South beach-dieta

Go66  

član od: 16.6.2016

sporočila: 9

18. jun 2016 22:48

Ojejoj :)

 

V četrtem odstavku pa res zgleda, kot da bom jedla veliko sladkega (citiram: "sem se vrgla"). Ah, silly me. Hotela sem pa rečt, da bom skušala pečt brez moke in sladkorja, če že bom pač pekla - čeprav pri dveh malikih je včasih umetnost že samo kosilo skuhat. :)

 

 

Go66

bučmanka  

član od: 11.4.2013

sporočila: 1793

19. jun 2016 10:23

GO66, se strinjam z Vanjo v zda, bistvo je zelenjava, proteini in dobre maščobe.OH jev malo če pa že naj bojo tudi ti "dobri" torej polnozrnati. Pa tudi dobre sladice se da narediti brez oh in tudi niso presne. Jaz sem si zbrala po raznih forumih kar nekaj dobrih receptov za sladice in kosila, če ćeliš ti jih lahko pošljem na mail....napiši mi ga na ZS...

včasih pa moraš tut kej prepovedanega pojest, daželodček ne pozabi kako je....

tudi meni je blo težko v prvi fazi zaradi sadja, ma e splača, ker ti trebušno slinavko "spravi k pameti"

tudi jaz ne migam dosti odkar ima hčerko, prej sem dnevno pretekla do 8 km...zdaj se počasi spravljan nazaj na rekreacijo, ....

 

bučmanka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. jun 2016 8:14

Okej, opozarjam, tole bo brutalno, da ne bi potem kakšna smrkala (si bila opozorjena)

Življenjska dejstva so naslednja: če ne paziš na zdravje, boš zbolel. Tudi če paziš na zdravje, imaš še vedno verjetnost, da boš zbolel (ampak, recimo, da bo okrevanje hitrejše ali pa bo za okrevanje večja verjetnost). In v tem kontekstu se človek resno vpraša, do kod nese (daleč ne) vsem tem samooklicanim nesrečnicam, ki na spletu pišejo o tem, kako iščejo diete in recepte in kako jedo petrkat dnevno in vmes še pečejo, da ne govorim o tem, kako imajo poln dan, ker imajo majhne otroke in imajo milijon izgovorov za svojo debelost. .... Drage moje, v tej državi je kontracepcija legalna, nihče vas ni silil, da imate otroke, sedaj se pa ne izgovarjajta na njih, ker je totalno zavržno, da za njimi skrivate  lastno mentalno lenobo, ki vam preprečuje, da si čisto vsako prosto sekundo ne bašete nečesa v usta ali pa razmišljate o tem, kaj bi si zbasale v usta.  Pa ena bo "spravila slinavko k pameti". Kaj, ko bi sebe spravila k pameti? Kaj, ko bi imela pol ure za razmišljanje o tem, koliko ljudi se dnevno trudi s spopadanjem zaradi bolezni, od katerih jih je presneto veliko tudi zaradi debelosti? A resno mislite, da se take grozne stvari dogajajo samo drugim, vam pa ne? A mislite, da vas bo špeh varoval pred vsem grdim, kar se lahko zgodi.  Mislite, da so visoki pritisk, cela vrsta rakov, težave s srcem nekaj, kaj vas ne more doleteti?  Dajte no, odrastite.  In nehajte, no, ves čas po forumih iskati sočutje nad svojo debelo nesrečo, ker v resnici nimate pojma, kaj nesreče sploh so. 

Vendelina jr.

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

22. jun 2016 10:52

Tako fino je tole prebrat in tako fino je s teboj se strinjat...najmanj škode narediš sebi, tebi pa veliko veselja...

 

 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš."

bučmanka  

član od: 11.4.2013

sporočila: 1793

22. jun 2016 15:25

ja zgleda, da se bo res treba nehat brskat po forumih in se spravit h pameti,

 

bučmanka

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

22. jun 2016 19:05

Vendelina jr. je napisal/a:
Okej, opozarjam, tole bo brutalno, da ne bi potem kakšna smrkala (si bila opozorjena)

Življenjska dejstva so naslednja: če ne paziš na zdravje, boš zbolel. Tudi če paziš na zdravje, imaš še vedno verjetnost, da boš zbolel (ampak, recimo, da bo okrevanje hitrejše ali pa bo za okrevanje večja verjetnost). In v tem kontekstu se človek resno vpraša, do kod nese (daleč ne) vsem tem samooklicanim nesrečnicam, ki na spletu pišejo o tem, kako iščejo diete in recepte in kako jedo petrkat dnevno in vmes še pečejo, da ne govorim o tem, kako imajo poln dan, ker imajo majhne otroke in imajo milijon izgovorov za svojo debelost. .... Drage moje, v tej državi je kontracepcija legalna, nihče vas ni silil, da imate otroke, sedaj se pa ne izgovarjajta na njih, ker je totalno zavržno, da za njimi skrivate  lastno mentalno lenobo, ki vam preprečuje, da si čisto vsako prosto sekundo ne bašete nečesa v usta ali pa razmišljate o tem, kaj bi si zbasale v usta.  Pa ena bo "spravila slinavko k pameti". Kaj, ko bi sebe spravila k pameti? Kaj, ko bi imela pol ure za razmišljanje o tem, koliko ljudi se dnevno trudi s spopadanjem zaradi bolezni, od katerih jih je presneto veliko tudi zaradi debelosti? A resno mislite, da se take grozne stvari dogajajo samo drugim, vam pa ne? A mislite, da vas bo špeh varoval pred vsem grdim, kar se lahko zgodi.  Mislite, da so visoki pritisk, cela vrsta rakov, težave s srcem nekaj, kaj vas ne more doleteti?  Dajte no, odrastite.  In nehajte, no, ves čas po forumih iskati sočutje nad svojo debelo nesrečo, ker v resnici nimate pojma, kaj nesreče sploh so. 

Vendelina jr.

AH vendy, sej ne da nimaš prav, ampak.. NotLikeThis

Life is war against boredom~

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

23. jun 2016 9:12

Ajajaj. Se mi zdi, da imata do neke mere kar obe prav, isto nad in pod mero so pač repi krivulje normalne porazdelitve jamrajoče populacije (joj, joj, kako je meni hudo, ko moram bit na dopustu in se redit).

Sonja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

23. jun 2016 15:44

Ajoj, jaz se pa na dopustu nikol ne zredim. No, razen ko sem šla na Japonsko. Takrat sem se,  čeprav sem prehodila na desetine kilometrov. 

Vanja

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

23. jun 2016 17:20

Ah, jaz pa vedno - še najbolj na Kitajskem, čeprav so mi vsi, ki so že bili tam, zagotovili, da zrediti se pa tam zanesljivo ne moreš. Po 2 tednih sem si morala kupiti hlače na elastiko. Sem po naravi požrešne sorte, in če je zraven še prilika poskusiti kaj novega, se ji pač ne morem odreči. 



Sonja

Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 23. 2016 17:58

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

23. jun 2016 18:13

Kaj si pa na Kitajskem jedla: Mogoče Deer fissle? Ne pritožujem se čez hrano v (nekaterih) internacionalnih hotelih, tam je bila OK. Ampak drugje, po cesti in na poti kje in the mddle of nowwhere...tam je bilo pa vse tako...navadno sodim čistočo restavracij po sanitarijah in tam na WC nisem šla, kako naj potem jem v enem takem lokalu? Še pila nisva skoraj nič, da ja ne bi bilo treba kje na hitro na WC. Nope. Ostalo je bilo OK in super doživetje, hrana pa nikakršna. 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti