Testo za burek

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

tema odprta - 24. jul 2009 9:23 | ogledi: 22.824 | odgovori: 33

Pozdravljeni,

mene zanima, če se lahko testo za burek shrani v hladilnik za npr. en dan. Ostal mi je en nerazvlečen hlebček testa, pa mi je zmanjkalo sestavin. Ali bo npr. jutri še uporaben, če ga naoljim, pokrijem in dam v hladilnik?

Zanima me tudi, kako se pravilno zloži burek, ki ni zavit v polža. Tak, ki je zložen po plasteh v okroglem pekaču (iz domačega vlečenega testa, kupljeno testo znam zlagati po plasteh).

Hvala za odgovore!

matilda

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

24. jul 2009 11:09

matilda, lahko shraniš testo v hladilniku. Lepo ga naolji in zavij v prozorno folijo za živila ali PVC vrečko.

kobra 1

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

24. jul 2009 11:36

Tudi zamrzneš ga lahko, v obh primerih se bistveno bolje vleče kot sveže...Mnogokrat preverjeno. Zamrzneš ga tako, kot ti svetuje kobra1 za hladilnik. Sploh se splača narediti več testa, ga nekaj zamrzniti, je potem hitro narejen zavitek ali burek ali......

rimljanka - zasebno mnenje

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

24. jul 2009 12:14

O super, če se obnese zamrznjeno, potem se ga pa res splača narediti malo več naenkrat. Hvala!! Tale mali hlebček, ki je ostal, bom pa kar v hladilnik dala, kot je kobra predlagala, pa magari potem z jabolki napolnim. Ojoj, tisti video... če poskusim testo tako raztegnit, bi gotovo končalo zavito kje drugje, ne na pultu:) Hvala za link! matilda

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

25. jul 2009 5:49

matilda je napisal/a:
Ojoj, tisti video... če poskusim testo tako raztegnit, bi gotovo končalo zavito kje drugje, ne na pultu:) Hvala za link! matilda
Testo raztegni tako, ko si ga do sedaj. Bistvo tega linka je bolj v tem, da se vidi, kako ti sploh uspe narediti plasti in jih spraviti v okrogel model. Čeprav bi jaz dala malo več nadeva, kot ga je na posnetku. ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

25. jul 2009 6:40

Videa nisem pogledala, ampak moja soseda iz Sarajeva (ista iz onega videa, po katerem že znaš narediti burek - polža) ga naredi tako, da testo razvalja kot običajno, potem pa ga položi na okrogel pekač, da testo visi čez, osrednji del pa pritisne na dno. Nato da na testo, ki pokriva dno, nadev, potem pa nadaljuje tako, da vzame en del testa, ki visi čez in ga zapogne na nadev ter namaže z drugo plastjo nadeva. Tako se pomika po "obodu" testa, ponavlja postopek in testo zapogiba na nadev (pri tem ga tudi "gužva"), da pač paše v pekač.

Upam, da sem razumljivo napisala - tak burek je meni najboljši in takega, narezanega v trikot, tudi kupujem.

 

LP

katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

25. jul 2009 8:29

mambica je napisal/a:
matilda je napisal/a:
Ojoj, tisti video... če poskusim testo tako raztegnit, bi gotovo končalo zavito kje drugje, ne na pultu:) Hvala za link! matilda
Testo raztegni tako, ko si ga do sedaj. Bistvo tega linka je bolj v tem, da se vidi, kako ti sploh uspe narediti plasti in jih spraviti v okrogel model. Čeprav bi jaz dala malo več nadeva, kot ga je na posnetku. ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^
Mambica, hvala, saj sem videla postopek in razumela, kako se zlaga, ampak sem mogla omeniti kako občudujem tele profesonalce. Verjamem, da bi po par sto burekih tudi jaz znala še kako drugače razvleči testo, kot čisto počasi na prtu:) Katka, a tvoje sosede se nebi dalo pripraviti še na eno snemanje;) matilda

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8684

25. jul 2009 8:42

Vsaka čast mladeniču, ki "razvija" kore napol v luftu, ampak pri meni v kuhinji si pa že ne bi špogal s temi akrobacijami. Pult masten, roke mastne..., zato tudi ima ploščice do stropa, pa "rostfrej" pult.

 

Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti