Sivka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

6. avg 2009 22:21

Lavandin ima RAZVEJANA cvetna stebla. Sivka nikoli. Lavandin je bolj robustna rastlina, izrazito sive barve, praviloma vedno, ko porežemo socvetja, precej obilno poganjajo nova. Višina rastline v cvetju je v obićajni zemlji lahko tudi do 3/4 metra, sivka je praviloma precej nižja.

Konec koncewv je pa vse to sivka (Lavandula) in ni kaj veliko komplicitari. Provansa je polna lavandina, pa vam vedno o sivki govorijo..............

rimljanka - zasebno mnenje

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

7. avg 2009 9:35

Super, sedaj pa vem.

Torej imam doma sivko in lavandin. Oboje pa zelooooo lepo diši.

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

7. avg 2009 9:38

Frina, narobe je, da si šla štet tik pred nevihto. Zaradi naelektrenosti  ozračja je vse stalo pokonci in se ni dobro videlo, ali je razvejano ali ne.

Sivec se sliši dobro, ja. Samo, da ga (jo) ne bo kdo poimenoval sivček in ga (jo) bodo potem imeli za fižol.

lp

cervus

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

7. avg 2009 11:23

Razlikovanje smo najbrž  uvedli.

Sivka pa je edaredkih besed, ki se uporablja za : rastlino, gobo in kot osebno ime.

F r i n a

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

19. jul 2011 6:11

Posušila sem sivkine cvetove, ampak ker nisem najbolj pridna pri šivanju, bi rada vedela, ali kdo ve, kje prodajajo

vrečke iz blaga, da bi jih potem dala v predale in omare? Rada bi da bi bile iz lepega blaga in seveda  lepo narejene, podarila  bi jih  tudi prijateljem za praznike.

 

Hvala.

Kotarca

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

19. jul 2011 6:51

Saj lahko daš sivko na v krog odrezano blago, pa potem zapreš kot culico, ali pa na kvadraten kos, ki ga zapreš na dveh straneh kot bonbon. Če narežeš blago s cik_cak škarjami, bodo robovi ostali lepi, uporabi še lep trak, s katerim boš vezala in darilca bodo malo posebna. Namesto blaga bi lahko uporabila til, ta pa sploh ohrani odrezan rob tudi z navadnimi škarjami. Kolikor se spomnim, sem lani v trgovini Svet metraže videla čez 25 barvnih odtenkov tila.

rimljanka

tina711983  

član od: 24.6.2009

sporočila: 197

20. jul 2011 21:23

Živjo punce!

Jaz si pa vsak večer skuham čaj iz sivke, včasih dodam še poprovo meto in morem rečt, da spim kot top.

Sestra ime hude migrene in je rekla, da odkar pije čaj, da je mnogo bolje, da jo zelo pomirja. Ne vem, če je pa za vse vrste migrene.

Par kapljic eteričnega olja sivke pa velikokrat dodam tudi v pralni stroj, ko perem le s pralno kroglivco in s par kapljic kisa in morem rečt, da perilo diši čudovito.

 

Pa lep večer, grem počasi spat, saj čaj že dela svoje......

 

tina711983

Barbi5  

član od: 12.8.2009

sporočila: 33

21. jul 2011 7:55

Tudi sama preprosto obožujem tole rastlinico!! Sem si jo letos eno posadila, ker sem dobila eterično olje za darilo iz Italije, kjer imajo prav kraj, kjer gojijo sivko... Vendar je ena premalo, bom drugo leto nasadila več!

Barbi5

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

21. jul 2011 10:16

Kotarca je napisal/a:

Posušila sem sivkine cvetove, ampak ker nisem najbolj pridna pri šivanju, bi rada vedela, ali kdo ve, kje prodajajo

vrečke iz blaga, da bi jih potem dala v predale in omare? Rada bi da bi bile iz lepega blaga in seveda  lepo narejene, podarila  bi jih  tudi prijateljem za praznike.

 

Hvala.



Kotarca

 

Tale dečva tule

http://didi-mix.blogspot.com/

dela zelo lepe vrečke in mislim,da jih tudi prodaja.

 

 

lp

anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

grox  

član od: 16.4.2007

sporočila: 38

2. apr 2012 15:29

Pozdravljeni

Mene pa zanima če je v sredini maja možno kje dobiti svežo sivko? 

 

grox

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti