South beach-dieta

PISTACIJA  

član od: 7.1.2007

sporočila: 105

5. avg 2009 8:06

Oprostite, meni pa zelenjava (razen paradižnika, paprike, zelene solate in vložene pese ter kumaric ne gre. Jaz sem se odločila, da jem vse, vendar v pol manjših količinah in po 4. uri popoldan kvečjemu sadje in po potrebi jogurt. Na začetku - kake 2 - 3 tedne se nič ne pozna, želodec se pa že po 3 - 4 dneh navadi na manjše količine. Potem pa začnejo kilogrami kopneti. V treh mesecih sem izgubila 6 kg ŠPEHA - ne vode, ker je popoldan spijem veliko, pa tudi merim si obseg trebuha in bokov, pa je vsega 6 cm manj. 1 cm *= 1 kg. Še ena 2 kg, pa bom kot pri 20. letih. Kruha jem res malo, ker sem na brezglutenskem, krompirju se pa ne bom odrekla, pa domačem pujsu tudi ne. Vsem želim, da shujšate, kakorkoli se že boste odločili prehranjevati. Pistacija PISTACIJA

bea  

član od: 29.7.2009

sporočila: 23

5. avg 2009 8:33

Pistacija se čisto strinjam s tabo, ni važno kaj ješ bolj je važno koliko poješ. Poznam ljudi, ki so se na dieti kar fajn zredil namesto da bi shujšal. Kaj ti pomaga če ne ješ kruha zraven salame...boš pač pojedel več salame da boš sit. Predvsem je pa važno gibanje... LP

neznan uporabnik

5. avg 2009 10:30

Naj vas vse, ki hujšate, potolažim: tudi zrediti se, je težko! Tako da.. vsak nosi svoj križ. Se pa vztrajnost obrestuje, zato ne bodite neučakane in samo v pravi smeri naprej. Tudi svet ni bil narejen v enem dnevu. japaja

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

5. avg 2009 11:20

japaja je napisal/a:
Naj vas vse, ki hujšate, potolažim: tudi zrediti se, je težko! japaja
Hja, odvisno, kakor za koga - grem samo mimo čokoladnice in kile kar skakljajo za mano... Moycaa

neznan uporabnik

5. avg 2009 11:36

Kakor za koga, ja. Pred leti sem se borila s premalo kilami. In sem jedla kruh s čokolado (sendvič z žemljo in rumploščico), kruh s kruhom, krompir z ocvirki in kremenatlci, solata, juha, torta s kruhom... (no, ne vsega verjeti), vse z vsem in nonstop. (Res je, da sem preveč gibala.. kaj hočeš, pride obdobje) Hočem povedati, da sem že skoraj obupala.. Pa sem si rekla še mal, še mal...pa še mal.. In ko že misliš, da je vse zaman, se ti odpre, hihi! Skoraj tako kot če greš po megli v hribe in stežka prideš na vrh, potem je pa vse ena sama lepa pesem... japaja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

5. avg 2009 14:18

bea je napisal/a:
Pistacija se čisto strinjam s tabo, ni važno kaj ješ bolj je važno koliko poješ. Poznam ljudi, ki so se na dieti kar fajn zredil namesto da bi shujšal. Kaj ti pomaga če ne ješ kruha zraven salame...boš pač pojedel več salame da boš sit. Predvsem je pa važno gibanje...LP

 

Tud jaz poznam ljudi, ki so se na dieti zredili, predvsem zato, ker so mislili, da lahko kruh zamenjajo za salamo. Tale prva faza je za to, da motivira tiste, ki bi radi začeli bolj na hitro in se v enem mesecu znebili kar nekaj kil. Sama sem začela pri fazi 3 in to veliko prej, kot pa je tale zdravnik prišel na dan s knjigo.

 

Ko si enkrat s kilami tam, kjer bi rad bil, preideš na fazo, kjer lahko ješ več ali manj vse, vendar v omejenih količinah. Tudi pujsa, Pistacija, lahko še naprej uživaš, če ti diši.

 

Žal, nas je zelo, zelo malo takih kot japaja, ki lahko pojedo karkoli hočejo. Veliki večini žensk, bi skoraj trdila da 90%, to ni težko, še posebej, ko prideš čez 40-ta leta, se metabolizem (še) bolj upočasni in  vsak sprehod ""mimo čokoladnice pomeni skakanje kil v stratosfero" (prosto po Moycaa ).

Sicer gledam pa na zadevo tako: Meni je dosti bolj pomembno zlesti v hlače ali obleko (čeprav ne številka 36), kot pa imeti štrudl in druge "dobrote" na mizi vsak konec tedna. Meni zadostuje ena vilica ali žlica sladkega (deserta)  z moževega krožnika.

 

Sarin, danes sem od kolegice dobila seznam jedi za prvo  in drugo fazo in prva ne vsebuje nobenih žitaric. Jutri za zajtrk bo pa jogurt! Yeah!

Vanja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

5. avg 2009 16:54

Četrtek

1. 2dl nemastnega, lahko grškega jogurta, kava ali čaj

2. ½ dl orehov, arašidov…

3. Grška solata z 1 žličko olivnega olja in malo feta ali mozzarelle sira

4. Rezina prešane šunke ali piščančjih prsi z dvema kislima kumarama

5. Fajitas po moje (recept v bazi, ampak brez avokada, sira in tortil, zato pa poljubno veliko paprike, čebule in salse) Govedino lahko zamenjate za piščančja ali puranja prsa.

 

 

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 05. 2009 22:07

neznan uporabnik

5. avg 2009 17:07

V bistvu se nisem hotela čisto nič duvati ampak sem hotela povedati, da se splača vztrajati in da podpiram vsakegaq, ki hoče zase nekaj dobrega storiti. Tudi v naši familiji nekateri hujšajo in grem jaz takrat, kadar se mi zalušta, jest svoje ocvirke s čebulo daleč tja na konec vrta. (Ko sem bila smrklja, sem bila nezadovoljna s preveliko ritjo, pa prevelikim trebuhom, pa ...itak se je v določenem obdobju našlo že kar kar koli... in so naša mati takrat, ko sem jaz napovedala shujševalno kuro, skuhali en pisker ričeta, ki se mu ne morem upreti in ga pustili na štedilniku... Ga ob času kosila nisem jedla, ker "sem hujšala". Edino do poznega večera ga je bilo čudno malo, ker sem vsakič, ko sem šla mimo in me ni nihče videl, zajela kar iz piskra ene par žlic na hitro - to sem smatrala da itak ne jem haha! Mati so hoteli dobro, prazna vreča ne stoji pokonci, še zbolela boš, če ne boš jedla itd.... ampak moralo mi je pa sesula u tri krasne! Tko da jaz te njene napake ne ponavljam pri svojih otrocih, verjetno delam pa kakšne druge Skratka, srečno vsem! japaja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

5. avg 2009 22:09

Japaja, saj nisem čisto nič mislila s tem, kar si napisala. Sama bi bila blazno vesela, če bi bila bolj po tvoje kot po moje, kar se presnove tiče.

 

Sicer pa poznaš tisto: You can never be too rich or too thin.

 

Vanja

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

6. avg 2009 9:37

No jaz sem danes 3. dan na tej "dieti" in moram povedati da je super.Mami mi sicer ves čas "pa ti si zmešana,pa kok si lačna,pa ne moreš jesti nič kruha" ampak jaz še nikoli v življenju nisem bila tako sita po 1 obroku .Včeraj sem za popoldansko malico pojedal samo še 1 korenček,potem pa vodo ker kaj drugega res ne bi več spravila vase. Torek: Z: omleta iz 2 jajc in 1 paradižnika M: košček light sira K: Stročji fižol v solati M: pusta skuta zmešana s kislimi kumaricami in sesekljanim peteršiljem V: zeljnata solata s tuno Sreda: Z: 1/2 kumare,1 lighz Zdenka sirček M: 5 indijskih oreščkov K: Popečen puran, z brokolijem in cvetačo (mmm) M: korenečk Četrtek: Z: pusta skuta s sesekljanim peteršiljem namazana na 1/2 rdeče paprike M: 1korenček K: zelenjavna juha M: mandljeva ricotta Roncolino Sporočilo je spremenil(a) Roncolino dne 07. 2009 09:15

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti