Čičerika

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

19. maj 2010 21:04

Marec, kupujete suho ali kuhano v konzervi?

rimljanka

emina  

član od: 15.10.2006

sporočila: 126

19. maj 2010 22:21

Kako jo najpogosteje uporabljate? Moram priznat, da je še nismo jedli doma, bi pa zelo radi. lp!

Alfica  

član od: 5.3.2006

sporočila: 59

19. maj 2010 22:58

V solati, kot dodatek kremnim zelenjavnim juham, pašta čičerika (variacija pašta fižola, le da namesto fižola uporabiš čičeriko), falafel, humus, meni gre s čičeriko zelo dobro tuna in paradižnik, kar lahko potem polniš v tortilje, ponudiš kot solato... V bazi receptov je pa sigurno še kar nekaj zanimivih receptov Alfica

pi.kica  

član od: 19.8.2007

sporočila: 75

19. maj 2010 23:05

Jaz jo tudi obožujem in sicer v kombinaciji z zeleno solato. Me pa zanima, če je kakšna razlika v kvaliteti, ter tudi v učinku na zdravje, med suho, ki se jo skuha in med kupljeno v konzervi? Jaz prakticiram slednjo, po liniji najmanjšega odpora seveda

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

20. maj 2010 9:46

Emina, pri nas jo uporabljamo na vse mozne nacine. Kot tudi druge strocnice (mislim, da bi kaksen dietolog rekel, da smo zelo pridni, kar se uporabe strocnic tice). Evo, nekaj idej: Tale je priljubljena solatka, ki jo nesemo na plazo, piknike, se posebej pa tekne dobro ohlajena na kaksen vroc vecer (lahko dodas se bucke na zaru, paradiznike, papriko, kumare, skratka, po zelji): http://www.kulinarika.net/recepti/10097/solate/solata-i Dodajam jo v zelene solate namesto fizola, dodajam jo v vse vrste minestric (za inspiracijo glej minestrice od Anemarije, ki so brez izjeme 1A- punca ima resen talent za tele zupce), ki so pri nas zelo priljubljene vse leto (z obilo zelenjave), rizota s cicerko je odlicna (verjames ali ne), lahko jo dodajas omakam za testenine, naredis humus (namaz iz cicerike in sezamove paste), falafel, ocvrtki, odlicno se obnese v indijskih jedeh, ce jo dobro zmeckas in dodas nakockano zelenjavo lahko naredis polpetke, pretlacena in zacinjena je lahko osnova nadevom za lazanje ali kanelone (orientiraj se po receptu za lazanjo z leco, ki je by the way blazno dobra), naredis jo lahko po enakem sistemu kot pasulj, kot kremno juho, zakuhas jo lahko v "ricet", ... Skratka, res uporabna stvar. Razmisljaj v smeri fizola, ki ti je bolj znan in ga nadomesti s ciceriko ali pa po sistemu pol-pol. @Rimljanka: strocnice sem veliko kupovala v Eurospinu (smo tiste z vrta sproti pospravili s toplimi kumarami kot si nekje predlagala) in moram reci, da sem bila blazno zadovoljna. S "sosedovim" fizolom se mi je nekajkrat zgodilo, da se nikakor ni hotel skuhati kot bi bilo treba in sem potem presedlala na Eurospin, kupovala pa sem ciceriko, leco, fizol beli, fizol rjavi, poleg tega pa tudi jecmen, mesanico strocnic za minestro, ... Pa dober tek! fresh Sporočilo je spremenil(a) fresh dne 20. 2010 09:47

emina  

član od: 15.10.2006

sporočila: 126

20. maj 2010 21:25

fresh: jooj ta solata pa zgleda zelo dobro! Praviš, da je v Eurospinu dobra iz konzerve? Zagotovo jo bomo probali, hvala za nasvet! lp!

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

21. maj 2010 6:53

jaz imam čičeriko najraje kuhano, še vročo brez vsega ostalega... drugače pa v paradižnikovi solati,.. klavdija

kohica  

član od: 30.1.2007

sporočila: 528

21. maj 2010 8:21

Z Evrospinom sem tudi jaz zadovoljna :))

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

21. maj 2010 9:26

Emina, kupovala sem suhe strocnice, ampak so se vse zelo uspeno kuhale, pri "sosedovih" pa sem vcasih imela problem. fresh

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti