Sivka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

2. apr 2012 17:24

Kaj pomeni "sveža sivka" v tvojem dopisu? Listi, cvetovi, potaknjenci...????

lp

cervus

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

2. apr 2012 20:14

A vam sivka že kaj zaganja? Jo imam na ene treh koncih v zemlji, pa vse bolj klavrno zgleda. Ena sadika je bila pozimi celo pokrita s smrečjem, ampak kljub temu ... :(

rag_doll

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

2. apr 2012 20:43

Moja tudi še nič ne kaže, da bo kaj iz nje. Isto je s pampaško travo.

Če pa mogoče le bo, bom zelo vesela.

rosie

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

2. apr 2012 21:16

Meni sivka že "zaganja" (karkoli že to pomeni). Na 600m je prekrasna (ker je že star, velik grm), na 300 m pa je bolj majhna, ker je bila lani posajena - dojenček, ampak je že ustvarila lepe, močne nove poganjke. Obe sta zimo preživeli popolnoma nagi.

lp

cervus

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

2. apr 2012 21:24

Sivko, se da dobiti iz Holandija v vsakem letnem času.

Povprašaj v kakšni cvetličarni sugurno ti jo lahko naročijo.

Sem jo rabila januarja in sem jo tudi dobila, ravno tako iz uvoza.

irena66

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

3. apr 2012 21:45

rosie je napisal/a:

Moja tudi še nič ne kaže, da bo kaj iz nje. Isto je s pampaško travo.

Če pa mogoče le bo, bom zelo vesela.

rosie

 

Malo offtopic: pri meni pampaška trava (ali pač ene vrste trava) sicer poganja, ampak upam, da bo lepša kot lani. Sem jo lani dala v zemljo, za katero slutim, da zna biti prešvoh (kakih 3 m od enega velikega oreha), in je sicer zagnala, ampak vsega skupaj do višine 50-60 cm in brez cvetenja. Istočasno vsajena druga polovica trave pri starših je zrasla v čudovito visoko reč s cvetovi. Je bilo pa ravno v soboto na TV, da jo je treba (spomladi) porezat čisto do tal, da lahko potem zelenje lepo požene. SEm jo spomladi, ampak sem pa pustila preveč štrcljev. Ma, bo, kar bo.

rag_doll

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

4. apr 2012 8:44

Pa saj je šele začetek aprila , pa še suša, malo počakajte, rastline imajo svoje bioritme, ki se jih, ra razliko od nas, držijo.

rimljanka

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

4. apr 2012 8:54

rimljanka, morda sem res neučakana, ampak pri moji hčeri, ki živi v bližini, je sivka že lepo ozelenela.

rosie

antonija7  

član od: 11.5.2011

sporočila: 219

4. apr 2012 9:02

Jaz imam sivke že vrsto let  in mi vsako poletje pečudovito cvetijo.  Ko so že eno leto nasajene jih spomladi obrežem(skrajšam) za 10 cm,  iz tega bujno poženejo in poleti lepo cvetijo, po cvetenju pa  grmičke sivke skrajšam za polovico, gledam pa ,da ima še liste. Tako mi sivka že vrsto let čudovito cveti, ne ogoli in me razveseljuje z cvetovi.  zima ji nič ne škodi ne mara pa ko odraste presajajnja, to vem iz svojih izkušenj.

antonija7

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

10. dec 2019 14:21

Letos želim podariti sivkine dišavne vrečke, vendar pa zeliščne stojnice, na kateri sem imela namen povprašati za sivko, na ljubljanski tržnici žal ni več :(. Morda katera ve, kje v Lj ali sicer bi bilo možno kupiti sivko za polnjenje dišavnih vrečic? Potrebujem sicer količino za 4 male vrečice.

~Two things define you. Your patience when you have nothing, and your attitude when you have everything.~

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti