Kulinarika v literaturi

Milivoj  

član od: 3.1.2005

sporočila: 9

tema odprta - 26. jul 2009 9:10 | ogledi: 2.374 | odgovori: 15

Nikjer nisem zasledil, da bi bila v KS kje že omenjena knjiga Nevarna kuharija ali pa nisem zadosti spreten v prebijanju skozi podatkovno bazo. Kakorkoli že, toplo priporočam omenjeno knjigo (avtor Andreas Stoikos, prevod Klarisa M. Jovanović, 2005), v kateri je zapisanih sedemnajst izjemnih receptov iz bogate grške kulinarike. Gre za povsem nova kulinarična odkritja. Ob tem pa knjigo odlikuje zanimiva in nenavadna zgodba ljubezenskega trikotnika začinjenega z vrhunskimi gastronomskimi doživetji. Vsaka zaužiti jedi je ob koncu poglavja dodan tudi podroben recept. Nekatere med njimi sem že preizkusil.

Vrhunska literatura ob kateri se cedijo sline!

Milivoj

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

26. jul 2009 10:00

Milivoj, malo se ti je zatipkalo, avtor se piše Staikos in ne Stoikos. Knjigo je založila založba Tuma

Ne iščem dlake v jajcu, ampak če bo knjigo kdo iskal po Cobisu, utegne imeti težave.

Vsekakor pa hvala za zelo dobrodošel predlog, vidim, da jo v naši knjižnici imajo in si jo bom že jutri vsekakor izposodila.

nola

juma  

član od: 15.6.2007

sporočila: 235

28. jul 2009 9:02

Sama sem bila totalno navdušena, ko sem v Vale Novak knjigarni v City parku- LJ. našla knjigo Patricie Cornwell in soavtorice Food to die for. P. Cornwell je namreč pisateljica, ki ima nekaj knjig (romanov) z glavno junakinjo, ki je mrliška oglednica in strašno rada kuha- dr. Kay Scarpetta. Kar je izšlo pri nas, sem prebrala in so mi njena dela res dobra. V samo zgodbo vplete priprave hrane, predvsem italijanske. Ko sem te knjige brala, mi je bilo to res všeč, potem pa naletim na knjigo receptov v knigarni... res presenečenje, pa še naslov je strašno domiselen, a ni? Kupila je seveda nisem (pametna!), ob naslednjem obisku pa je niso več imeli. juma

neznan uporabnik

28. jul 2009 10:47

Kaj pa naš Marko Zorko in Knjiga mrtvih? japaja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

28. jul 2009 10:57

japaja je napisal/a:
Kaj pa naš Marko Zorko in Knjiga mrtvih? japaja
E, to pa je prva liga, jasno, častno mesto na polici. Sploh tisti rek o prijatelju, violini in vinu je ljubek ... Mamamia mamamia

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

28. jul 2009 11:33

Kaj pa Kafkovo juho of Marka Cricka, je že kdo bral? RadaJem

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

28. jul 2009 11:38

Jaz, mislim, da sem jo celo omenjala v temi Kaj beremo - odlična.

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

28. jul 2009 11:58

proxima je napisal/a:
Jaz, mislim, da sem jo celo omenjala v temi Kaj beremo - odlična.
Nisem opazila, sorry. Zanimiva je, ja. Bi jo pa rada prebrala tudi v originalu. RadaJem

akim  

član od: 10.4.2007

sporočila: 141

29. jul 2009 8:06

J.M. Simmel - Pa čeprav ni vedno kaviar - ta knjiga je bila moja prva "kuharska knjiga". Kulinarika tudi rešuje življenja. akim

juma  

član od: 15.6.2007

sporočila: 235

29. jul 2009 10:19

U, ja! Marko Zorko: Knjiga mrtvih! Odlična. Malo morbiden naslov za kuhar'co, ampak ta tudi le-to je Simmlovo pa imam doma pa je že dolgo, kar je bila prebrana. Bo treba obnovit. LP juma

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti