Kombinirani hladilnik kupim

srcica  

član od: 13.3.2008

sporočila: 9

tema odprta - 22. jul 2009 10:38 | ogledi: 12.492 | odgovori: 6

Pozdravljene!

Iščem malo rabljen kombiniran hladilnik, nujno potrebujem zaradi vselitve. Vendar ne mislim kupovat nek drag hladilnik.

Sem iz MB- če katera pozna koga naj mi prosim javi!

LP,

srcica

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

24. jun 2014 16:43

Prosim za nasvet! Pred 3 leti smo kupili No- frost hladilnik z zamrzovalnikom - velik in drag-1400 evrov. Po 8 mesecih uporabe je prišlo do okvare in vsa vsebina je bila več za stran. Kljub popravilu in zamenjavi ( kompresor, elektronika) je vsako leto potreben servis, saj sistem ne deluje kot bi moral in temperatura začne rasti, kar ni varno za živila.. Garancija je potekla, saj sva aparat kupila pri podjetju, ki je šlo v stečaj in dodatne garancije nisva mogla dokupiti. 

Tudi tokrat je ponovno prišlo do okvare in ne deluje display, temperatura v zamrzovalniku pa je previsoka in sem ponovno zavrgla večino. Imam sicer zavarovano vsebino zamrazovalnika, vendar mi to ni všeč, saj me nenehno skrbi, pa še letos imam vrt in bodo moji težko pridelani shranki.

Serviser pride šele v četrtek, do takrat imamo rezervni hladilnik, se pa resno sprašujeva ali ga je smiselno popravljati ali naj raje kupiva novega. Mož pravi, da toliko denarja za novega ne misli dat več, v oči mu je padel zmagovalec VIP testa Beko, ki je okoli 600 evrov, ni pa popolni no frost. Testa ne moreva prebrati.  Sva v resni dilemi, popolni no frost mi je super, tudi hladilnik je zelo lep, ampak nenehne težave pa so obup. Če po potrebna zamenjava elektronike, displeya pa bo popravilo okoli 200 evrov. Kaj bi vi storili na najinem mestu?

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

24. jun 2014 18:28

Kupila bi drugega- BEKO, kot pravi tvoj mož. Ne predstavljam si, da bi že v prvo plačala za hladilnik 1400€. Sicer sem tudi jaz pred 2 letoma plačala sušilec 800€ (s topl. črpalko), pa niti slučajno ni vreden tega denarja, sem nekje drugje obrazložila, zakaj.

NIKOLI več ne bom kupovala tako dragih aparatov.

Zakaj pa ne moreta prebrati testa?

Pa še meni všečen link: http://www.ga.si/aparati/odprodaja/hladilnik/

marjja

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

24. jun 2014 18:41

Marjja, dobila sva nazaj dohodnino in ker je to firmo imel možev prijatelj sva šla na zaupanje. In sva rekla ok drag nakup, ampak investicija za 10 let ali več, pa ker smo 5 članska družina rabimo nekaj večjega. Pa sva se dobesedno nategnila. 

In se resno sprašujeva koliko je smiselno kupovati dražje aparate, po tej izkušnji ne!

Test lahko preberejo vip člani! 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Drejcolina  

član od: 22.3.2014

sporočila: 96

24. jun 2014 21:28

Jaz imam Gorenjev No-frost model za ca. 600€ (kombiniran) in mi je super. Ima 5 let garancije, do sedaj pa težav še ni bilo.

Dražji aparati so včasih slabši od cenejših. Jaz sem se včlanila v Zvezo potrošnikov Slovenije, da lahko berem teste in se mi je do sedaj kar obrestovalo. Če ne drugega, vidiš, da "dražje je boljše" velikokrat (če ne največkrat) niti slučajno ne drži.

Res pa je, da je treba pri izbiri aparatov imeti tudi veliko sreče.

Veliko sreče pri izbiri novega aparata (kadarkoli že to bo)!

Drejcolina

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

24. jun 2014 21:49

A niso testi objavljeni tudi v reviji, vsaj včasih so bili, sem šla v knjižnico in si želeno prebrala. Lahko da se motim, ker nisem tega že par let počela.

Loni Makaroni

Drejcolina  

član od: 22.3.2014

sporočila: 96

25. jun 2014 12:47

Ja,večina je tudi v reviji.

Drejcolina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti