Juhica v ekonomu-pomoč

anajana  

član od: 21.6.2007

sporočila: 142

tema odprta - 3. avg 2009 7:18 | ogledi: 6.742 | odgovori: 13

Prosim za nasvet glede kuhanja juhice v ekonom loncu. Ravnokar sem ga začela uporabljati in par dni nazaj prvič skuhala govejo juhico, ki je bila sicer dobra, ampak je imela en tak hecen priokus, ki je malo pogrenil, korenčki iz juhe pa so bili sploh čudnega okusa. Je možno, da sem kuhala predolgo (1 ura, 15 minut, pa še pustila sem jo ohlajati, dokler ni ventilček zlezel dol)? Kaj bi še znalo biti narobe? Kuhala sem iz bočnika in par kosti, od zelenjave pa standard: čebula, korenje, por, paradižnik (1/4), zelena, peteršilj, poper v kroglicah, lovorjev list, sol, en mali česenček.

Hvala vnaprej,

lp

anajana

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

3. avg 2009 7:35

Predolgo, monogo prdolgo si jo kuhala, vendar, zakaj grenak okus pa ne vem, morda zaradi lovorjeva lista?

Juho kuham 25 minut in tudi jaz jo pustum v zaprtem ekonomu, da se "ohladi" vsede.

Kaj nisi dobila navodila zraven ekonoma? Ker ti v navodilih vse piše koliko časa jed potrebuje, da je skuhana.

Sicer pa, če se ne motim smo že precej govorili o ekonomu, če najdem temo, ti jo bom prilepila!

Če obvladaš italijanščino ti pošljem moja navodila po pošti, če mi boš napisala naslov na ZS!

Od vseh jedi je juha narejena v ekonomu najboljša jed.

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=6676

 

lp!

Anamarija

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 03. 2009 07:40

anajana  

član od: 21.6.2007

sporočila: 142

3. avg 2009 7:56

Navodil nimam, sem ekonom dobila kar tako. Bom drugič manj časa kuhala, ponavadi juho kuham kake 3 ure, pa sem pač delila s 3 (1/3 časa). Navodila v italijanščini mi pa žal nič ne pomagajo, vseeno hvala. Mislite, da bi bil lahko vzrok tudi lovor? Za lovor sem dobila idejo namreč tukaj na kulinariki, mislim da na enem forumu o goveji juhi. lp anajana Aja, pa še to me zanima: če kuham 20 min, a se to šteje od tistega trenutka, ko ventilček poglkeda ven, ali od takrat ko linec zaprem in dam kuhat??? Sporočilo je spremenil(a) anajana dne 03. 2009 07:59

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

3. avg 2009 9:27

pod prvo - kaksen ekonom imas? Ce das bolj tocne podatke, ti bo kdo lazje svetoval, ker casi kuhanja so od ekonoma do ekonoma razlicni. Npr. jaz kuham govejo juho cca 15 minut z obrockom na dve. Ugasnem in pocakam da se ohladi (oz. ventilcek posede). Imam pa WMF. Ce si zdaj prvic kuhala z lovorjem, je mozno da je to razlog za "grenkobo". Jaz ga vedno dam, in mi je juha dobra, ne maram pa zelene - meni ima premocen okus.... LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

3. avg 2009 9:33

Ko prične lonec piskati kuhaš 20 minut s tem, da takoj po močnemu pisku znižaš temperaturo, tako, da zmerno vre!

Anamarija

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 03. 2009 09:33

NUŠA  

član od: 29.9.2006

sporočila: 44

3. avg 2009 21:00

Juha iz ekonom lonca ima močnejši okus in vonj, ker se ne razdiši. Poskusi zmanjšati količine zelenjave, ki jo dodajaš. NUŠA

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

3. avg 2009 22:53

http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=11237

Tole je eden od mojih prispevkov v bazo receptov; čas kuhanja ne vpliva na grenkobo, med sabo se tepeta čebula in por, več ko bo korenja in peteršilja, bolj bo sladkast okus, ki zbija kiselkast okus paradižnika, glede na podatke, ki si jih dala, pa se mi zdi, da si dala preveč zelene. Le-to moraš, tako kot luštrek, dozirati v zelo majhnih količinah, ker drugače pusti premočan okus.

Drejček

anajana  

član od: 21.6.2007

sporočila: 142

4. avg 2009 7:59

Drejček, bom danes sprobala. Hvala vsem za nasvete, jih bom upoštevala. Lp, anajana

neznan uporabnik

4. avg 2009 8:31

V ekonomu kuham juho 10 do 20 minut, odvisno od mesa. Kuham raje manj časa in po potrebi še enkrat zaprem in dokuham. Da je juhica lepo bistra, jo v odprtem loncu kuhljam še minuto, dve, tri, takrat dodam še eno vejico peteršilja in malo majarona in šatraja, da zadiši. No, menda naj bi se začimbe itak dodale bolj proti koncu? V govejo juho paše manj zelene in več peteršilja, korenja "normalno" in ostale zadeve ravno tako v "normalnih" količinah. V kurjo juhico pa paše več korenja, malce več zelene in malce manj peteršilja. Pri teh treh stvareh se mi zdi, da je razlika. Z lovorjem pa previdno. Tudi svež ali posušen nista enako močna. In odvisno ali je turški ali slovenski.. japaja

kozamurnik

sporočila: 2311

4. avg 2009 8:31

moj nasvet: Za dobro govejo( ne govejo-zelenjavno!) juho daj zelo malo dodatkov! čebulo prej malo popraži, da dobi juha lepo barvo, dodaj majhno kocko gomoljne zelene,ne lisotv,ki juho potemnijo in dajo premočan okus, dodaj korenino peteršilja, korenček in sol.Paradižnik v navadni goveji juhi tudi nima kaj iskati,ker naredi juho kislo. Ne dodajaj ne lovorja in ne rožmarina,ker imajo preizrazit okus in celo majhne količine prevladajo in namesto dišeče in svetle goveje juhe dobiš motno zadevo. Poskusi, pa poročaj! kozamurnik

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

4. avg 2009 8:38

No, za dobro govejo juho je prvi pogoj dobra govedina.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti