Likanje srajc

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8695

25. jul 2009 13:17

Prav to sem imela v mislih... Mogoče boljš, da je ni... da jo še s temo ne zamorimo.

Bomo videli, kakšen odziv bo imela.

 

Pozdravček"

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

25. jul 2009 13:35

Likanje načeloma ni moje najljubše opravilo, ampak - kad se mora, nije teško.

Od vseh cunj, ki jih moram likat, najbolj "sovražim" hlače mojih dveh sinov, ki imajo malo morje žepov in so tako ali drugače prešite. Sicer pa pri srajcah vedno najprej zlikam ovratnik in manšete, potem tisti del pod ovratnikom na hrbtni strani - ne morem se spomniti, kako se temu sicer reče- nato rokave, prednji desni del, hrbtni del in sprednji levi. Rokavov nikoli in nikdar ne likam na črto, ne dolgih in ne kratkih.

Aja, če sem sama doma, si navijem meni všečno muziko skoraj do fula (no ja) in potem je vse skupaj lepše.

Trenutno imam za zlikat le eno srajco in eno majico, to mi je ostalo od včeraj, ko sem bila ful pridna in sem kar z balkona pobirala in sproti likala, ti dve zadevi pa sta bili še malo mokri.

rrr

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

25. jul 2009 15:31

Ooooh, že nekaj let sem super, ueber srečna kar se srajc tiče. Za $2 na komad, ti jih v kemični čistilnici lepo operejo, poškrobijo in zlikajo, pa še pobiranje in dostava na dom je zastonj!!! Seveda poberejo tudi moja krila in jakne ipd ob istem času in po potrebi.

Še vedno likam VSE ostalo, od kuhinjskih prtičkov do posteljnine, puloverjev, mikic in kavbojk. You name it!

 

Že dolgo me pa zanima, kakšen sistem imajo v čistilnicah, da ne zmešajo cunj! Me v resnici zanima.

Vanja

ireneja  

član od: 1.6.2009

sporočila: 8

25. jul 2009 16:12

Likanje srajc mi je najbolj zoprno opravilo. Večkrat sem že razmišljala kdaj za vraga bodo iznašli takšne materiale, ki jih ne bi potrbno likati. Imam pa sodelavko, ki je pred kratkim izjavila, da ne lika nobene stvari več. Ima namreč zelo dober sušilni stroj in pravi, da oblačila , ko jih vzame iz sušilca takoj zloži in to je to. Samo jaz skoraj ne verjamem, da so srajce brez likanja v redu. Moj mož bi verjetno imel pripombe . Ima katera kakšne izkušnje, kako je s tem sušilcem. Jaz ga namreč še nimam in ga niti ne pogrešam, ker zelo rada obešam perilo in mi je všeč ko okoli hiše tako lepo diši po mehčalcu. ireneja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

25. jul 2009 16:34

ireneja je napisal/a:
Večkrat sem že razmišljala kdaj za vraga bodo iznašli takšne materiale, ki jih ne bi potrbno likati. ireneja

 

Ireneja,

No iron ali wrinkle free srajce, tudi 100% bombaž, obstajajo vsaj 15, 20 let. Res jih je treba zelo malo peglat in so super za potovanja. No ja, če znaš lepo zložit tudi napolnjena potovalka ne naredi škode.

Imajo tudi kaki hlače, moške in ženske, ki se ne (oziroma se zelo, zelo malo) mečkajo.

 

Vanja

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

25. jul 2009 16:40

Jaz sem mojemu kupila srajce z videzom mečkanke in jih ne smem likat . To je super varianta. Pa še všeč so mu. In ko gremo na dopust, mi ni treba skrbet kakšna bo prišla na cilj Vsega skupaj zlikam parkrat na leto samo srajco mojega tasta (kar se moških srajc tiče). Najprej levo stran, nato hrbet, desno stran, sledita oba tokava in na koncu ovratnik. Tudi jaz imam v omari bore malo srajčk, tako da pridejo ene 3x na leto na vrsto še moje, ki jih likam v enakem zaporedju. LP mina20

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

25. jul 2009 16:48

Zlaganje srajc v potovalke

Ugotovila sem, da je za potovanja najbolje zložit srajce na pol po dolžini, tam, kjer so gumbi. Tako je vsaka polovica sprednjega in zadnjega dela nezmečkana. Zadnji del ima pa samo gubo po dolgem. Potem "prepolovim" srajce še tam, kjer je pas in položim v potovalko.

 

Tako tudi mojih lanenih srajčk ni potrebno likat, ko pridem v hotel.

Srajce, ki so iz večno zmečkanega materiala so sicer OK, so pa za vsakogar in še sploh ne za vsako službeno mesto. Na žalost.

Vanja

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

25. jul 2009 17:21

Jao Dragička,pejt raje na morje,ne takoj prvi dan dopusta peglat,si ga boš pokvarila

Pri nas je likanje moško delo,zato pa tudi ne nosi srajc,razen za kakšno ohcet,pa Abrahama.

lp goga

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

25. jul 2009 18:36

gogad je napisal/a:

Jao Dragička,pejt raje na morje,ne takoj prvi dan dopusta peglat,si ga boš pokvarila

Pri nas je likanje moško delo,zato pa tudi ne nosi srajc,razen za kakšno ohcet,pa Abrahama[jezik].

Tako se govori! Moj si jih še takrat ne upa nosit;-) Dragička, upoštevaj nasvet Gogad, ti ne bo nihče sunil dela

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

26. jul 2009 8:15

Uf še dobro, da moj ne nosi srajc, ker sovražim liknje. Zadnje čase likam samo ene par oblekic od hčerkic, drugače pa srajce ene 3x na leto drugače jih ne nosi, hvala bogu. Tiste službane so pa iz tako finega materjala, da jih takoj ko jih potegnem iz sušilca dam na obešalnik in so še lepše kot da bi jih likala.

jade

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti