South beach-dieta

sarin  

član od: 14.1.2009

sporočila: 114

tema odprta - 31. jul 2009 22:34 | ogledi: 69.649 | odgovori: 256

Zanima me,če je kdo že preizkusil to dieto,baje da je zelo uspešna in zdrava tudi za srce.Torej naj bi se jedlo meso in zelenjava prva dva tedna,potem sadje,meso,zelenjava....Odpade pa kruh,testenine,krompir....In ne zato,ker baje redita,po teh jedeh si namreč še bolj lačen.

Sem poskusila in zdržala dva tedna,kilogrami so se neverjetno topili,sploh prvih štirinajst dni,potem so me premagale učke in ne lakota,ker je dejansko nisem čutila in začela z starimi navadimi....krompir,kruh.....

Kakšne izkušnje imate s to dieto vi?

Je resnično učinkovita,saj je brat po njej shujšal za 10 kg s tem da je spremenil prehranjevalne navade in iz jedilnika črtal krompir, kruh in testenine.Pravi,da je dejansko manj lačen in se bolje počuti.....

Npr.njegova malica v službi(je na terenu in dela fizično)je 10dag piščančjih prsi(salama)10dag sira,in jogurt....kosilo-musaka z bučkami in mleti mesom....ne smem pozabiti zajtrk,saj je najpomembnejši...kosmiči z mlekom,včasih jajca kuhana....

Skratka hrana,ki ne vsebuje krompirja,kruha testenin,vsaj za prvi začetek!

Potem pa postopoma vključiš te jedi ampak zares minimalno!Ste že poizkusili to dieto?

sarin

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

31. jul 2009 22:55

te časovni zamiki men ne grejo nekot v glavo. po zdravi pameti je treba. organizem naslednji teden ne potrebuje nič drugačnega kakor prvi teden. krompirju, testeninam in kruhu pa se je tako ali tako dobro izogibat. bannanna_v_slo ;)

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

31. jul 2009 22:57

Jaz se več ali manj držim te zadeve že kakih 10 let, predvsem zato ker je precej zdrav način prehranjevanja. Na žalost, obožujem kruh, drugih OH se mi ni težko izognit. Prav tako mi mastne jedi že od nekdaj razdražijo želodec in tukaj ni bilo sprememb. V sami dieti jih je dovolj. Na dan, po kar nekaterih različnih podatkih, rabi naše telo le 1 žlico dobrega olja olivnega, bučno je še boljše, kar se Omega-3 in Omega-6 tiče. Ja, če pogledaš moje recepte velikokrat napišem kaj ponuditi poleg glavne jedi tistim, ki štejejo OH.

Če se ne bi prehranjevala tako, bi bila verjetno precej težja.

 

Vanja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

31. jul 2009 23:00

bannanna je napisal/a:
te časovni zamiki men ne grejo nekot v glavo. po zdravi pameti je treba. organizem naslednji teden ne potrebuje nič drugačnega kakor prvi teden. krompirju, testeninam in kruhu pa se je tako ali tako dobro izogibat. bannanna_v_slo ;)

 

Bannanna, sploh ne razumem, kaj si hotela povedat???

 

Vanja

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

31. jul 2009 23:03

ja ta prva dva tedna? ka je to? bannanna_v_slo ;)

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

31. jul 2009 23:06

Ne gredo nekot v glavo? Nekako ne gredo v glavo? Ajaj!

 

Najprej greš na zelo striktno dieto za 2 tedna, potem počasi uvajaš kakšne košmiče, PZ moko ipd. Sladkorja se več ali manj vedno izogibaš.

Vanja

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

31. jul 2009 23:14

aa to mi ni blo jasno.. drugače pa hvala da si prevedla moj post. sedaj ga bodo tudi ostali zastopli. ;) bannanna_v_slo ;)

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

1. avg 2009 21:18

Zelo učinkovita, po 2 tednih se navadiš in ni več tako hudo, bolj so problem navade in oči...

Moj mož se zdaj kar redno prehranjuje po tem principu, čez vikende pa vse, kar si srce poželi... Pa je. Jaz sem pa bolj sladkosneda, pa jo pač izvedem po potrebi. Ampak je pa res učinkovita, ni kaj.

čoko

sarin  

član od: 14.1.2009

sporočila: 114

2. avg 2009 1:28

No predlagam in upam,da se najdejo kandidati in pričnemo z dieto v ponedeljek! Torej 14 dni brez kruha,testenin,krompirja,sadja. Jedli naj bi meso,vso zelenjavo(ni priporočen kuhan koren),ker si po njem lačen....surov je ok. Sadje za 14 dni odpade samo zato ker povzroča lakoto,oreški indijski in podobni so vredu,vendar v zmernih količinah. Mlečni izdelki(sir,jogurt)so tudi v dieti ampak z manj maščobe in jedli naj bi vso zelenjavo,kuhano ali surovo(razen kuhanega korenja)ribe in morski sadeži..... Torej nič sadja prvih 14 dni(ker sladkor povzroča lakoto)nič krompirja,ker zelo redi in si po njem lačen še bolj,nič testenin,ki enako povzročajo lakoto,prav tako nič kruha! Postopoma začnemo po 14 dneh jesti vse ostalo, ampak v minimalnih količinah. Shujšali naj bi do 6 kg v 14 dneh,predvsem okoli trebuha....In če bi se kruha,testenin,krompirja izogibali vnaprej,se ne bi redili,temveč shujšali in vzdrževali neko normalno linijo. Kdo je za?Da začnemo v ponedeljek in skušamo odvečne kilograme izgubiti.... sarin

brittney  

član od: 18.2.2005

sporočila: 102

2. avg 2009 19:17

kaj se pa lahko je? Samo malo informativno, prosim brittney

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

2. avg 2009 20:27

Brittney,

Od zelenjave lahko ješ paprike, paradižnik, zelen fižol, raznorazne solate, brokoli, cvetačo, šparglje ipd.

Dovoljeni proteini so nemastne ribe, tuna, losos, piščanec (belo meso brez kože), nemastna govedina, svinjina...

Lahko poješ omleto brez rumenjakov (dodaj papriko, hobe, čebulo), nemasten jogurt, nemastenrikota sir, nemastna skuta.

1 do 2 žlički olivnega olja na dan. Lahko ješ nemasten ajvar, nemastno srbsko solato, senf...

 

Nobenih škrobnatih jedi, kosmičev, krompirja, testenin. Namesto testenin si včasih skuham na "špagete" naribane in na juhi (ali pa soku od školjk) kuhane zukinije.Nobenega ketchupa. Če hočeš kaj sladkega, lahko osladiš skuto, rikoto.

Čez nekaj časa postaneš kar inovativen, kajo jesti in sploh ni tako težko.

 

Se vam om pridružila in objavljala jedilnik on ponedeljka do Nedelje, če hočete.

 

 

 

 

 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti