Sibirske borovnice

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

tema odprta - 30. jul 2009 15:55 | ogledi: 16.108 | odgovori: 12

Pred kratkim sem na spletu po naključju naletela na sibirske borovnice. Našla sem nekaj o njihovi negi in rodnosti, vseeno pa me zanima, če jih ima kdo doma? Kakšen imajo okus in za kaj vse jih uporabljate? Doma že imamo ameriške borovnice, ki lepo rodijo, a se nam zdijo nekako brez okusa in se sploh ne morejo primerjati z gozdnimi. Sedaj pa bi rada (drugo leto) poskusila še s sibirskimi borovnicami.

Hvala!

ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

30. jul 2009 16:42

Opis je tudi mene navdušil in ker imam ravno dovolj prostora, bom jeseni kar kupila eno sadiko. Razlage sledijo naslednje leto (upam). Lisa

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

30. jul 2009 18:49

Po sliki sodeč, so to ti. majske jagode, oz. Honigbeere. Mogoče se je prijelo še drugo ime, kaj pa vem. Sicer bodo pa kaj več povedale članice, ki so tudi šolane v tej smeri. Sy

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

30. jul 2009 19:01

Vsekakor nima ta rastlina z borovnicami prav nič. Prvi pogled nanjo mi je prišepnil, da bi lahko bilo kosteničevje. In je res. Lonicera kamtschatica je torej kamčatsko kosteničevje. Pri nas so vse vrste kosteničevja precej strupene, ne vem pa, kako je s tem kamčatskim. No, tudi ime kamčatsko kosteničevje je moj prevod latinskega, znanstvenega imena. Najbrž slovenskega, priznanega, sploh še nima.

Za kaj več pobrskajte tu: http://www.google.si/search?hl=sl&q=Honigbeere

rimljanka - zasebno mnenje

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

30. jul 2009 22:05

Ja res je "loničera kamčatika". Po forumih se je udomačilo (zame) zelo nesrečno ime majska jagoda. Izhaja pa iz nemškega prevoda maiberre, verjetno zato ker je bila rastlinaše pred kratkim naprodaj samo v Nemčiji. Letos sem posadil najprej dva grmička, ki sem ju za kar drag denar naročil od nekega sadjarja v SLO. En grm je med tem propadel, drug pa je rodil kakšne štiri sadeže. No ja ni slabo za začetek V začetku poletja pa sem jih čisto slučajno v Kaliji odkril za 5€ po lončku. Tako da imam zdaj posajenih pet grmičkov in čakam naslednjo pomlad. lp Vlado

NoCO2  

član od: 30.8.2009

sporočila: 4

30. avg 2009 15:15

Spomladi sem posadil dva grma. Prodajalka (Rast Baznik) mi je zabičala, da potrebujem vsaj dve rastlini različnih sort za uspešno opraševanje. Pojedli smo kakih 15 jagod. Okus je res podoben am. borovnicam, prednost pa je zgolj v nezahtevnosti gojenja (uspeva v skoraj vsaki prsti) in v zgodnjem zorenju jagod (maj). Grma od takrat nista zrasla niti za cm, čeprav sta posajena v mešanico navadne zemlje, humusa in starega konjskega gnoja. Pognala sta zgolj nekaj majhnih stranskih talnih poganjkov. Bomo videli, kako bo drugo leto. NoCO2

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

10. maj 2011 14:46

Moji dve iz kataloga sta se pa samo prijeli in veselo odganjata, ni pa videt nobenega cvetka ali nastavka plodu - verjetno bo kaj drugo leto, upam da bo. Posadila sem ju v senco, ker baje ne marajo preveč sončne lege.

Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

10. maj 2011 14:49

Moje so pa še zelene......

Lisa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti