Vlaganje breskev

Brihta  

član od: 8.10.2008

sporočila: 129

tema odprta - 21. jul 2009 8:15 | ogledi: 20.361 | odgovori: 12

Vsako leto vlagam domače breskve. Letos me to delo čaka danes. Vlagam jih tako, da prekuham vodo s sladkorjem, v kozarce dam narezane breskve, zalijem z prekuhano mešanico vode in sladkorja, zaprem kozarce in pasteriziram pribl. 15 min.

Ali ima mogoče katera kakšen drugačen postopek, ali v kozarce dajete poleg vode in sladkorja še kakšne začimbe?

Lep dan,

Brihta

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

21. jul 2009 8:48

Jaz vodi poleg sladkorja obvezno dodam cimetovo skorjo, ker imamo cimet pač radi.

LP, V.

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 930

21. jul 2009 13:00

Jaz dam v kozarec še koščico breskve, v vodo s sladkorjem pa dam klinčke. reza

Brihta  

član od: 8.10.2008

sporočila: 129

22. jul 2009 7:45

terezija je napisal/a:
Jaz dam v kozarec še koščico breskve, v vodo s sladkorjem pa dam klinčke. reza
Zakaj daješ koščico breskve? Kako se spremeni okus? Brihta

ninkica  

član od: 31.10.2008

sporočila: 632

22. jul 2009 8:17

Koščico breskve se da še za boljšo aromo kompota. Jaz jo dam kadar kompot kuham. Ko delam slivove cmoke dodam vodi,kjer se kuhajo cmoki koščico,da je boljši okus. ninkica

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 930

22. jul 2009 8:17

Okus se nič ne spremeni, edino kompot je malo temnejši. reza

zvezda01  

član od: 9.8.2008

sporočila: 254

23. jul 2009 9:18

Jaz pa obvezno kako žličko ruma, ko vlagam. Cimet pa itak obvezno. zvezda01

kozamurnik

sporočila: 2311

3. avg 2013 8:29

V aktualni temi o breskvah, je v  članku,  ki govori o tem, zakaj moramo jesti bresvke, navedeno tudi tole:  c/p

_____________________________________________________________________________________________

Breskev in nektarin nikar ne lupite

Živila, ki vsebujejo veliko fenolov, prispevajo k zaviranju raka in na splošno varujejo tkivo pred poškodbami. Fenoli so poleg tega tudi odlični antioksidanti, ki celice varujejo pred škodljivimi snovmi, ki povzročajo številne bolezenske simptome. Koža breskve vsebuje dvakrat več fenolov kot samo meso breskve, zato jih pred uživanjem nikar ne lupite.

_____________________________________________________________________________________________

Kako je to izvedljivo, mi ni najbolj jasno;  kupljene breskve so tretirane  z vsem mogočim, tistih, ki imajo srečo in imajo domače, je pa zelo malo.

Kupila sem dva platoja nektarin, rada bi jih vložila, zdaj sem pa v dilemi, ali naj jih  lupim ali ne?

Povem naj še, da tudi  surove breskve  vedno olupim.

Morda se pa motim in je dovolj, da jih le dobro oprem?

 



murnik

Sporočilo je spremenil(a) kozamurnik dne 03. 2013 08:31

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. avg 2013 10:59

Čakaj, a do sedaj si pa kupljene nektarine vedno olupila ali kaj?.....Ajoj

 

In esno, a misliš, da kupljene breskve in/ali nektarine, ki so, citiram "tretirane z vsem mogočim" - da tosto "vse mogoče" pa v meso ni prišlo, da je samo v lupini in ziher škoduje? Kje je tu logika?

S tem, da bi v resnici rada videla čisto eko breskev - ker, kjer pa piše, da "domače breskve" pa ne dobijo nobenih dodatkov takšnih ali drugačnih?

 

Če ne veš, kaj bi počela z dvema zabojema nekaterin in se ti taka silna vprašanja o škodljivosti/koristnosti postavljajo, jih nikar ne uživaj. Je v naših krajih precej ljudi, ki bi radi jedli nektarine, pa nimajo denarja za nakup, pa tiste nektarine podari njim.

Vendelina jr.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

3. avg 2013 11:03

Zakaj bi pa kupljerne brskve bile tretirane "z vsem mogočim"? Nekaj škropljenja gotovo je, upošteva se karenca,....Dvomim, da bi se katerikoli preidelovalec lotil škropljenja "za vsak slučaj", škropivo, nafta, delovni čas pač niso zastonj. Vedno kupim breskve v nasadu, te zanesljivo niso doživele kakršnihkoli dodatnih škropljenj za podaljšanje svežine, recimo. Pri nas breskve za kompot vedno lupimo, ker nam ker nam je tak kompot bolj všeč, ko jemo surove, pa nikoli. Umijemo jih seveda, s tem gredo tudi dlačice z lupine.

Kaj vem, sama se vedno odločam "po zdravi pameti", ker mi je jasno, da povsem brez škropljenja v velikih nasadih pač ne gre.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti