Abraham

žanika  

član od: 29.1.2008

sporočila: 13

tema odprta - 23. jul 2009 9:14 | ogledi: 3.585 | odgovori: 5

Pozdravljeni, konec meseca julija prirejam praznovanje. Mož praznjuje abrahama. Najeli smo večnamenski dom, ki ima dosti prostora tudi zunaj. Glavne aktivnosti bi se odvijale v notranjosti, potem pa bi se gosti lahko prestavili na prosto. Hrano oz. pogostitev bi pripravili v lastni režiji za okoli 45 ljudi, hrana odojek in janček pečen vse pečeno na ražnju in vse kar paše zraven, potem pa še roštilj. To bi bilo kot en piknik.

Prosim vas, da mi daste kak nasvet ali idejo, kako postreči gostom, ali naj pripravim self servis ali naj grem v klasiko, da dam na mize hrano. Kakšne priloge bi vi ponudili k odojku in jancu, potem še k roštilju. Vsaka ideja bi mi prišla prav. Lep pozdrav. Čakam vaše nasvete.

žanika

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

23. jul 2009 10:07

Poskusi koruzo s curryjem: na malo masla in olivnega olja prepražiš nekaj konzerv koruznega zrnja, zaliješ z malo vina, ko izpari, potreseš z mešanico začimb curry, soliš, še malo popraš in vsa tekočina izpari, umakneš z ognja. Ko je koruza mlačna, dodaš še kislo smetano. Na pari skuhaš cvetačo, korenje in brokoli. Pripraviš preliv iz olja, kisa, limoninega soka, balzamičnega kisa, soli, popra in več vrst svežih zelišč ter še mlačno zelenjavo s tem preliješ, rahlo premešaš in pustiš v hladilniku, da hkladno postrežeš k mesu. Rezine bučk opečeš in jih v plasteh nalagaš v skledo, sproti prelivaš s prelivom iz olja, kisa, vina, strtega česna in sesekljanega peteršilja, soli ter popra. Morda poskusiš še tele zadeve: http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=12518 http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=10058 http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=8086 Lahko narediš kumarično solato in jo potreseš s praženimi sezamomivi semeni. Ali zmešaš rdeče in belo zelje ter dodaš narezan por in pripraviš z običajnim solatnim prelivom. Morda mešanica fižola različnih barv (bel, rjav, rdeč, češnjevec, pa malo graška in sesekljane rdeče in zelene paprike, z bučnim oljem in zelišči, kisom ...) Jajčevci s sojo: na kocke narezane jajčevce prepražiš na olju, da so hrustljavi. Odcediš jih in shranuš v priemrni skledi. Potem v isti ponvi prevreš sojino mako, malo sladkorja in riževega kisa (ali navadnega kisa) ter veliko strtega česna, in s tem preliješ jajčevce ter jih, ko so ohlajeni, potreseš z veliko sesekljanega petršilja (še bolje pa koriandra, a tega vsak ne mara). Tele ideje so lahko morda kot dodatek h klasični zelenjavi, ki jo imamo običajno prav tako radi k jagenjčku in drugemu mesu z ražnja in k mesu z žara. Praktične jedi so pa zato, ker jih lahko priraviš že dan prej, kar pri takih piknikih ni nepomembno. Pozdrav, Mamamia mamamia

žanika  

član od: 29.1.2008

sporočila: 13

24. jul 2009 13:59

Hvala, Mamamia. Zanima me če ima še kdo kako idejo in iskušnjo z pripravo praznovanja v taki obliki. žanika

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

24. jul 2009 19:17

Po mojem mnenju se pri fešti tipa "odojek&jagenjček&žar" samopostrežna varianta še najbolj obnese- že zato, da je hrana bolj na kupu in ne raztegnjena po vseh mizah. Poleg tega je vse, kar po fešti ostane, precej bolj "apetitlih" če je na eni (postrežni) mizi, kot hrana, ki ostane po mizah, kjer okrog sedijo ljudje, ki bolj ali manj zagnano (nekateri tudi mokro) "govorijo v hrano", kadilci (če je to zunaj) puhajo dim, hrana se bolj suši in robovi spreminjajo barvo, muhe imajo veselico...(ok, malo pa res pretiravam )

Če imaš možnost kje dobiti bain-marie s pokrovom, malo večje košare za kruh (narežeš večjo količino in pokriješ s prtom), manjše košarice za pribor... Na poletnih feštah jaz predvsem pazim na to, da je hrana čimbolj pokrita, kar je pri samopostrežni varianti po moje najlažje izvedljivo.

Plastičnih krožnikov in pribora pa ne uporabljam, če se le da...že okus hrane se mi v plastiki zdi slabši (predsodek:), s stališča ekologije pa sploh ni dileme. Teh smeti se pri 45 ljudeh kar nabere...

LP, V.

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

24. jul 2009 20:47

mi smo imeli okoli 40 ljudi za otrokov 1. rojstni dan. pekli smo na žaru, kot priloga veliko zelenjave, obvezno na seznamu: http://kulinarika.net/recept/predjedi/Dusene_bucke_

smo vse lepo zložili na eno mizo in so se gostje pač malo sprehodili, si poiskali kar jekdo želel...jaz pa sem imela malo lažjedelo z nadzorom, če je bilo potrebno še kaj dodatno prinest. Drugače lahko tako non stop krožiš po mizah in nosiš zraven. Tako da moj predlog - vse na 1 mizo

Rebeka

žanika  

član od: 29.1.2008

sporočila: 13

28. jul 2009 12:08

Rebeka in VilmaS, lepo se vama zahvaljujem za vijine predloge. Misilim oz. vem, da bom tudi jaz šla v to varianto, tudi meni ni všeč, da se hrani suši na mizi. Hvala. Žanika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti