Mascarpone krema

njofra  

član od: 6.11.2006

sporočila: 70

tema odprta - 24. jul 2009 15:47 | ogledi: 29.967 | odgovori: 11

še nikoli nisem uporabila mascarponeja in me zato zanima ali bi lahko takšno kremo dala med biskvit namesto klasične skute pa da ni tekoče ali moreš dodat žele-fix.

sem se klasične skute malo naveličala.

ali moraš še vseeno dodat skuto.

njofra

feferon  

član od: 27.8.2007

sporočila: 114

24. jul 2009 15:57

Maskarpone lahko zmešaš s stepeno smetano, pa ni treba niti želatine dodajat. feferon

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8686

24. jul 2009 16:04

Nobene želatine... Stepeno smetano po žlicah umešaj v maskarpone, po okusu sladkaj.

 

Pozdravček!

njofra  

član od: 6.11.2006

sporočila: 70

24. jul 2009 16:07

hvala za hitre odgovore. njofra

luccka  

član od: 8.12.2007

sporočila: 229

11. okt 2012 12:01

 

Da ne odprem teme z istim naslovom, vas tukaj prosim za pomoč.

 

Torej, ta vikend se bom spet lotila ene torte... Ker imamo zelo radi tiramisu, sem se odločila, da bom naredila tudi torto v tem stilu. Spekla bi biskvit (verjetno čokoladen, da bo malo kontrasta), ga navlažila s kavico rahlega okusa, zatakne pa se mi pri kremi. Namreč moja ideja je, da bi naredila kremo iz skute in mascarponeja, saj nam je ta okus zelo všeč (tako delam tudi tiramisu). Vse kar najdem na kulinariki pa so recepti in nasveti, ki vsebujejo mascarpone in smetano.

Zanima me, ali je katera že kdaj delala kakšno torto, ki bi imela kremo sestavljeno iz skute in mascarponeja, smetane pa ne bi bilo oz. čimmanj? Skrbi me kako kompaktno kremo bi dobila, če bi zmešala pol skute-pol mascarpone sira. Koliko želatine bi bilo fino dodati?

Vem namreč, da je krema iz smetane in mascarpone sira precej kompaktna, tu pa se bojim, da se mi ne bi kaj sesirilo, saj sestavine niso ravno poceni...

Aja, naj dodam še to, da bi rada torto potem okrasila, zato želim res tisto sestavo biskvit-krema-biskvit itd. 

Hvaležna bom za vse ideje in nasvete!



luccka

Sporočilo je spremenil(a) luccka dne 11.okt 2012 12:07

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

11. okt 2012 13:40

Poskusi kar tako  zmešat malo skute in mascarpone sira, pa boš videla, kako se zadeva obnese. Nekaj žlic obojega, za test.

mamamia

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

11. okt 2012 15:48

Jaz sem delala jagodne rezine na ta način. Spodaj je bil bel biskvit z belo čokolado, nato jagode preko pa krema. Krema je iz 250g mascarpone sira, 250g pasirane skute, 50 g sladkorja v pragu, vanilin sladkorja, žlice limoninega soka in 3-4 listov želatine. Krema je lepo kompaktna. Edino kar pazi je, da ne mešaš preveč. Mascarponeju dodaj vse sestavine razen skute in dobro zmešaj, nazadnje dodaj skuto in ne mešaj preveč, ker se pasirana skuta rada utekočini.

 

Vesnuska

luccka  

član od: 8.12.2007

sporočila: 229

11. okt 2012 20:22

Vesnuška hvala! Bom vzela kar ta recept, le podvojila količine.

In mamamia, tudi ta nasvet bom upoštevala, morem priznati da niti slučajno nisem pomislila, da bi prej poskusila le  čisto majhno količino... 

luccka

Kulinaričarka  

član od: 4.10.2012

sporočila: 29

11. okt 2012 21:39

Mene pa zanima nekaj; ali je bolje delati po načinu:

1. sladko smetano in čokolado stopim, ohladim ter stepem, ter šele nato dodam mascarpone

2. mascarpone in stopljeno čokolado zmešam z stepeno sladko smetano

 

Hvala za pomoč!

LP

Kulinaričarka

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

11. okt 2012 23:18

jaz po mnogo težavah s prvim načinom, delam po drugem, vendar pazim, da je vse podobnih temperatur - sobnih! Pa še eno je, da se mi zdi, da je volumen po prvem načinu manjši. In manjša količina čokolade mora biti kot za drugi način. Npr ne moreš delati 1:1

Stepem mrzlo smetano in pustim na pultu tako dolgo, da se tudi čokolada rahlo ohladi, vendar ne čisto, ker so potem grude v smetani. 

matejaMICI  

član od: 29.7.2011

sporočila: 3

19. mar 2013 12:30

mene pa zanima, če ima kdo izkušnje z zmrzovanjem mascarponeja? Kako se obnese, če ga imaš npr. viška in ga zmrzneš in nato odmrzneš ko ga rabiš?

 

Lp MatejaMICI

matejaMICI

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti