Mum 4701

strippy  

član od: 18.11.2008

sporočila: 283

25. feb 2010 14:51

NNATALIJA je napisal/a:
A Mum 4 tudi shodi ali ne?

 Mumm 4 shodi v primeru, ko delaš rezančevo, vlečeno ali kvašeno testo na stopnji 3 ali bognedaj na 4. Takrat je kar živahen. Na stopnji 2 vse naredi odlično, edino pri rezančevem testu, ki je najbolj trdo, ga je pametno imeti na očeh.

strippy

Ilbis  

član od: 31.1.2010

sporočila: 23

25. feb 2010 14:56

Tudi sama se odločam med Mum4 in Mum8. Smo 4članska družina in ga potrebujem za stepst smetano, zmešat jajca in sladkor, ter občasno zamesit kruh oz. krofe. Zdaj že 14 dni prebiram razno razne forume in poskušam ugotovit, ali mi bo Mum4 dovolj. Predvsem, tudi mene zanima, ali se bo Mum4 premikal po pultu, če porabim kilo moke in ostale dodatke. lp Ilbis

strippy  

član od: 18.11.2008

sporočila: 283

25. feb 2010 18:30

Ilbis je napisal/a:
Tudi sama se odločam med Mum4 in Mum8. Smo 4članska družina in ga potrebujem za stepst smetano, zmešat jajca in sladkor, ter občasno zamesit kruh oz. krofe. Zdaj že 14 dni prebiram razno razne forume in poskušam ugotovit, ali mi bo Mum4 dovolj. Predvsem, tudi mene zanima, ali se bo Mum4 premikal po pultu, če porabim kilo moke in ostale dodatke. lp Ilbis

Jaz ga uporabljam bistveno več, pa nam popolnoma zadodstuje. Ima pa 550W. Na stopnji 2 pri  kruhu iz 1,2 ka moke se ne premika, je pa odvisno tudi, kakšen pult imaš. Če je gladek, ni problem.

strippy

NNATALIJA  

član od: 2.9.2003

sporočila: 141

25. feb 2010 18:30

Strippy hvala, če bom imela MUM4 bo potem večinoma do 2 pel, saj največ ga rabim za vlečeno testo. No, Ilbis, v isti dilemi si kot jaz. Jaz premlevam še tale Kenwood km560 - je ravno vmes- velikost posode in 1000kw ima. In čuda nastavkov...samo mi je v trgovini tako vse trdo in nepreveč prijazno se zdelo za uporabo oz rokovanje s tem. Tudi MUM 8 mi je bil tak trd, a manj kot Kenwood. Vrjetno se potem navadiš, mal se ulaufa, pa tudi potem bolj odločno in sproščeno to uporabljaš- ko že vse veš, kako gre. Tudi jaz občasno pečem kruh, pa potico, veliko pa delam vlečeno testo, biskvite, torte...itd... pa tudi npr. za palačinke zmešat, smetano na hitro stepst (lohk še manj kot eno-le za kavico), kakšno kremno juhco. Pa kdaj za rezance... Kenwood mi ma ful dobr une "kozarčke" manjše za sesekljanje- npr vsak dan pri kuhi kosila- čebulo, česen, malo korenja, začimbe...in potem je tudi za pomit malo. Navadno vse tako naštudiram, večinoma kupim bolj ta drago, a ko uporabljam pa nisem zadovoljna s svojo odločitvijo. Tko da mi je že prav zoprno kupovat kaj takega. Sporočilo je spremenil(a) NNATALIJA dne 25. 2010 18:34

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

25. feb 2010 19:04

Nnatalija, meni štirica povsem zadostuje in z uporabo sem zelo zadovoljna. Seveda, če bi imela osmico, bi bila prav tako navdušena. Aja, pa moj ima 600 W moči. Dodatna posoda (plastična) je zelo poceni, cca 10 €, tako da jih imaš komot več, pri osmici je menda tam okoli 50 €. Imam še dodatne nastavke za ribanje (zelje se krasno nareže, pa jabolka ...), blender, mogoče še kaj dokupim. Imam pa model MUM 47z1, kjer zraven dobiš še mini različico - igračko (za otroke).

Poleg imam pa še tisti ročni mikser od Boscha, kot ga je prilepila Loni, ki ima še nastavek za sekljanje, torej tega:

Ravno pravšnji za sesekljano čebulo, kot praviš.

Atina

NNATALIJA  

član od: 2.9.2003

sporočila: 141

25. feb 2010 19:59

Atina, saj takle mikser mam tudi že doma, pa še palični mešalnik je dodan in en plastičen vrč samo je treba držat in zvlečt z omare. To kar kupujem bo pa na pultu. Imam le 2 x 40 cm pulta in posebej eno ozko omarico poleg mize (se vsak buta vanjo) in tam gor bo novi mikser-katerikoli že bo. Poleg Brite...pa še česa. Od mum8 mi je všeč bel, a je najdražji. Škoda. Ostale barve bi kar temo naredile v majhi kuhinji. Mum 4- ne da se dokupit za rezance delat. To pa bi rada...

Ilbis  

član od: 31.1.2010

sporočila: 23

25. feb 2010 21:20

"Navadno vse tako naštudiram, večinoma kupim bolj ta drago, a ko uporabljam pa nisem zadovoljna s svojo odločitvijo. Tko da mi je že prav zoprno kupovat kaj takega". No, tukaj se popolnoma strinjam s tabo. Bom si ogledala še kenwood km 560, ma se bojim, da bo odločitev še težja Ilbis

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

26. feb 2010 7:16

Atina, tega za sekljanje čebule in ostalega (mini multipraktik) sem jaz gratis dobila zraven ta velikega muma (sem takrat skoraj dol padla, so mi dali na izbiro, da si lahko izmed dodatkov sama izberem enega in to zastonj, to se pri nas ne dogaja). Tista ta visoka posoda za šejke je bila pa že v paketu.

 

Loni Makaroni

NNATALIJA  

član od: 2.9.2003

sporočila: 141

26. feb 2010 8:15

Loni, dobro jutro! Vsakič ko se oglasim v temo se najprej nasmehnem, ker pod nazivom forumi piše "druženje" ugotovila sem, da sokovnika pa tu ne morem imeti, pri nobenem MUMu. Ali samo v Slo nimamo tega dodatka...težko verjamem, da ga ni... moja mama vedno pripravlja sok iz sadja in zelenjave moji hčeri in se mi zdi ful dobro to. Hčera ima rada te sokove. lp! Sporočilo je spremenil(a) NNATALIJA dne 26. 2010 08:21

tanasa  

član od: 28.12.2009

sporočila: 26

26. feb 2010 9:23

Mislim, da se kje še dobi tudi Mum 7000 Concept. Če se ne motim, gresta na njegov univerzalni stroj tudi sokovnik in mesoreznica. Sicer pa "prenese 2, 5 kg moke + dodatke. tanasa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti