Priloge k ribam

urskac  

član od: 27.2.2006

sporočila: 85

tema odprta - 31. jul 2009 9:52 | ogledi: 49.602 | odgovori: 7

Zdravo!

Jutri za družbo pečemo morske ribe na žaru, pa hobotnico izpod peke....Za prilogo bom naredila blitvo s krompirjem, pa me zanima, kaj še predlagate za prilogo?

Vnaprej se vam zahvaljujem za ideje!

Lep vikend,

U.

sonček

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

31. jul 2009 10:21

Je blitva s krompirjem v tej dalmatinsko-ruralni verziji itak prvakinja in ni razloga, da bi se še s čim dodatno ukvarjala. Kakšno klasiko od solate morda. Eventuelno za predjed fritule. Ali pa rožato za desert. Pa korekten vinček. Fino žurajte. Če boste prepevali lepe dalmatinske pesmi ali pa pesmi v utrditev lepega slovensko-hrvaškega prijateljstva, bo pa sploh prijetno. Vendelina jr.

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

31. jul 2009 10:33

Pod peko vtakni še kak krompir in cel strok česna, bo zakon dobro. Drugače pa morda še kaka krompirjeva solata, če kdo ne mara blitve, lahko tudi s kumarami. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

31. jul 2009 10:52

K hobotnici obvezno dodaj krompir, lahko celo kakšen korenček, čebulo in cele (neolupljene) stroke česna. Ga ni boljšega. Blitva s krompirjem je zmagovalka, obilno začinjena s česnom in dobrim olivnim oljem. Za spremembo je dober tudi dušen ohrovt, pripravljen podobno kot blitva. K lepo pečeni ribi spada še kvalitetno olivno olje, s katerim se riba prelije. In solate, solate in še enkrat solate. Lahko pa narediš še kakšno chimichuri omakco ali salso verde, ki se prav tako zelo lepo poda k ribam. Tudi česnov aioli lepo sede na ribo. Osebno pa imam najraje samo ribo prelito z olivcem. Obvezno pa jo jem po dalmatinsko, z rokami in brez pribora. Tekne še bolj! fresh

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

31. jul 2009 11:56

Če ne gre zgolj tako, kot pravi fresh (jih kar nekaj poznam, ki hočejo k ribam jesti vse mogoče priloge) in jim je blitva s krompirjem premalo, lahko narediš kakšno lahko zelenjavno prilogo: tanko narezane bučke in paprika, prav pride tudi na rezance zrezana blitva, lahko tudi malo jajčevca, kakšna šalotka, prepraženo na malo olivnega olja in zalito z malo vina, dodaš kakšna sesekljana zelišča zraven. Ali pa kar zelenjava pečena na žaru - bučke, jajčevci, na široke trakove narezana paprika, rezine paradižnika, treviški radič na žaru in podobno. Mamamia mamamia

urskac  

član od: 27.2.2006

sporočila: 85

31. jul 2009 12:26

Punce moje hvala za odgovore. Bo moj skupaj z ribami popekel zelenjavo na žaru. Mi to najbolj sede. Ja poleg hobotnice bo pa itak krompir, korenje, paprika - babura, paradižnik, cel česen (sicer ga jaz olupim), čebula, olivc, začimbe! Blitvo s krompirjem pa vedno na koncu prepražim na olivcu in česnu. Zato sem spraševala, ker zelenjave pri hobotnici itak ni veliko (ni prostora), pol pa ostane le še blitva s krompirjem, nas bo pa cca 10 in rabim kar nekaj robe. Solate mi pa ne dišijo tko, ker jih itak vedno delam na 1001 način, ko imamo klasičen žar. Hvala še enkrat LP sonček

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

31. jul 2009 13:31

Pripraviš lahko tudi polento, jo ohladiš v pekaču, narežeš in popečeš na žaru.

nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti