Sladice brez sladkorja

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

12. maj 2016 16:17

Misliš, da v banani in borovnicah pa ni sladkorja? Sadni sladkor je v sadju. Jaz raje pojem malo manj sladkega pa tisto konkretno.

Lp, Saša

Mir in dobro!

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

12. maj 2016 18:36

Se popolnoma strinjam ampak se mi zdi veliko bolje sadje. Vsaj zame. 

Saj med vsebuje približno 80 odstotkov sladkorja.

pomoc

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

12. maj 2016 18:46

Našla tak recept.

 

Želite izvedeti najbolj preprost recept za veganski čokoladni puding, sladico brez jajc, moke in mlečnih izdelkov? Da zna domači puding pripraviti vsak otrok, ni več nobena skrivnost, a da je tako enostavno, si verjetno niste mislili. Okusen presni čokoladni puding pripravimo iz zgolj treh sestavin, od katerih sta dve sadje in nobena čokolada! Če mislite, da to ni dovolj za slasten puding, boste morali to vzeti nazaj, ko boste preizkusili ta recept!

Recept za veganski čokoladni puding:
Sestavine za veganski čokoladni puding:

1 banana
1 avokado
2 žlici kakava 
kokosova moka (po želji)
Postopek priprave veganskega čokoladnega pudinga:
Olupimo zrelo banano, avokadu odstranimo koščico in oboje stresemo v mešalnik. Vanj dodamo še kakav in mešamo, dokler ne dobimo gladke homogene mase. Prestavimo v kozarec ali skodelico in po želji za posip uporabimo kokosovo moko. In to je vsa umetnost! Po dober tek!

 

https://www.youtube.com/watch?v=92TvwgCpB9o

 

 

 

 

pomoc

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

12. maj 2016 19:13

Jaz navadni sladkor nadomeščam z brezovim sladilom, ki ima izredno nizki glikemični indeks in gre dejansko za zdravi sladkor, pa še količino sladkorja v receptih vedno delim najmanj z 2, ker je brezovo sladilo slajše.

Edina pomanjkljivost je cena...

Aha pa še to za informacijo:

Brezovo sladilo = Xilitol

testeninca

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

13. maj 2016 8:23

pomoc je napisal/a:
Namesto sadnega jogurta iz trgovine. Pa Smuti

 

100 g borovnic
1 banana
1 navaden jogurt

 

V blender vsujemo borovnice in vanj narežemo olupljeno banano na večje kose. Dodamo jogurt in vklopimo blender za kakšno minuto, da dobimo gost smuti brez koščkov.

pomoc

Vsak naj si sladi, kakor mu paše.

Upoštevati pa je treba tudi dejanske količine, ne le povprečje na 100g.

100 g borovnic + 100 g banan = 20 g sladkorjev

žlička medu (20 g) = 15 g

Naše telo sladkorje potrebuje, bistvo pa je v zmernosti.

trac

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

13. maj 2016 14:39

Med je malo drugačen kot pa sladkor v sadju. Med ne jem, sadje pa se mi ne zdi problematično.

Kar se tiče sladil pa se mi tudi ne zdi nič naravnega kot pravi testeninca. Se mi zdi bolj zdrav sadni sladkor kot sladila, sirupi in med.Zato pojem rajši več sadja. Kot pravi trac vsak naj si sladi, kakor mu paše. Ugotavljam pa, da ni enostavno najti recepte brez sladkorja. Je kar težko. 

pomoc

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

13. maj 2016 14:47

Daj si malo preberi o brezovem sladilu, predno kaj komentiraš.

 

To ni sladilo ala natren ipd.

testeninca

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

13. maj 2016 15:16

Testeninca kot komu paše. Meni se pač ne zdi nič naravnega v teh vrečkah. Če si sama prepričana in ti je dobro pa le jej. Me pa sigurno ne prepričaš, da je sladilo naravno. Me tudi ne prepričajo BIO izdelki. Ki so le napihnjene cene. Pa naj še tako na veliko pišejo kako naravno je. Me ne prepriča  

Sporočilo je spremenil(a) pomoc dne 13. 2016 16:04

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

13. maj 2016 15:30

Kaj ti pove ime brezovo? Da izvira iz breze mogoče, ki je pa popolnoma umetna po tvoje ali?

 

Evo en kopiran opis, če pa bi malo poguglala bi odkrila še kaj sama, pa mogoče tudi kako temo manj odprla...

 

"Brezovo sladilo ali ksilitol je sladilo, ki vsebuje malo kalorij – polovico manj kot trsni sladkor. Z njim lahko pečete, kuhate saj se hitro raztopi, je podobnega videza in okusa kot trsni sladkor. Pridobivajo ga iz lubja breze (brez, da bi posekali drevo!) in je tako 100% naravno sladilo brez dodatkov. Pomaga pri preprečevanju kariesa in zmanjšuje nastajanje zobnih oblog, zato ga boste našli tudi kot sestavino v zobnih pastah. Ima nizek glikemični indeks, absorbira se zelo počasi, zato ne vpliva na raven inzulina. Tako je primeren tudi za diabetike in ljudi, ki se borijo s kandido.

Uporaba ksilotola

Ksilotol uporabljamo namesto sladkorja pri peki slaščic ali kuhi. Doziramo ga polovico manj kot navadnega trsnega sladkorja. Super je tudi za pripravo marmelad."

testeninca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti