Češnjeva marmelada

Pingvin  

član od: 8.4.2003

sporočila: 162

tema odprta - 16. jun 2003 12:14 | ogledi: 9.642 | odgovori: 4

Pozdravljeni,

ali mogoče kdo med vami kuha češnjevo marmelado ali kako drugače vkuhava češnje? Prosim vas za kakršenkoli nasvet, kako shraniti češnje za zimo.

Pri nas smo poskusili skuhati marmelado z želirnim sladkorjem, vendar je prišla preveč vodena - kot nekakšen gosti sok.

Za vašo pomoč se vam že vnaprej zahvaljujem.

P.

Pingvin

poli  

član od: 13.1.2003

sporočila: 15

16. jun 2003 13:01

Kompot vsekakor...marmelade pa žal še nisem delala. Delam sicer višnjevo in po moje bistvene razlike ne bi smelo biti. lp-poli

Alenka Š  

član od: 5.9.2001

sporočila: 194

17. jun 2003 8:15

Znanka vsako leto zamrzne cele češnje. Ko jih vzame iz skrinje, jih prelije z osladkanim kropom. Po njenih pripovedovanjih, so takšne češnje skoraj kot sveže.
Če ima že kdo od vas izkušnje s tem, naj prosim potrdi ali zanika zgornjo trditev.

Lep pozdrav.

Sporočilo je spremenil(a) Alenka Š dne 26. 2012 11:55

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

18. jun 2003 6:59

Tudi jaz zmrznem češnje in jih pozimi uporabim v kompotu. V vrelo vodo, sladkano in odišavljeno s cimetom, dodam češnje in pustim toliko, da ponovno zavre. Dober zimski kompot, da bi bil pa tak kot iz svežih češenj, pa ne morem ravno reči LP, Stanka

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

18. jun 2003 7:20

Vsako leto vložim v kozarce češnjev kompot. Vroče polnim. Dam samo 25 dag slodkorja in sok 2 žlic limone na 1 l vode.Te tekočin je za 4 korarc. Vedno mi dober uspe. Delam tudi marmelado iz češenj seveda z dodatkom želina. V marmelado dodam tudi limonin sok in rum , vse po okusu. martina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti