr. krožnik pade na tla in se razbije) še precej velika, sem večjemu sinu kupila kar povsem navaden, bel porcelan, ki je enostavno (in poceni) nadomestljiv, če se razbije (porcelan, namenjen prav otrokom, je običajno precej drag, pa še velikokrat kar preveč kičast in tudi "štorast"). Razmišljala sem, da bi ga sama malo poslikala, da bo bolj otroško pisan in zanimiv. No, za risanje pa nisem najbolj nadarjena, zato sem imela v mislih poslikavo s kakšnimi majhnimi hiškami (zadnje čase obožuje hiše) in avtomobili, pa kakšnega medvedka bi tudi še znala narisati. V trgovini s hobby opremo sem videla flomastre, ki so namenjeni prav poslikavi porcelana. Zanima me, če imate kakšne izkušnje s takimi flomasti? Kako obstojna je poslikava z njimi? Res ne bi rada videla, da bi se barva začela "krušiti" in bi jo mali pojedel skupaj s hrano. Sicer imam namen porisati le rob krožnikov oz. skledic, dno pa pustiti belo, a vseeno ...

 

Temo je spremenil(a) Katja D dne 3. avg 2009 12:42

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

3. avg 2009 14:51

V trgovinah s hobi programom se dobijo barve za porcelan. Ko sem se lotila tega dela, sem najprej narisala motiv na papir, potem pa sem ga prekopirala na porcelan s pomočjo tistega kopirnega papirja, ki se ga je včasih uporabljalo v pisalnih strojih. Potem sem pa motiv pobarvala s čopičem, postavila v pečico, zapekla barvo - in sedaj se ta porcelan normalno pere v pomivalnem stroju. Sigurno ti bodo svetovali tudi v trgovini. Lisa

Katja D  

član od: 20.5.2006

sporočila: 446

3. avg 2009 15:18

Aha, pa se barve nič ne "znucajo"?

Jaz vseeno razmišljam o flomastrih, s čopičem sem zelo nespretna

 

 

Sporočilo je spremenil(a) Katja D dne 03. 2009 15:19

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

3. avg 2009 15:43

Kar poskusi s čopičem, boš videla, da gre dosti lažje kot s flomastri, posebno če podlaga ni ravna. Pa malo povadi s kakšno tempero preden začneš zares.

nola

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

3. avg 2009 16:20

flomaster lahko uporabiš kot obrobo in potem vmes pobarvaš - kot otroci v pobarvankah. S svetlejšim ali temnejšim odtenkom barve pa potem osenčiš, da izgleda lepše. Ni prav težko. Lisa

Katja D  

član od: 20.5.2006

sporočila: 446

3. avg 2009 16:21

Hvala obema

Bom malo še povprašala v trgovini, kaj mi oni svetujejo.

Nola, ves porcelan je na srečo povsem gladek, tako da še vedno malo upam, da bodo flomastri primerni

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

3. avg 2009 17:25

Flomastri se ne obnesejo preveč dobro, ker se s časoma zbrišejo, barva je bolj obstojna. ( sem delala v Art & Hobby, 2 leti in poznam zadeve). Katarina K http://katarinak.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) Katarina K dne 03. 2009 17:27

Katja D  

član od: 20.5.2006

sporočila: 446

3. avg 2009 21:45

Katarina, očitno se malo bolj spoznaš na zadeve  :)

Ali pa Lisa, ki že imaš doma porisan porcelan :)

Mi lahko svetujeta, katero barvo naj kupim (če se bom le opogumila za delo s čopičem)? Vem, da obstaja malo morje teh barv, pa se bom sama težko odločila.

 

Hvala!

sladkosnedko  

član od: 6.2.2008

sporočila: 223

4. avg 2009 9:00

Pozdravljene, moja hčerka je dobila pred časom komplet barvic za poslikavo  na porcelan. Super se barva s čopiči, opozorila bi te le na eno stvar in sicer pazi pri peki ker zelo smrdi.najbolje, da spečeš zvečer in nato čez noč zračiš. Imamo pa tele: http://www.svetidej.si/index.aspx?source=katalog&

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

4. avg 2009 12:10

Jaz sem delala z barvami Pebeo porcelaine, enostavne so za uporabo in med zapekanjem ne oddajajo NIKAKRŠNEGA vonja. Lahko pokukaš tudi na njihovo stran - www.pebeo.com . Lisa

Katja D  

član od: 20.5.2006

sporočila: 446

4. avg 2009 16:01

Lisa je napisal/a:
Jaz sem delala z barvami Pebeo porcelaine, enostavne so za uporabo in med zapekanjem ne oddajajo NIKAKRŠNEGA vonja. Lahko pokukaš tudi na njihovo stran - www.pebeo.com .Lisa

 

U, super, nobenega vonja . Sladkosnedko me je kar malo prestrašila s tistim opozorilom o smradu (sladkosnedko, vseeno hvala, če bom res kupila te barve, ki jih imaš tudi ti, bom vsekakor "pekla" zvečer ).

Lisa, kje si jih pa kupila? Vidim, da so francoske, morda jih imajo tudi v Leclercu.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti