Vložen korenček

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

tema odprta - 27. jul 2009 9:32 | ogledi: 12.849 | odgovori: 4

Lep pozdrav!

Letos bi rada vlagala korenček, narezan na kockice (takšen, da se lahko uporabi npr. za francosko solato). Lani sem delala tako, da sem ga narezala na kockice, skuhala v vodi, katero sem solila ter dodala malo sladkorja, potem pa sem vse skupaj še vroče napolnila v vroče kozarce. Pokrovčke je lepo potegnilo notri in do sem vse lepo in prav. Čez tri dni pa šok. Vse mi je zavrelo in smradu se na da opisati. Kako pa vi vlagate korenček? V bazi sem našla en recept, vendar vsebuje kis. Korenček bi rada vlagala zato, ker ga ne morem zamrzniti (prepolna skrinja).

Hvala!

ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^

Temo je spremenil(a) mambica dne 27. jul 2009 9:33

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

27. jul 2009 10:30

V tej  temi (sicer o kolerabi) je moj obširen odgovor o vlaganju korenčka http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1597

Lani sem ga na ta način vložila ca 50 kozarcev, ca 15 jih še imam- pokvaril se ni nobeden. Kolerabo sem pa sem se lani spravila vlagat prepozno- imela je že tak čuden vonj po zemlji (vložena je bila neuporabna), tako da ne morem z gotovostjo reči ali se stvar obnese ali ne. Bom letos vložila čisto mlado (je že kar debela), tako da bom dobila in v zgoraj navedeno temo posredovala natančnejši odgovor.

LP, V.

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

27. jul 2009 11:39

VilmaS, hvala. Bom letos dodala še kis in upam, da mi bo uspelo. ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^

Lotti  

član od: 13.10.2006

sporočila: 343

28. jul 2009 17:50

Korenček narežeš na kocke z njim napolniš kozarce, dodaš žlico soli na kozarec in zaliješ z vročo vodo. Kozarce zapreš jih postaviš v večji lonec v katerem je na dnu lonca stara kuhinjska krpa, vode pa je do polovice višine kozarcev. Nato vse skupaj postaviš na ogenj, da zavre in vre cca 20min. Korenček vložen na ta način 100% uspe. Sem ga pa tudi sama vlagala na način, da sem ga prej skuhala in šele nato v kozarce in je tudi meni šlo vse v maloro... Zdaj pa se raje držim zgornjega recepta. Lotti

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

28. jul 2009 21:52

ja, seveda, Lotti, klasičen način pasterizacije vedno uspe. Mi tako vlagamo breskve, mareice, slive, hruške. Pri živilih z več beljakovinami (npr. stročji fižol) je bolje, če je pasterizacija daljša. Vlaganje po drugi omenjeni metodi ne zagotovi pasterizirane vsebine kozarca, zato se ta pokvari.

rimljanka - zasebno mnenje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti