Likanje srajc

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

tema odprta - 25. jul 2009 8:39 | ogledi: 8.647 | odgovori: 57

Ker sem prvi dan na dopustu, sem začela z likanjem  . Predlagam, da izmenjamo nekaj besed glede likanja srajc - moških in ženskih bluz.

Saj vem, da je to nekaterim  "nočna mora", ampak...  .

 

Jaz to delam tako: mokro srajco stresem in obesim na obešalnik. Ko se posuši jo zlikam - enkrat smo se že pogovarjale: 1. ovratnik, 2. desni del srajce, 3. hrbet, 4. levi del srajce in na koncu rokavi.

Zlikani srajci zapnem prva tri - štiri gumba, jo dam na obešalnik, nekaj časa počaka na kljuki od vrat  , da se "ohladi" in potem gre v omaro. (Na to "obešeno na kljuki od vrat" imava z možem večne spore, češ, da s tem uničujem kljuko....  

Nekoč sem zlikane srajce zlagala, potem sem si omare prilagodila tako, da imam  veliko prostora za obesit, tako da vse srajce obešene na obešalniku dam v omaro.

Pozdravček!

 

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

25. jul 2009 8:51

Uuuuuu tista temna mi je lepa, pa še "lepa" glava, da bi bila namesto obešalnika....pa bi potem lahko sliko prilepila k moji temi.

Lepo likaš, pridna! Sicer je moj vrstni red malce drugačen kot tvoj, jaz najprej ovratnik, nato levi rokav, desni rokav potem, desni del, levi del, nato hrbet, obešam jih tako kot ti in jih ne spravim v omaro, ker se sicer zmečkajo!

Likanje je zame najgrše žensko delo!

Anamarija

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

25. jul 2009 8:59

Anamarija, vrži tisto "žensko delo", ker nas bodo kižale 

 

Recimo, moj zet si v glavnem sam lika srajce in hlače, češ, da to on najboljše naredi; dočim pa sin bo raje zmečkan "kot da bi ga krava žvakala".

 

Pozdravček!

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

25. jul 2009 10:45

No, Anamarija se je malo nerodno izrazila... likanje kot najgrše žensko delo (ali je katero delo grdo?) , vsekakor pa je najbolj zoprno!

Glede zaporedja posameznih delov srajce likam podobno kot dragička. Ker moj dragi nosi pretežno srajce, si ne morem privoščiti taega sušenja kot ga je omenila dragička, čeprav se strinjam, da je optimalno. Srajce sušim zunaj na štriku tako, da jih obesim z dvema klupicama za konce šivov, kjer se stikata oba sprednja dela s hrbtom. (se opravičujem za narečnost) Poberem jih, ko so še malce vlažne in jih zlikam. Nato jim zlikane obesim na obešalnike, da se do konca posušijo. Za srajce imam "ravne" in ne "povešenih" obešalnikov kot so na sliki, ker se mi zdi, da na ravnih ohranijo lepšo obliko.

Mi je pa neskončno žal, da sem se v prvih letih sobivanja z mojim dragim enkrat pošteno skregala s taščo, ko mi je iz dobre volje zlikala srajce in ostalo cotovje, češ, da on pa je zdaj moj in mu bom že jaz likala srajce. Jah, saj eni pač prepozno pridemo k pameti. Si dandanes mislim, kako bi bilo fajn, ko bi taščica spet kdaj pokazala dobro voljo. :S

Anja

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

25. jul 2009 10:53

(Izven konteksta- Anamarija, je močna burja danes pri vas?) fresh

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

25. jul 2009 10:55

In to temo odpreš ravno, ko je šla Ognjič na dopust... ko bi imela toooooliko za povedat

tulka

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

25. jul 2009 11:21

fresh je napisal/a:
(Izven konteksta- Anamarija, je močna burja danes pri vas?)fresh

Komaj sem prišla do računalnika...Lepooooooo!

O, Fresh kako si kaj?

Anamarija

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

25. jul 2009 11:30

Fresh je sitna, ker se je vreme sfižilo, pa zdaj prav tako trenira za gospodinjo (beri: pegla). fresh

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

25. jul 2009 11:35

Anamarija, imava isti vrstni red likanja srajce :)

Ko likam, sem vesela, da moj dragi raje nosi majice, čeprav tako fajn zgleda v srajcah ...

Atina

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

25. jul 2009 11:58

Včasih je veljalo,da rokav ne sme biti na rokavu zalikan na rob. Likanje je na pa je rob je predvsem lažje in hitrejše. Lp Nasha

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

25. jul 2009 13:02

Joj, prejoj, "ta glavna" strokovnjakinja pa na dopustu. Kaj si naredila, dragička! Kaj bo pa Ognjič rekla??????? Pazi se, ko pride nazaj z morja..............................

Vidim, da je tulka opazila isto.................. rimljanka - zasebno mnenje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti