Kulinarika v literaturi

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

29. jul 2009 13:23

juma je napisal/a:
U, ja! Marko Zorko: Knjiga mrtvih! Odlična. Malo morbiden naslov za kuhar'co, ampak ta tudi le-to je juma
A morbidna ali kuharca? Mislim da ni ne eno ne (samo) drugo. Kljub naslovu in receptom. Vsekakor pa fantastična knjiga.

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

29. jul 2009 13:36

Meni so se usedle v spomin poleg zgoraj omenjenih zlasti: Lily Prior: La Cucina (chick-lit z aftertasteom) Laura Esquivel: Kot voda za čokolado (magicni realizem) Robin McKinley: Sunshine (vampirska srhljivka) Pri nobeni ni dalec od polnega kroznika do zmeckanih rjuh...:)))))) lp, proxima

karlinka  

član od: 1.2.2008

sporočila: 181

29. jul 2009 23:33

Jaz bi si pa strašno rada še enkrat ogledala film Kot vroča voda za čokolado, pa ga nikakor ne najdem. Ali kdo ve, kako bi prišla do njega (Itivi ga nima, pogledala sem tudi v drugih videotekah). Lep pozdrav! karlinka

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

30. jul 2009 8:29

Na voljo ga imajo v nekaterih knjižnicah po Sloveniji (tako pravi cobiss). Morda tudi v kateri v tvoji bljižini. Če filme pošiljajo po medknjižnični izposoji, potem imaš problem zagotovo rešen. Lp Ps. v naslovu izpusti besedo vroča. magnolija

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

8. avg 2009 18:16

Jaz sem pa prebrala knjigi Recept za ljubezen in Okus po ljubezni od avtorja Anthony Capella, se tudi kuha in mečka rjuhe... jass

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti