Kakšne fuge v kopalnici

sarin  

član od: 14.1.2009

sporočila: 114

tema odprta - 28. jul 2009 22:25 | ogledi: 7.613 | odgovori: 14

Zaželela sva si s fantom kopalnico z rumenimi ploščicami.Ker nama cenovno ni zneslo(nisva vedela,da so barvne ploščice za dvakrat dražje)sva se odločila za stenske ploščice v barvi bež,talne pa so kombinacija nežno oranžne-nežno rjave....

Zelo si želim popestriti kopalnico z rumeno barvo,saj določen del kopalnice ne bo položen s ploščicami(to je vhod kopalnice-neki predprostor,kjer bom imela omarico za brisače),sem razmišljala tisti del prebarvati v rumeno in tudi fuge stenskih ploščic bi imela v rumeni barvi.

Pečar se mi smeji in pravi,da to ne bo vredu in da na bež ploščice pašejo samo bež fuge....

Če ne drugače bi fuge imela v podobni barvi kot so talne ploščice in tiste stene kjer ni ploščic prav tako v podobni barvi....pa spet pravi,da tako ne bo vredu.Zanima me vaše mnenje in nikar mi ne pridigajte,da naj naredim kakor meni paše...Me zanima kakšne so vaše kopalnice kar se tiče barve ploščic in fug.Hvala za odgovore!

sarin

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

28. jul 2009 22:52

Poslušaj pečarja, z barvo fug, ki ne paše k ploščicam, lahko dosežeš grozljiv učinek... je pa res, da se dobi posebna barva, s katero potem fuge lahko prebarvaš in popraviš napako - ampak ne priporočam, pri nas smo zgrešili barvo fug in potem kot trapasti barvali na roke... ojej.

Zakaj ne pogledaš še malo naokrog, gotovo boš našla kje tudi rumene ploščice dosegljive cene?

tulka

sarin  

član od: 14.1.2009

sporočila: 114

28. jul 2009 23:06

Hvala tulka.Rumene ploščice dosegljive cene ,so v določenih trgovinah,zelo slabe kakovosti-preverjeno! Zato sva se odločila kupiti cenejše in nisva potem toliko izbirala med barvo temveč kvaliteto. Žal,morava gledati na ceno.....Ne gre drugače. sarin

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

28. jul 2009 23:32

No, jaz sem se navadila kopalnic, razen okrog tuša, s pobarvanimi stenami. Če bi se še enkrat odločala, jih ne bi nikoli več limala na steno. Slej ko prej, se še tako božansko čudovitih ploščic naveličaš, postanejo staromodne ali pa ti barva naenkrat dosadi.

 

 

Vanja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. jul 2009 8:35

Strinjam se s tulko. Pa z Vanjič, da lahko vsaka barva čez nekaj časa fino najeda. S tem, da je adaptacija kopalnice en fin logistični zalogaj. Je pa tako, da človek v mlajših letih bolj pada na barve in dela iz svojega doma pobarvanko. Potem ga čez nekaj let zaradi tega malo boli glava. Kdor ima veselje in prepričanje o tem, da ima smisel za redekoriranje, se potem loti prenove. Da nove barve, pa nov mebl....in v nekaj poskusih pride dom slej-ko-prej v eno kolikor-toliko usklajeno celoto. Kdor je pa s talentom kombiniranja bolj švoh, ima pa vsako leto večje težave, ko vidi, kako je težko kaj dokupovati, kako se barve tepejo, kako v pisani kopalnic pisane brisače ne delujejo (in bemti na tistega, ki mu je rekel, da se da stvar urediti tako, da imaš brisače ene barve...ker potem človek nikoli ne ve, katero brisačo je uporabljal...), kako imajo pri sosedu lepo, ker so zavese in prti usklajeni (pri nas pa tega ni) itd itd. Torej, sarin, če si v barvasti fazi, boš pač barvala po stanovanju, neodvisno od tega, kaj bomo pa mi tule rekli. Boš pač slišala samo tisto, kar želiš slišati (ker pečarja, ki ti je odsvetoval ene x fuge, nekako "nočeš" slišati). Tudi ne vidim dobrega razloga, da bi kulinarična skupnost dizajnirala (imamo zelo različne estetike) tvojo kopalnico, konec koncev, je tvoja in moraš prevzeti odgovornost za to, kakšna bo. Pa naj bo prekrasna ali pa objektivni koloritni dizaster. Vendelina jr.

neznan uporabnik

29. jul 2009 8:52

Pri moji tašči smo prenavjlali kopalnico. Kupili smo belo-zelene ploščice in pomotoma modro barvo za fuge. Ker je bil majster tam, trgovina pa že zaprta, smo uporabili modro barvo. Učinek je zelo zanimiv, kopalnica deluje zelo moderno, kljub temu da so ploščice precej klasične. Rumene fuge na bež si zelo težko predstavljam. Kaj pa če bi si zamislila okrasne rumene ploščice, kot štukature? Ponavadi se dajo ploščice lepo kombinirati. Štukature so sicer drage, ampak recimo da narediš tako, da ploščice segajo do polovice stene (torej ne do stropa), zaključiš pa jih z rumenimi štukaturami, potem jih ne potrebuješ veliko. Nad ploščicami pa rumeno steno in bel/bež strop. Pa rumeno luč, rumeno lakirano pohištvo ... Aja, pa obstajajo zelo obstojne barve za ploščice, pa lahko bež ploščice porišeš in imaš unikatne. Na netu cel kup idej, npr http://www.twolia.com/blogs/dwellingsanddecor/tag/b jancka

feferon  

član od: 27.8.2007

sporočila: 114

29. jul 2009 8:56

Se strinjam z vendelino in tulko. Misli bolj dolgoročno, ploščice je težko zamenjat, ko se jih naveličaš. Čeprav sem jaz bolj za barve, se mi vseeno zdi bolje, da so ploščice nevtralne barve, potem pa dodatke izbereš v željeni barvi - npr. zavesa, tepih, brisače... Mislim, da bo kopalnica dovolj rumena, če boš imela npr. rumeno steno in kakšno preprogo. feferon

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

29. jul 2009 11:13

Da ti odgovorim na vprašanje kakšne so naše kopalnice. Moja je turkizno črna, torej pralna barva na steni okoli in okoli, tudi po stropu, do višine enega metra pa imam po streh stenah črn mozaik (2,5 X 2,5 cm), fuge so tudi turkizne. Sicer je bilo prvotno mišljeno, da bi imela limetino barvno na steni pa je seveda nisva mogla dobiti tisti dan, ko je prišel malar, tako da je turkizna, samo jo bova menjala po vsej verjetnosti po prenovi ostalega dela stanovanja, če se nama bo še kaj dalo :). Drugače pa na začetku je izgledalo kakor da fuge ne bodo prave turkizne barve pa je potem barva stene potegnila ven in sedaj izgleda super.

jedert  

član od: 31.7.2008

sporočila: 77

29. jul 2009 11:46

Strinjam se, da z barvami ne gre pretiravati. Mi smo kopalnico adaptirali pred šestimi leti in se tedaj navdušili za modre odtenke. Ploščice so v svetih in temnejših odtenkih, fuge so temno modre. Pa me zdaj v kopalnici kar oči bolijo, tako mi gredo te barve na jetra. Če bi zdaj adaptirali, bi izbrala ploščice nevtralne barve, ali pa samo pralne stene brez ploščic. jedert

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. jul 2009 12:53

Pri nas je bila - malo neplanirano - med letošnjimi prvomajskimi prazniki na dnevnem redu adaptacija kopalnice. Z dizajnom in izvajalci ravno ni bilo težav (ni kovačeva kobila vedno bosa), se pa spominjam utrinkov iz obiskovanja kopalniških salonov (najboljša je bila sicer tista, ko se je par sporekel, ko je ona hotela rozasto kopalnico, njemu pa to ni bilo okej, nakar je ona njemu zabrusila, da nima nikarkšnega okusa - halo, nikoli ne recite partnerju, da nima okusa, izbral je VAS - razen, če to ni svojevrstna potrditev, da človek nima okusa). Takole nekako grejo spoznanja: - Na sredini vsake prodajalne je razstavljenih nekaj sanitarnih boksov. Tam so nalepljene tiste ploščice, ki jih morajo prodajalci na vsak način prodati. In so zložene tako, da je ogromno bordur in dodatnih okraskov. Morala te zgodbe: ni vredno pasti na finto, da ti bo prodajalec sugeriral tvoj okus (on samo sugerira, kaj mora prodati pod nujno). Zato se vedno išče med tistimi artikli, ki sploh niso na prvo žogo prikazani, če se hoče imeti kopalnico, ki je čez pet let ne bomo sovražili. - Cenovni razredi: v ceni ploščic je vključena cena transporta. Transport keramičnih izdelkov je relativno drag (ker se plačuje po teži tovora in razdalji). Tako ima prekrasna ploščica iz Španije v štartu svoji 10-12 EUR stroška transporta v kvadratnem metru, italijanska pa kakih 8 EUR. Skratka, samo prodajna cena ne definira avtomatično kvalitete, nekaj, kar stane 35 EUR še ni nujno blazno kvalitetno. - Pri nakupu ploščic in fugiranju je treba predpostaviti tudi tiste robne letve (ki preprežujejo, da bi se naredile praske na ploščica na robovih kotov) in biti zmeren z barvami. - Ploščice z okrasno borduro so namenjene temu, da proizvajalec malo več zasluži, da ima vaša kopalnica letvico in da se kopalniški prostor (ki je že itak premajhen) optično zmanjša. Morala te zgodbe: bordura je totalno odveč. - Prav tako je totalno brez veze kupovati kopalniška ogledala, ki so majhna, imajo obupen okvir in zraven poličko, na katero po definiciji ne gre čisto nič. Bolje je, da vam steklar prilepi steklo na prostor, kjer ploščice niso položene. Manjkajočo polico se nadomesti z grajeno polico v zidu (če je) ali pa z najbolj nevtralnimi omaricami na svetu (tiste kopalniške so praviloma grozno grde, bolje se obnese, če se taka omarica kupi pri proizvajalcu, ki dela opremo za labose). Steklarji potem računajo steklo na površino in lepilo. Prostor je mnogo lepši in optično večji. Sicer je pa pri kopalnici zelo pomembno to, da so ploščice dobro prilepljene in da se ni varčevalo pri tem materialu. Kakih 5 kil na kvadratni meter, tako pravi naš pečar, in potem ne bo votlo bobnelo, če bomo potolkli na ploščico. Če slučajno votlo bobni, to pomeni, da je vmes veliko zraka in premalo lepila. In seveda, nikakor se ne sme varčevati pri kotličku za vecejko. Naj vodovodni instalater kupi formulo ena in mercedesa od kotlička za splakovanje, pa magari, če prinese nekaj obupno dragega. Je to še vedno ceneje kot reševati poplavo čez kakih sedem let.... Vendelina jr.

strippy  

član od: 18.11.2008

sporočila: 283

29. jul 2009 19:52

Mogoče še moja izkušnja. Vse ploščice so od Gorenja notranja oprema - niso bile drage, pa dokaj kakovostne so.Naša kopalnica je taka:

po tleh so diagonalno glede na vhod položene modre in rumene ploščice - karo. Po stenah je 80 cm modrih ploščic - 4 vrste, ker je dimenzija 20 x 20 cm. Sledi 20 cm - ena vrsta rumenih, nato do stropa bele, vse fuge so modre. Vsa oprema je bela, bela tehnika prav tako, samo brisače pa pridejo pisane, jih imamo tudi nekaj "v stilu", pa gredo po uporabi takoj v pranje oz. koš za perilo, tako odpade tudi razmišljanje o tem, katera brisača je že bila uporabljena, čeprav so enake barve. 

Ogledalo je veliiiiiiko, ima brušen rob, brez okvirja, uporaben bo še v naslednji kopalnici.

Priznam pa, da ko se je moja lepša polovica odločila za modre fuge, me je bilo groza, pa tudi pečar je bil proti, jaz pa v tujini. No, še dobro, da je vztrajala. Po skoraj šestih letih nama je kopalnica še vedno zelo všeč. Absolutno pa ti za tuš kabino priporočam dvokomponentno fugirno maso, skozi navadno rado zamaka, sploh manjkakovostno.lp

Še to - priporočam, da prespiš, pa poslušaj instinkt. Saj si ženska, ane.strippy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti