South beach-dieta

Desanka  

član od: 15.6.2007

sporočila: 134

6. apr 2015 19:30

Lanskega decembra sem pričela s Paleo sistemom prehranjevanaj. Nekaj časa je (kot jih večina piše) šlo po 'knjigi', potem pa sem 'vklopila' razum in kmečko logiko ...se odrekla 'diktatu iz knjige'  in podarila staršem VSE, kar sem vedela (brez knjig) da mi škodi oz. Kar me je asociiralo na ogljikove hidrate. Tako smo spakirali vse vrste mok, vse testenine, proso, kašo, ješprenj, riž, krompir, fižol v zrnju, vse vrste sladkorja, vse stročnice (razen stročjega fižola), gustin... (Tega se je v elementih in špajzu nabralo za 2 nakupovalni vrečki!)

Naša hrana je odtlej to, kar je ostalo, plus nov nakup stevie sladila (v 4 mesecih porabila plastenko za 5 evrov), veeeeliko količino mandljeve in kokosove moke...in to je to.

Vsi smo izgubili od 6 do 8 Kg, s tem, da Nikoli nismo lačni, da se sladkamo veliko bolj, kot smo se prej (presne sladice z mandljevo moko in gozdnimi sadeži, jabolka in suhe slive iz pečice, sladoled z avokada in banan (da, vem tudi tu je precej oh-JEV, vendar nočem biti 'dlakoC epska' in delam zavestne 'kikse'. Ko mi zapaše. Drugih pregreh ne morem narediti, ker v hiši nimam Nič, česar ne bi smela. In po novem nakupuje mož z 'mojega listka'.

Kaj jemo? Delam domačo čokolado, pojemo ogromno vampov, jetrc, enolončnic, kisle juhe, goveje juhe z jajčni mi vlivanci.ćevapi, žar, ribe, pečenice, kislo zelje, kisla repa, sladko zelje, cvetačin pire,  brokoli, brstični ohrovt, prihaja iz stročjega fižola, hrenovke,.., zajtrk pa umešana jajca razporedim na eno papriko, naslednji dan hrenovka, potem salama-sir-kumara, tunina, ribja konzerva....

Želela sem vam dobrohotno namigniti,  da ne hujšajte po dieti, knjigi, ampak si črtjate tisto, kar globoko v sebi veste, da vam škodi... In poskusite ustvariti iz dovoljenih sestavin takšne obroke, da tudi ostali ne bodo ugotovili, da se 'nekaj dogaja'; po dveh tednih pa, sem prepričana, bodo navdušeni in rekli, da ostajate na istem režimu prehranjevanja.

dokaz: spekla v petek za 4 osebe kruh iz 1 Kg moke; pol ga je po treh dneh še vedno v predalu...

Šunka pa je šla brez kruha..., samomz jajci. 

edini (finančni) problem je, da sem z garderobe 42 prešaltala na skoraj 38! 

Desanka

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

7. apr 2015 7:15

Hmmm, pa to je podobno PALEO/LCHF "dieti". 
Kolikor ljudi, toliko izpeljank. Pomembno je, da se počutite kul in vam odgovarja v želodčku in glavi. TOP

Sam živim LCHF in sem alive, kot še nikoli prej! Naj vam tekne in uživajte!

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

sladkatablica  

član od: 2.4.2015

sporočila: 4

7. apr 2015 10:11

kako lepo je vse to brat

jaz sem sedaj en teden na tem režimu in moram priznati, da že dolgo nisem tako dobro jedla, lačna nisem in misli, da pojem (in popijem) več kot sem prej.

Moja kosila se niti niso spremenila, ker sem že prej v službo večinoma nosila mešane solate in meso ali tuno, včasih je bila hladna pašta ali riž ...razlika je v št. obrokov in predvsem večerji in zajtrku.

Počutim se neverjetno lažje, čeprav sem dejansko izgubila "samo" dva kilograma.

Light izdelkov že prej nisem marala in tudi sedaj in v prihodnje jih ne nameravam kupovati (z izjemo sira z manj maščobami in navaden jogurt, ki ga že itak kupujem za hčerko,saj edino tistega je).

Umetnih sladil ne mislim uporabljati, razmišljam le o steviji.

Krompir bom zamenlaja s sladkim, ki ga bom pridelala sama, testenine bom delala sama iz domače pirine moke.

Že itak pridelamo veliko zelenjave, letos jo bomo še več, ker če ne bo tudi moja denarnica hujšala in to hitreje kot jaz.

edino kavo sem spet začela piti...prej je nisem 5 let...

sladkatablica

sladkatablica  

član od: 2.4.2015

sporočila: 4

7. apr 2015 10:22

kako lepo je vse to brat

jaz sem sedaj en teden na tem režimu in moram priznati, da že dolgo nisem tako dobro jedla, lačna nisem in misli, da pojem (in popijem) več kot sem prej.

Moja kosila se niti niso spremenila, ker sem že prej v službo večinoma nosila mešane solate in meso ali tuno, včasih je bila hladna pašta ali riž ...razlika je v št. obrokov in predvsem večerji in zajtrku.

Počutim se neverjetno lažje, čeprav sem dejansko izgubila "samo" dva kilograma.

Light izdelkov že prej nisem marala in tudi sedaj in v prihodnje jih ne nameravam kupovati (z izjemo sira z manj maščobami in navaden jogurt, ki ga že itak kupujem za hčerko,saj edino tistega je).

Umetnih sladil ne mislim uporabljati, razmišljam le o steviji.

Krompir bom zamenlaja s sladkim, ki ga bom pridelala sama, testenine bom delala sama iz domače pirine moke.

Že itak pridelamo veliko zelenjave, letos jo bomo še več, ker če ne bo tudi moja denarnica hujšala in to hitreje kot jaz.

edino kavo sem spet začela piti...prej je nisem 5 let...

sladkatablica

sladkatablica  

član od: 2.4.2015

sporočila: 4

7. apr 2015 11:04

kako lepo je vse to brat

jaz sem sedaj en teden na tem režimu in moram priznati, da že dolgo nisem tako dobro jedla, lačna nisem in misli, da pojem (in popijem) več kot sem prej.

Moja kosila se niti niso spremenila, ker sem že prej v službo večinoma nosila mešane solate in meso ali tuno, včasih je bila hladna pašta ali riž ...razlika je v št. obrokov in predvsem večerji in zajtrku.

Počutim se neverjetno lažje, čeprav sem dejansko izgubila "samo" dva kilograma.

Light izdelkov že prej nisem marala in tudi sedaj in v prihodnje jih ne nameravam kupovati (z izjemo sira z manj maščobami in navaden jogurt, ki ga že itak kupujem za hčerko,saj edino tistega je).

Umetnih sladil ne mislim uporabljati, razmišljam le o steviji.

Krompir bom zamenlaja s sladkim, ki ga bom pridelala sama, testenine bom delala sama iz domače pirine moke.

Že itak pridelamo veliko zelenjave, letos jo bomo še več, ker če ne bo tudi moja denarnica hujšala in to hitreje kot jaz.

edino kavo sem spet začela piti...prej je nisem 5 let...

sladkatablica

Go66  

član od: 16.6.2016

sporočila: 9

16. jun 2016 7:37

Po dobrem letu objavljenega zadnjega posta skušam najti sotrpinke, s katerimi bi lažje prišla do svojega cilja. Ste za, da dokončno rečemo odvečnim kilogramom zbogom? 

 

Go66

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. jun 2016 15:14

Go66 je napisal/a:
Po dobrem letu objavljenega zadnjega posta skušam najti sotrpinke, s katerimi bi lažje prišla do svojega cilja. Ste za, da dokončno rečemo odvečnim kilogramom zbogom? 

 

Go66

A niso morda pomislia, da se dekleta ne oglašajo več iz preprostega razloga, ker so ugotovile, da take diete nikamor ne vodijo in so se raje odločile za primeren način prehranjevanja, ki je dolgoročno edini učinkvit in nima nikakršnih posledic za zdravje? 

 

 

mamamia

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

16. jun 2016 15:20

Finta je v tem, da je tole čist fajn In dejansko enostavna zadeva, ješ veliko zelenjave, dobrih proteinov in maščob ter relativno malo OH. Jasno črtaš redne sladice, redna pohanja itd... Glede na to, da ne stradaš, se je tem načelom zelo enostavno držati leta in leta. 

Vanja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. jun 2016 15:45

To povsem drži, in če je ta south beach dieta način prehranjevanja, stalnega torej, ne le z željo po izgubi nekaj kg, potem vsekakor da. Saj enako velja za vse ostalo: če bi se zeljne juhe držali celo življenje, se ne bi več zredili nazaj ... 

 

 

mamamia

Go66  

član od: 16.6.2016

sporočila: 9

16. jun 2016 20:46

Punci, zdravo.

 

Hvala, ker ste se oglasili. In podali svoja mnenja, s katerima se popolnoma strinjam. Res je, moj cilj ni izguba kg v čim krajšem času - potem bi se že pomatrala s tole zeljno juhco (ali pa s katerokoli drugo dieto, ki omogoča drastično izgubo kg - itak bi jih dobila hitro nazaj) . Želim, da mi ta način prehranjevanja "pride v kri". In to ta "dieta" ali kakorkoli ji že rečemo/rečejo vsekakor je. Če se kdo poda na to pot z mano, pa dobrodošel.

 

Lep večer še naprej.

Go66

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti