Torba na kolesih-za plažo

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

3. avg 2009 21:36

Na morju sem videla nekaj tujcev, ki so opremo na plažo tovorili na ležalniku s koleščki, ki je bil namenjen prav temu. Ima kdo izkušnje s tem oziroma kakšno informacijo, kje se jih dobi? Nisem naredila elaborata, ampak kolikor sem gledala v trgovinah, jih še nisem zasledila Hvala! veverica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. avg 2009 6:55

Za družine z zelo majhnimi otroki ali pa, če je kakšna gibalna okvara v familiji - okej, potem je razumljivo, nujno in sploh jasno, da se bo šlo na kakšno plažo z enostavnim dostopom in v tem kontekstu so kolesa okej. Če bi se sama znašla v taki situaciji, bi verjetno za tak namen vzela kak starejši otroški voziček z robustnimi kolesi in bi ga predizajnirala v kaj bolj plažnega. Za ostale pa: punce, a VE nosite te stvari na plažo? Kje so pa kavalirji, prosim? So otovorjeni z vsaj dvema ligeštuloma in sončnikoma in ne zmorejo nesti še ostale krame? Kje so pa juniorji? A ne zmorejo nesti na plažo vsaj enega igrala, ki ga potem zanesljivo ne bodo uporabljali. A morate ve, slovenske matere in žene res čisto vse prinesti k plemenu in potem še odnesti in ste potem v tišini borovega gozdička žalostne, ker se pleme namaka v morju, vam pa še hvala ni reklo za vse tiste sparjene sendviče, ki ste jih otovorile na plažo in jih sedaj nihče ne je, medtem ko juniorji praznijo vašo denarnico z nakupom giric in sladoleda, grozdja, ameriških krofov in palačink...... Pa dajte malo naredite koristne tiste vaše moške. Naj oni naredijo seznam vsega, kar potrebujete za plažo in naj razmislijo, kako bodo to prenesli - in boste videle, kako so fantje salamensko racionalni in bodo prinesli mnogo manj in če česa ne bo, pač ne bo in se boste morali s tem pomiriti. Punce, pa saj greste na težko prišparane počitnice in dasiravno so bile težko prišparane, na plažo vseeno ne velja nositi čisto vsega in še več.... Punce, vaša vloga je, da ste kraljice svoje družine, ne pa, da ste otovorjene mule. Pa tudi, najlepše plaže so tam, kamor je s kolesastimi zadevami težko priti. Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 04. 2009 06:55

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

4. avg 2009 8:20

Zakaj materi, ki nekaj vpraša v svoje dobro, vedno napredeš zgodbo o trpeči, cankarjanski materi, ki se ji godi krivica? veverica

neznan uporabnik

4. avg 2009 8:50

Če se zdajle še jaz pritaknem, bo pa spet hudič.. Ampak vseeno ne razumem dobro stavka: "Punce, pa saj greste na težko prišparane počitnice in dasiravno so bile težko prišparane, na plažo vseeno ne velja nositi čisto vsega in še več.." Tale "dasiravno" mi glih ne sede v smisel povedanega. Sicer je pisanje dokaj očarljivo, le pazljivega branja ne prenese. japaja

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

4. avg 2009 9:05

Mi smo se letos znašli tako: na voziček( tak kot je za šolsko torbo) smo privezali hladilno torbo in nanjo potem še dve torbi z brisačami, kremami in kakšno knjigo za na plažo ( vsaka družina eno). Otroci so sami nosili svoje ˝igračke˝, večinoma pa so jih imeli res že na čolnu. LENČA http://lencaa.moj-album.com/album/15731661/

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. avg 2009 9:51

Mene pravzaprav zanima, kaj vse sploh nosite s seboj na plažo? Ker jaz vzamem s seboj samo brisačo in nič drugega. Tudi ko so bili otroci majhni, smo šli na plažo le z brisačami in kakšno manjšo platneno torbo za čez ramo, v kateri je bilo nekaj za popit za otroka, morda kakšno jabolko ali keks, in nič drugega. Otrokoma ni bilo nikoli dolgčas, saj se da brez veliko navlake v vodi počet toliko vragolij, da čas zelo hitro mine. Res pa je, da se nikdar nismo ne vem kako dolgo cmarili na plaži, ampak smo hodili večkrat in po malem. Ne morem si zamislit, da bi s sabo na plažo vlačila ne vem kaj, sploh pa ne kakšne hladilne torbe. Ko sem na plaži, zgolj dremam ali plavam in zato nič ne potrebujem. Če se pa kak dan podamo na bližnje otoke, prav tako ne vlačim ničesar s seboj, razen pijače seveda, ki se lepo hladi v torbi na čolnu. A včasih tudi ta ostane, saj so na otokih lokali in posedanje v senci prav dobro dene. Ampak, očitno sem med bolj redkimi, tistimi torej, ki dajo na dopustu možgane na pašo (še bolj kot med letom seveda) in za na plažo res ne potrebujem drugega kot brisačo. Mamamia mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. avg 2009 13:46

Ladies, tista, ki vidi v vsem in vsakič napad nase....ga pač vidi in ji itak ni pomoči. Vendelina jr.

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

4. avg 2009 13:59

mamamia je napisal/a:
Mene pravzaprav zanima, kaj vse sploh nosite s seboj na plažo? Ker jaz vzamem s seboj samo brisačo in nič drugega. mamamia

Jaz imam s sabo eno malo torbo, v kateri so krema, knjiga in plastenka vode. Brisača okoli vratu in gremo.

Razumem pa, da če ima ženska majhne otroke, mora vzet poleg tega na plažo še kak piškot, kaj za popit, kake robčke, suhe kopalke...no in potem se nabere nekaj stvari, ki jih je težko nesti v torbi in je tak voziček s kolesci prav pametna ideja.

saša

toppy  

član od: 10.12.2007

sporočila: 282

4. avg 2009 14:28

Mogoče pa vse naše žene nimajo moškega v svojem življenju in posledično nobene "mule" za nošnjo vse " krame",ki jo potrebuje za svoje nadobudneže! No tu pride prav kakšen voziček. P.S.:zopet iz muhe-slon. toppy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti